Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2014, 12:49   #1
dzordzu
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-07-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk2 Kombi
Silnik: 1.6L Zetec-S PFI VCT (115PS)
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Wymiana radia 6000CD na radio z FL

Witam!

Przymierzam się do wymiany radia oraz panelu klimatyzacji w moim Focusie i chciałbym zasięgnąć wiedzy szanownych kolegów. Posiadam obecnie radio 6000CD starego typu (jeśli tak to można ująć) - załącznik 1, a zamierzam szukać radia które występuje po lifcie - załącznik 2. Mierzyłem obudowę/ramkę panelu środkowego, który okala również panel klimatyzacji i jest on tych samych wymiarów. Wiadomo że musiałbym zdobyć komplet, tj. radio+klimatronik+ramka. Pytanie czy taka wymiana po pierwsze jest możliwa, tzn. czy mogą nie pasować jakieś kostki, kable, mocowania itp, a po drugie czy wymagane mogą być jeszcze jakieś elementy poza wymienionymi (radio+klimatronik+ramka)? Może ktoś przeprowadzał już taką operację i może coś podpowiedzieć? Będę wdzięczny za jakiekolwiek info.

Nie bardzo też ogarniam jak przebiegały liftingi w fokach, z tego co wiem najpierw był lift wnętrza, chyba w 2007r (radio, klima i kolor podświetlenia), a dopiero później lift nadwozia (chyba w 2008r). Ale radio nadal nazywa się 6000CD, w związku z czym jak takiego radia szukać? Czy Focus z 2007 po lifcie wnętrza będzie miał takie samo radio jak ten po lifcie nadwozia (w zasadzie to świateł)? Gdyby ktoś mógł rzucić światło na tę kwestię byłoby miło.

Z góry dziękuję za pomoc, gdyby był jakiś temat w którym ktoś poruszał temat wymiany radia to przepraszam, ale nie znalazłem na forum takiej informacji o Focusie MK2.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Załącznik 1.jpg (63.9 KB, 457 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Załącznik 2.jpg (45.9 KB, 517 wyświetleń)

dzordzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2014, 13:11   #2
kon146
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk2 / Insignia / Astra II
Silnik: 1.8 TD / 2.0 CDTI / 1.4 16v
Rocznik: 1999 / 2012 / 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000CD (MK2 2006) na radio z MK2 FL

Cytat:
Napisał dzordzu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy Focus z 2007 po lifcie wnętrza będzie miał takie samo radio jak ten po lifcie nadwozia (w zasadzie to świateł)?
Tak.
Kiedyś o tym czytałem i da sie spokojnie takie radio wsadzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
http://img.userbars.pl/184/36634.png

No sorry, taki mamy klimat..
kon146 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2014, 13:42   #3
dzordzu
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-07-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk2 Kombi
Silnik: 1.6L Zetec-S PFI VCT (115PS)
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000CD (MK2 2006) na radio z MK2 FL

Cytat:
Napisał kon146 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak.
Kiedyś o tym czytałem i da sie spokojnie takie radio wsadzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko dla ścisłości i pewności czy dobrze rozumiem - wymieniamy radio z 2006 roku (brzydkie kwadratowe jak na zdjęciu nr 1) na radio z 2007 lub później (jak na zdjęciu nr 2). Czy do tego odnosił się komentarz że się da? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzordzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2014, 18:30   #4
wilmar
ford::average
 
Avatar wilmar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-10-2009
Skąd: Warszawa, Poznań
Model: Focus, były: mk1, mk2
Silnik: były:1.8TDDI 1.6 tdci
Rocznik: były:2000, 2006
Postów: 103
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000CD (MK2 2006) na radio z MK2 FL

Cześć,

tak radio jest plug&play. Jak już wymieniasz zamień na SONY - polecam.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Nie jestem pewny na 100% czy panel ma taką samą kostkę. Ale na zdjęciach jest ok:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
http://www.mamauto.pl/galeria/robert...4/DSC_3775.jpg
wilmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2014, 18:30   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000CD (MK2 2006) na radio z MK2 FL

