Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2017, 14:17   #231
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

I olej wymieniony. Czekałem 4 godziny. Ogólnie to po 3 i pół godz zaczęli wlewac nowy olej więc trochę zeszło spuszczanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może mieli inna robotę w między czasie.
Podpytalem Pana o kilka szczegółów wymiany i poprosiłem o pokazanie filtra. Ogólnie pozytywne wrażenia, filtr bez opilkow , a olej dosyć czysty, złoty.
Tak jak wiadomo od niedawna , w każdym już ASO wchodzi do PS 7 , a nie 6 litrów, mimo że jeszcze 2 lata temu wchodziło ( na fakturze) 6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cena w porządku, obsługa miła. Mogę polecić serwis z Lublina , aczkolwiek nie krakajac , muszę jeszcze wrócić do domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po 120 km wszystko jak najbardziej prawidłowo. Zdecydowanie zauważalna szybsza redukcja o 2 i 3 biegi. Reszta bez zmian czyli nadal płynnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 04-04-2017 o 16:32
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 10:10   #232
leszal
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 14-03-2015
Skąd: Pruszków
Model: Galaxy
Silnik: Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

Wymieniałem skrzynię na inną używaną z przebiegiem ok 50ttkm więc wymiana oleju została wykonana za jednym razem. Na wymianę zgodnie z procedurą poszło DOKŁADNIE 6,3l.
leszal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 10:50   #233
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

Zgodnie z procedurą to wchodzi 7 i w każdym serwisie tyle powiedzą. Mogło wejść troszke mniej i cie potraktowali jak człowieka , czyli zapłaciłeś za tyle ile weszło.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 11:57   #234
leszal
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 14-03-2015
Skąd: Pruszków
Model: Galaxy
Silnik: Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgodnie z procedurą to wchodzi 7 i w każdym serwisie tyle powiedzą. Mogło wejść troszke mniej i cie potraktowali jak człowieka , czyli zapłaciłeś za tyle ile weszło.
Kolego, wiem DOKŁADNIE ile weszło bo robiliśmy to wspólnie ze znajomym mechanikiem. Żeby przeprowadzić PROCEDURĘ musisz mieć 7l , tylko że na jej zakończenie zostanie ci 0,7 litra oleju.
leszal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 14:56   #235
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

Nie o to chodzi. Fajnie , że zrobiłeś zgodnie z procedurą. Nie pisałeś , że z ze znajomym. Napisałem , że w ASO zgodnie z procedurą wchodzi 7 litrów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja płaciłem za 7 i tu się właśnie różni ASO od znajomego mechanika , że płaci się za 7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 15:43   #236
leszal
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 14-03-2015
Skąd: Pruszków
Model: Galaxy
Silnik: Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie o to chodzi. Fajnie , że zrobiłeś zgodnie z procedurą. Nie pisałeś , że z ze znajomym. Napisałem , że w ASO zgodnie z procedurą wchodzi 7 litrów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja płaciłem za 7 i tu się właśnie różni ASO od znajomego mechanika , że płaci się za 7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Płaci się dokładnie za to samo: też musiałem kupić 7l - tyle że 0,7l które zostało w ASO nikt Ci nie odda w butelce.
leszal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 15:46   #237
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

W beczce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 02:15   #238
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,755
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

Kupiłem 7 litrów. Wymieniłem sam. Zlalem 5.5 litra. Zalalem 6 litrów i przez otwór kontrolny się mi olej wylewal. Zamknąłem i zostawiłem z nadmiarem oleju.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2017, 11:56   #239
Korci74
ford::beginner
 
Avatar Korci74
 
Zarejestrowany: 15-03-2015
Model: S-Max-Titanium/B-Max
Silnik: 2,0 l TDCi,163KM-PowerShift/1.0EB 101KM
Rocznik: 9.2010/10.2013
Postów: 40
Domyślnie Powershift - wymiana oleju, co jak i za ile?

Witam.

W mojej Powershift został wymieniony olej wraz z dolewką według togo opisu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Po przejechaniu ok. 5tkm. postanowiłem ponownie sprawdzić poziom płynu

przekładniowego.

Po odkręceniu korka otworu kontrolnego poziomu płynu wypłynęło ok.300ml. oleju.

Dolewając świeży olej weszło ok.350ml. do momentu gdy znów zaczął wypływać.



Wychodzi że poziom płynu przekładniowego w głównej komorze sterującej był za niski a w komorze zespołu planetarnego i sprzęgła za wysoki.



Moje pytanie dlaczego tak się stało przecież podczas wymiany stan był prawidłowy.

Edit:
Chyba że poziom który jest przedstawiony w poradniku punkt 13 dotycz tylko i wyłącznie przeliczenia i sprawdzenia odpowiedniej ilości oleju, a gdy skrzynia zacznie pracować to oba poziomy się zmieniają i nie ma to znaczenia.

Ostatnio edytowane przez Korci74 ; 20-04-2017 o 16:24
Korci74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2017, 06:40   #240
bob8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2012
Skąd: zach-pom
Model: mondeo
Silnik: 2.0 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

Panowie, jaki kolor powinien miec olej z przebiegiem 4-5 tys. Ostatnio wymienialem olej w ASO i wczoraj sprawdzalem stan oleju bo cos zaczelo delikatnie skrzypiec. Olej ktory zlalem przez otwor przelewowy byl koloru bardzo ciemny zielony....taki zabrudzony, a nie jak dolewka jasna zielona. Wczesniej olej wymieniany regularnie co 60tys. Czy mozliwe ze ASO mnie oszukalo?
bob8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , s-max , skrzynia biegów , wymiana oleju



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.