Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2012, 15:34   #1
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

Witam, problem zaczyna mnie już powoli drażnić. Towarzyszy mi już od dłuższego czasu. Byłem u 3 mechaników, żaden z nich nic konkretnego nie powiedział. Powymieniali, popatrzyli, postukali, problem został. Teraz mam wrażenie że się wręcz nasila. Otóż. Przekręcam kluczyk - odpala (silnik zupełnie zimny) wskakują obroty i zaczyna się dławienie silnika, skaczą obroty, wręcz czuję jak się telepie w tym aucie. A z rury wydobywa się jaskrawy dym, jasny, nawet bym powiedział niebieskawy. Po ok 30 sek dławienie się stabilizuje i silnik chodzi w miarę równo. Dalej. Ruszam. 1 bieg do 2000 obr/min czuje czkawki silnika, jak by chciał jechać a nie mógł. Dwójka to samo ale w mniejszym stopniu, po chwili problem zanika zupełnie. Silnik rozgrzany do temp roboczej. Gaszę go, wracam dajmy po 1 godzinie, silnik jest jeszcze delikatnie nagrzany, odpalam. Zero dławienia, zero czkawki, wszystko cacy, hulaj dusza.

Co wymienili mechanicy.

-Świece (może znowu padły?)
-Egr (nowy)
-Końcówki wtrysków (ale o ile pamiętam było to znacznie wcześniej)
-Wszystkie filtry
-Dpf'a nie posiadam

Po rozmowie ze znajomym mechanikiem doszliśmy do tego że "może" mogą to być wtryski, ale tu jest moje pytanie też do Was. Jeżeli jakiś wtrysk byłby walnięty, to czy dławienie się i czkawka przy odpalaniu nie powtarzałaby się przy każdym odpaleniu? nie ważne czy silnik zimny czy ciepły?

Proszę o jakiekolwiek sugestie. Dziękuje z góry.

Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 15:45   #2
sznyrek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-09-2012
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

Hmm. Zapala Ci się jakaś kontrolka na desce ? Sprawdzał Ci ktoś na komputerze czy są jakieś błędy ? Jak kopci na niebiesko to znaczy, że olej przepala, ubyło coś oleju ? Ciśnienia na cylindrach sprawdzali ? Można jeszcze zrobić test przelewowy wtryskiwaczy, w tych silnikach chyba na 4min ok. 40ml powinno być.
sznyrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 16:02   #3
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

W przypadkach kiedy byłem u mechaników komp nic nie pokazywał, raz tylko zdarzyło się (ale było to dawno i nie pamiętam błędu) wiem tylko że wymienili czujnik położenia wałka rozrządu.... chyba to był bezsens..
Nie na kompie nie wywala mi żadna kontrolka, z ciśnieniem w garach był problem że w jednym było go zdecydowanie za mało, również zostało "niby naprawione". Problem był z czwartym cylindrem ciśnienie wynosiło ok 11 bar. Oleju jak i przed wymianą jak i teraz po niedawnej wymianie raczej nie ubywa.

Ok, nawet gdyby (odpukać) było to coś z wtryskami, to czy (jak napisałem wcześniej) dławienie się nie występowało by za każdym odpaleniem? A nie tylko jak jest zimny, a jak ciepły to odpala i chodzi jak żyleta.... to mnie najbardziej w tym wszystkim zastanawia.
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 16:37   #4
lukaszs
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: Fiesta
Silnik: Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 293
Domyślnie Re: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

Ja tak mialem kiedy zapchana byla rura laczaca dolot z egr. Tobie wymienili EGR ale moze tej srebrnej rury od lewej strony nie czyscili? Tam gdzie znajduja sie dwie sruby mozna to odkrecic i zobaczysz jej stan, moze byc problem z odciagnieciem tej rury ale napewno bym sprobowal do niej zajrzec. Na załączonym obrazku z prawej strony masz taką osmoloną część gdzie u mnei była kompletnei zapchana nagarem i olejem
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 842469748411.jpg (11.0 KB, 383 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lukaszs ; 12-10-2012 o 16:39
lukaszs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 16:37   #5
sznyrek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-09-2012
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

Jak są uszkodzone wtryski to zazwyczaj auto więcej spala i ma mniejsza moc, ale nie zawsze. Bardziej zastanawia mnie jak naprawili Ci to ciśnienia na cylindrze, bardzo możliwe że na zimnym silniku masz za małe ciśnienie na tym 1 cylindrze, po rozgrzaniu może być to nieodczuwalne, pod wpływem temperatury tłok się zawsze coś rozszerza.
sznyrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 16:42   #6
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

lukaszs ale zbieg okoliczności, bo właśnie znalazłem jakiś stary temat gdzie się w wypowiedziałeś o tej rurze i miałem własnie zamiar pisać do ciebie priv, ale patrze jesteś tutaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzięki za propozycje, właśnie w tej chwili się ubieram i schodzę do auta obaczić co i jak.

Sznyrek co do spalania to jest w normie. 5-6 litrów.

Ide, za jakiś czas dam znać co znalazłem ciekawego.

Bump: Wróciłem, odkeciłem tą rure i faktycznie miała pełno sadzy (nagaru) i oleju i własnie w tym mijescu gdzie mi pokazałeś na zdjęciu. Ale mam pytanie, Ty Łukasz pisząc kompletnie zapchana masz na myśli dosłownie że była kompletnie zapchana że w ogólnie nie było prześwitu?? Bo u mnie owszem, na sciankach wewnątrz tego osad jest sporo, ale jakiś tam prześwit jest. Jeśli możesz się sprecyzować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Homie ; 12-10-2012 o 17:37
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 17:40   #7
lukaszs
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: Fiesta
Silnik: Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 293
Domyślnie Re: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

z rury o srednicy 4cm, mysle ze przelotu bylo tylko 1 cm.
lukaszs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 17:45   #8
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

o kurcze, to u mnie nie wygląda to tak źle. A powiedz mi jak z wymontowaniem tej rury? Bo w zewnątrz mamy te śrubki a z tyłu silnika mamy już taki ściągacz, czy na coś jeszcze ona trzyma? Ale z tego co wnioskuje że jak ty miałeś aż tak zapchaną, to moje nie wygląda tak źle.. także myśle że nie będzie to ta przyczyna. A może dalej ta rura byłaby zapchana? Tak czy inaczej trzeba ją zdjąć.
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 17:48   #9
lukaszs
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: Fiesta
Silnik: Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 293
Domyślnie Re: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

z tylu trzyma ja jedna srubka plus obejma od strony egr ktorej nie udalo mi sie zdjac. Ogolnie problematyczne jest dojscie..
lukaszs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 17:53   #10
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

dojście do tej śrubki jest tylko od góry rozumiem? nie wiem w takim razie czy gra jest warta zachodu.. A zapchane miałeś tylko z tej jednej strony tak? W jaki sposób to przeczyściłeś?
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.