Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2015, 08:33   #1
dyzio_tar
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Tarnów
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Kontrolka ładowania przy klimie

Po włączeniu klimy w Ford Mondeo mk3 2.0 TDCi przy wyższych prędkościach włącza mi się kontrolka ładowania. Alternator sprawdzony cała zima wszystko OK ładowania ponad 14V. Gdzie szukać problemu podczas jazdy po mieście z klimą odcinki 5-6 km wszystko jest OK jak jadę w trasę wyższa prędkość włączona klima i po 10 km takiej jazdy kontrolka się zaświeca. Gdzie szukać problemu.


Ostatnio edytowane przez dyzio_tar ; 08-06-2015 o 08:36
dyzio_tar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2015, 08:55   #2
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania przy klimie

Regulator napięcia do wymiany
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2015, 09:09   #3
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,698
Domyślnie

Odpal sobie test zegarów, ustaw na napięcie aku i doprowadź do zapalenia kontrolki ładowania. Sprawdź wtedy jakie masz ładowanie

Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2015, 09:20   #4
dyzio_tar
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Tarnów
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania przy klimie

W zeszłym roku miałem ten sam problem skończyło się na wymianie alternatora z nowym regulatorem napięcia na nowy z tym że była to już jesień i klimy nie używałem. Wtedy myślałem że problem się rozwiązał. Teraz zrobiło się ciepło więc klima znowu wróciła do łask i znowu ten sam problem więc raczej to nie problem z ładowaniem. Co do ładowania i zapalania się kontrolki to jej włączenie przypada sporadycznie przy dłuższych trasach raz udało mi się zrobić pomiar napięcia to jest taki skok z 14,3 na 13,7 przy zaświeconej kontrolce.
dyzio_tar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2015, 12:00   #5
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Bardzo chętnie i ja się dowiem, o co tu chodzi, bo mam te same objawy. Też wymieniem alternator, pomiar napięcia daje dokładnie taki sam wynik. Olewam to już, bo latam tak od ponad 3 lat, ale fajnie byłoby dojść w końcu, dlaczego kontrolka się zapala. Dodam, że u mnie zimą, nawet jak odpalę klimę, na desce nic się nie świeci. Jakby to miało związek z temperaturą zewnętrzną...

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2015, 12:14   #6
dyzio_tar
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Tarnów
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania przy klimie

Mi mechanik zasugerował że problem może być właśnie z temperaturą mam do ciebie pytanie czy wymieniałeś może pasek bo kolega sugeruje że może on jest już stary i pod wpływem temperatury pod obciążeniem daje czadu druga opcja to sprężarka która może się zacina. Napisz czy sprawdzałeś te rzeczy to ja będę o troszkę wiedzy mądrzejszy.
dyzio_tar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2015, 12:31   #7
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,698
Domyślnie

To jeszcze niech Ci elektryk sprawdzi wiązkę do regulatora napięcia. Coś mi się wydaje, że przewód sygnalowy może być zasniedzialy. Możesz profilaktycznie jeszcze masy sprawdzić

Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2015, 12:58   #8
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania przy klimie

Problem jest taki ze te wszystkie alternatory i części do nich to zwykła chińszczyzna.

Wytrzymują rok, dwa. A porządnych zamienników bardzo mało. Nawet z kupieniem oryginalnego regulatora Visteon jest czasami problem. Kumpel pracuje w Wawie w zakładzie regeneracji więc co nieco wiem.

W Twoim przypadku mogła pójść któraś dioda prostownicza. Ciężko wróżyć. Trzeba sprawdzić wpierw instalacje a potem altka. Koledzy dobrze piszą o pasku. Nie pamiętam czy w dieslu jest sprzęgiełko na altku. Podtawowa sprawa czy jak wywala kontrolke to jest ładowanie? Błędy w PCM?

Maziane na tel.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 08-06-2015 o 13:03
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2015, 13:53   #9
dyzio_tar
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Tarnów
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania przy klimie

Alternator był sprawdzany na stole probierdczym i było ok. Jak zapala się kontrolka to jest ładowanie pisałem wcześniej spada z 14,3 na 13,7-13,8 i ten skok powoduje zapalanie się kontrolki. Żadne błędy nie wychodzą. Wyłączam silnik i wszystko wraca do normy, kontrolka gaśnie.
dyzio_tar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2015, 14:25   #10
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Cytat:
Napisał dyzio_tar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi mechanik zasugerował że problem może być właśnie z temperaturą mam do ciebie pytanie czy wymieniałeś może pasek bo kolega sugeruje że może on jest już stary i pod wpływem temperatury pod obciążeniem daje czadu druga opcja to sprężarka która może się zacina. Napisz czy sprawdzałeś te rzeczy to ja będę o troszkę wiedzy mądrzejszy.
Wymieniłem pasek, hałasujące rolki, wiązkę alternetora, sprężarka klimy chodzi gładziutko, nic się nie zacina. Profilaktycznie sprawdzałem na innym aku, to samo. Także wyłączenie silnika powoduje zgaśnięcie kontrolki, zapala si ona przy skoku z 14,4 do 13,7v. Alternator mam oryginalny, sprawny, pomierzony z każdej strony. Ręce opadają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator , alternator , klimatyzacja , ładowanie akumulatora , mk3 , mondeo


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.