Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2016, 19:23   #2961
stirl
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

bry
bylem w ASO podpytac o czesci do zamontowania BT w S-maxie z 2013. Tam mi podali do modulu numerek 2002585 jako jednostka centralna. Czy to to samo co CS7T 14D212-AB ?

D.

stirl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 17:01   #2962
MatisFG
ford::beginner
 
Avatar MatisFG
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 25-01-2016
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.2 Duratorq (TDCI 175PS)
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam,
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Mondeo MKIV 2.2 TDCI w wersji Titanium S, produkcja 10.06.2008r. Chciałbym doposażyć swojego forda w moduł BT/VC. W pojeździe zamontowane jest Radio Sony na 1 CD, posiadam również gniazdo AUX. I teraz mam pytanie: Czy ktoś potwierdzi iż potrzebuję moduł mono o początkowym oznaczeniu 7S7T, czy mogę zamontować również inny bez komplikacji? I czy bez rozbierania konsoli mogę jakoś stwierdzić że moje auto posiada już potrzebne wiązki?
MatisFG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 18:41   #2963
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał MatisFG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś potwierdzi iż potrzebuję moduł mono o początkowym oznaczeniu 7S7T, czy mogę zamontować również inny bez komplikacji? I czy bez rozbierania konsoli mogę jakoś stwierdzić że moje auto posiada już potrzebne wiązki?
Żeby sprawdzić wiązkę musisz wyjąć schowek. Jak go wyjąć pytaj kogoś kto ma Mondeo.

Co do modułu. Wciśnij 1 i 6 na włączonym radiu jednocześnie i przytrzymaj. Jeśli Twoim oczom ukaże się (pierwszy ciąg znaków) coś więcej niż 05-03-?? to śmiało kupuj moduł 8M5T-19C112-X? gdzie X to język w którym ma gadać. A - angielski, reszty poszukaj w tym wątku. Nie ma polskiego. Z Polskim są moduły D212, też będzie pasował jeśli soft wyższy od wspomnianego. To moduł multikulti, umie gadać w wielu językach.

Jak nie masz wiązki, to szukaj modułu z uciętą wtyczką, bo to najtrudniej dostać, a czasem sprzedają z wtyczką w cenie tych bez. Dołożenie jak masz AUX jest proste.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 18:44   #2964
ciapas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus CMAX 1.6 PB
Silnik: 1.6 Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 26
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

a jak ja dostaję
CD_KW_8
30/11/2005
05-01-02
ALIGN
SWP 1-6561
SWP 2--14C044
SWP 3--AC
SWP 4-
to jaki będize pasował?
na aledrogo sa moduły zaczynające się od 4M , 7M 8M
ciapas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 20:39   #2965
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Dla jeszcze niezdecydowanych, możliwe że komuś się przyda to info. Pacjent FF MK3 2011, dołożona nawigacja z wyświetlaczem 5 cali BM5T-18B955DE , moduł BT/BV z USB o oznaczeniach CS7T14D212AC . Połączenie udane. BT Działa po PL, jest pełna funkcjonalność, dzwoni, jest książka itp, oczywiście też po polsku. USB działa bez problemu, czyta pełne tytuły dodatkowo jest strumieniowe audio po BT. Jak dojdzie pilot od VC sprawdzę czy się z nią dogadam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2016, 19:01   #2966
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby sprawdzić wiązkę musisz wyjąć schowek. Jak go wyjąć pytaj kogoś kto ma Mondeo.

Co do modułu. Wciśnij 1 i 6 na włączonym radiu jednocześnie i przytrzymaj. Jeśli Twoim oczom ukaże się (pierwszy ciąg znaków) coś więcej niż 05-03-?? to śmiało kupuj moduł 8M5T-19C112-X? gdzie X to język w którym ma gadać. A - angielski, reszty poszukaj w tym wątku. Nie ma polskiego. Z Polskim są moduły D212, też będzie pasował jeśli soft wyższy od wspomnianego. To moduł multikulti, umie gadać w wielu językach.

Jak nie masz wiązki, to szukaj modułu z uciętą wtyczką, bo to najtrudniej dostać, a czasem sprzedają z wtyczką w cenie tych bez. Dołożenie jak masz AUX jest proste.
Nie wiem jak kolega jest mocno "manualny" ale jeśli słabo i nie ma gotowej wiązki to dołożenie nie jest takie proste.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 12:28   #2967
MatisFG
ford::beginner
 
Avatar MatisFG
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 25-01-2016
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.2 Duratorq (TDCI 175PS)
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Dziękuję wrzoch i koszka za odpowiedź.

Po wciśnięciu przycisków na radiu ukazały mi się niżej wymienione informacje:

05-04-01
RADIO_GGDS_4
bl: 02-06-40
CD: 3.0.0D
FB: 06.00
EQ: 27 GGDS
ALIGN
28/04/2008
SN: S0CD1X8V002605
CS: 25E479CA

Czyli rozumiem że mogę kupić moduł D212 i będzie działał bez problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pytanie tylko czy mogę kupić taki: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?

Ostatnio edytowane przez MatisFG ; 27-02-2016 o 00:37
MatisFG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 10:26   #2968
mrcezar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2015
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Mam radio FX i miałem stary moduł BT wraz z instalacją mono. Zakupiłem na allegro włoski moduł BT za 150zł, kupiłem kabel USB HOST za 5 zł, instalację przerobiłem na stereo wykorzystując gniazdo AUX. Następnie stary moduł podmieniłem nowym i po włączeniu radia wszystko wykryło się automatycznie - BT audio działa. W radiu mam najnowszy soft, który zresztą dostałem fabrycznie na płycie CD przy okazji zamówienia nowych map do nawigacji. Kabel USB wyprowadziłem sobie przez otwór w obudowie schowka i sobie wisi z pendrivem, radio widzi wszystko bez problemu (katalogi itd) pod warunkiem że pendrive ma system plików FAT32.

Jedyny problem miałem przy zmianie instalacji na stereo ponieważ nie mogłem dostać nigdzie pinów, które by pasowały do tej kostki ISO od modułu. Uratował mnie Pan z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] u którego zakupiłem bez problemu kilka pinów.

Moje przemyślenia wysyłam dla potomnych, powyższa zmiana była banalna a komfort i satysfakcja ogromna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrcezar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 15:06   #2969
MatisFG
ford::beginner
 
Avatar MatisFG
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 25-01-2016
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.2 Duratorq (TDCI 175PS)
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Koledzy zamontowałem wszystko jak w instrukcji. Miałem wiązkę do modułu oraz mikrofonu. Moduł jaki posiadam do D212 niestety mam następujący problem nie słychać nić w głośnikach po podłączeniu telefonu. Czy przyczyną jest to iż muszę przerobić instalacje pod stereo z wyjścia AUX?
MatisFG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 15:14   #2970
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał MatisFG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy przyczyną jest to iż muszę przerobić instalacje pod stereo z wyjścia AUX?
Tak.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.