Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2010, 18:21   #1
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Witam, widziałem podobne tematy na forum dla mk1 i mk2 które pozostawały bez konkretnej odpowiedzi. Dla mk3 nic konkretnego tez nie znalazłem.

Jeżeli się powtórzę proszę o link do tematu.

Opis problemu:
---------------------------------------------------------------
Ford Mondeo 1.8 ZETECH z 2001 r. benzyna+gaz sekwencyjny.

Problem polega na tym, że dojeżdżając do świateł po wciśnięciu sprzęgła obroty spadają do 500, a nawet poniżej, zapala się kontrolka akumulatora (napięcia), i auto gaśnie albo obroty powracają na 1000/1200 i powoli opadają do 800/900 i jest ok.


Jak stoję na jałowym i dodaje gazu i tak trzymam przez chwile na 3000/4000 to ja puszczam gaz to spadają normalnie do 900/800 tak jak powinno byc.

Ale jak jadę na 3/4 biegu zatrzymując się po wciśnięciu sprzęgła obroty spadają jak opisałem wyżej.

Na 1/2 biegu tak się nie dzieję, obroty spadają normalnie z 2000/3000 do 800/900.


Co powoduję spadanie obrotów po jeździe na wyższych biegach?


Czy ktoś miał podobny problem ?
Z czym to jest związane czy z samym silnikiem czy może którymś elementem (sonda, EGR, inne? ) czy może z regulacją instalacji gazowej ?

Proszę o pomoc i wszelkie rady.

stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2010, 18:37   #2
maksiu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2007
Model: Fusion
Silnik: 2.0 (240 KM)
Rocznik: 2014
Postów: 18
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Ja mam to samo.
Na benzynie i gazie.
Próbowałem szukać rozwiązania tego problemu. Czyszczenie krokowca nie pomogło. Reset kompa tez nie pomogł.
Może to jest związane z czujnikiem temperatury i ciśnienia w kolektorze ssącym.
Pozdrawiam
__________________
Sama radosc to zycie
maksiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2010, 08:25   #3
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Poza tym, auto nie odpala odrazu po przekręceniu kluczyka, obroty wchodzą tak na około 900/1000 i gaśnie.

Muszę dodać gazu żeby silnik normalnie pracował. Wcześniej tak nie było. Wszysko zaczeło sie po powrocie z wakacji , Auto stało na parkingu ponad 12 dni i akumulator się rozładował.

Nie wiem czy to ma związek ze spadaniem obrotów po wcisniecu sprzegła i z problemem podczas odpalania auta.

Jak ktoś miał podobne problem i sobie z nimi poradził, proszę o pomoc i wszelkie rady jak rozwiać problem.
stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2010, 12:59   #4
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Może to awaria alternatora? Masz na myśli toczenie się do świateł czy dojazd z wciśniętym hamulcem?

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 16-09-2010 o 13:02
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2010, 18:55   #5
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Toczenie się do świateł : zwalniam silnikiem , a jak obroty spadają wciskam sprzęgło, żeby zdjąć bieg i wtedy właśnie obroty spadają do 500 czasem zapala się kontrolka akumulatora, potem wskakują na 1000 i spokojnie opadają do 800.

-------------------------------------------------------------------------

Zauważyłem ze jak jadę na 1 biegu, tak ruszam w korku albo L jedzie przede mną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to obroty tak z 2000 spadają normalnie do 800 i jest ok. Ale przy jeździe normalnie znowu te falowanie i spadanie obrotów po wciśnięciu sprzęgła.

Jak akumulator był słaby to silnik mi gasł, ale teraz podładowałem prostownikiem i na razie nie gaśnie tylko te spadanie/falowanie obrotów po wciśnięciu sprzęgła.

Gdzieś na innym forum wyczytałem, że ludzie wymieniają różne rzeczy takie jak np: EGR, "krokowiec", przepustnica, świece, ale nic nie pomaga bo nadal ten sam objaw pozostaje.

Inna osoba wspominała o programowaniu biegu jałowego. (??!!?? jak to zrobić nie wiem).

Ktoś jeszcze poradził żeby zrobić reset kompa, odpiąć akumulator na 15 min , podłączyć i odpalić silnik na benzynie i nie gazując czekać aż wentylator chłodnicy zacznie się kręcić. Potem przejechać jakieś 10 km na benzynie i dopiero jak po tym zabiegu problem nie zniknie to szukać dalej. Jak tak zrobiłem i nic.

Proszę o wszelkie rady co i jak można sprawdzić żeby wykryć usterkę lub przyczynę tego problemu.
stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2010, 20:06   #6
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Nie przypominam sobie tutaj na forum takich tematów jednak pamiętam że swego czasu miałem podobny problem w Mk1 i okazało się że odczepił się wężyk...ale jaki i od czego to już nie pamiętam. Z tym że u mnie wtedy obroty spadały czasem nawet do 0.

Ja obstawiam że coś jest w układzie elektrycznym, tudzież akumulator alternator itd.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2010, 10:32   #7
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Gdzieś na forum znalazłem wzmianke na temat falowania obrotów na biegu jałowym, radą było przeczyszczenie lub wymiana silniczka krokowego, który odpowiada za wolne obroty.

Jak myślice czy to może poskutkować ?
Jak tak czy ktos z was robił taka operacje ?

Może jakieś porady, instrukcje z foto jak to zrobić.
stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2010, 16:24   #8
arektrzes
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2010
Model: MONDEO MK3
Silnik: 1.8 125PS
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Mam podobny problem. Czyściłem przepustnice, silniczek krokowy, Zawór strojeniowy kolektora ssącego tez sprawdzałem już nie mam pomysłów, a efekty mizerne jak obroty spadały tak spadają dalej. POMOCY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
arektrzes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2010, 21:46   #9
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Właśnie tego chcę uniknąć, wymienił bym silniczek krokowy i problem nadal by został. Przepustnice jestem w stanie sam wyczyścić.
Nie wiem jak z silniczkiem krokowym, jak go odkręcić i wyczyścić, jakieś porady.

Kolejna sprawa to alternator albo akumulator.
Alternator raczej/chyba mam sprawny bo ładuje mi akumulator. Gorzej z akumulatorem chyba już jest na wykończeniu. Bo jak odpalam auto z rana, to jak obroty spadają zapala się kontrolka napięcia i silnik gaśnie. Muszę podtrzymywać go na obrotach, żeby nie zgasł. I tak kilka razy, aż (taki mi się wydaje) alternator podładuje baterię i jak obroty spadają do 400/500 to lampka napięcie nie zapala się i silnik nie gaśnie. Ale obroty nadal spadają.

Nie wiem czy silniczek krokowy korzysta z zasilania, czy do jego pracy potrzebne jest napięcie.

Zaczyna to być bardzo uciążliwe i niebezpieczne, jak gaśnie silnik to wszystkie układy padają, wspomagania ABS itp.

Proszę o wszelkie rady co i jak sprawdzić / wymienić ewentualnie jak wyczyścić. Przydadzą się nie tylko mi ale i wszystkim zainteresowanym.
stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 21:45   #10
mati2021
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-08-2009
Skąd: Mrągowo/Warszawa
Model: inne
Silnik: 2.5
Rocznik: 1994
Postów: 147
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Kolego STMARTIN, mam identyczny problem od 2 miesięcy w moim Escorcie też z silnikiem 1.8...
Teraz szykuję się już raczej do kupna nowego krokowca oryginalnego bo i żadne czyszczenie mu nie pomaga. Przynajmniej u mnie.
mati2021 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.