Cytat:
Napisał dzordzu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Czy do tego odnosił się komentarz że się da? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nieco Cię koledzy wpuszczają - kwadratowe radio to bez problemu zamienisz na poFL radio z Kugi albo C-maxa poliftowego albo Fiesty MK6/Fusiona. Też są kwadratowe i dokładnie nic poza radiem nie będziesz musiał zamieniać.
Tylko trzeba dobrze patrzeć, bo 90% tych radyjek na allegro jest źle opisana.
Osobiście radze trochę dołożyć i założyć sobie takie Sony: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - będzie pasowało i fizycznie i kolorystycznie.. Gra dużo lepiej od 6000 (nawet poliftowego). Niestety to na tej aukcji ma przytarty duży guzik, więc trzeba ewentualnie trochę poszukać...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-02-2014 o 10:46
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2014, 09:29   #6
dzordzu
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-07-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk2 Kombi
Silnik: 1.6L Zetec-S PFI VCT (115PS)
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000CD (MK2 2006) na radio z MK2 FL

Cytat:
Napisał wilmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak radio jest plug&play. Jak już wymieniasz zamień na SONY - polecam..pl/galeria/robert/2013-02-14/DSC_3775.jpg[/url]
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osobiście radze trochę dołożyć i założyć sobie takie Sony (...) Gra dużo lepiej od 6000 (nawet poliftowego).
Zastanawiałem się nad Sony i domyślam się, że będzie grało lepiej, ale przy kupnie Focusa został też dokupiony xCarLink, który powinien pasować do radia 6000CD po lifcie, a tak to 300zł wyrzucam w piach. No chyba że znalazłby się chętny na zakup kompletu, wtedy można pomyśleć, kosztowo powinno być ok. Czy radio Sony z Focusa przed liftem (jak w załączniku) odtwarza płyty z mp3 czy tylko CD Audio? Czy może są różne wersje i jedno może mieć mp3 a inne nie? Ewentualnie jak można zdobyć jakiś part number 100% pewny? Bo tak jak pisze tedi_k - różnie bywa z opisami na allegro. Sprzedający napisze, że odtwarza mp3, a okaże się że niekoniecznie tak jest i będę się bujał z tematem.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nieco Cię koledzy wpuszczają - kwadratowe radio to bez problemu zamienisz na poFL radio z Kugi albo C-maxa poliftowego albo Fiesty MK6/Fusiona. Też są kwadratowe i dokładnie nic poza radiem nie będziesz musiał zamieniać.
Nie bardzo wiem o jakim poliftowym kwadratowym radiu piszesz, jesteś w stanie wrzucić jakąś fotkę? Z tego co się orientuję, to poliftowe są już takie owalne jak na drugim zdjęciu załączonym w moim pierwszym poście (jeśli się mylę to mnie popraw). Może faktycznie pomyślę o Sony z opcją mp3, wtedy nie musiałbym szukać ramki i panelu klimatyzacji, a z tego co widzę to nie jest wcale łatwo te rzeczy dostać.

I jeszcze dwa pytanka odnośnie radia Sony:
1. Czy w sterowaniu radia z kierownicy nie powinno się nic zmienić przy wymianie na to radyjko? (Chodzi o zachowanie wszystkich funkcjonalności która mam w tej chwili).
2. Czy ktoś może podpowiedzieć do czego służy przycisk "PHONE"?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg radio sony.jpg (29.1 KB, 348 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez dzordzu ; 27-02-2014 o 09:40
dzordzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2014, 09:57   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000CD (MK2 2006) na radio z MK2 FL

Cytat:
Napisał dzordzu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Nie bardzo wiem o jakim poliftowym kwadratowym radiu piszesz, jesteś w stanie wrzucić jakąś fotkę? Z tego co się orientuję, to poliftowe są już takie owalne jak na drugim zdjęciu załączonym w moim pierwszym poście (jeśli się mylę to mnie popraw)....
Podałem link do aukcji z prostokątnym poliftowym radiem Sony [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]... To nie jest radio owalne z jakąś dodatkową ramką - to jest inne radio, jego panel czołowy nie rozkłada się na owalny środek i prostokątną ramkę....
Tak jak napisałem - Wszystkie radia na prawdę z Kugi są i poliftowe i prostokątne - ale srebrne. Wszystkie radia z C-maxa 2008-2010 są poliftowe i prostokątne - ciemne (takie jak na tej aukcji). Podobnie radia z Fusiona/Fiesty MK6 po 2007 są poliftowe i prostokątne.

Do założenia radia owalnego jak na Twojej fotce musisz wymienić cały kosz radia i panel czołowy.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 27-02-2014 o 10:01
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2014, 10:04   #8
dzordzu
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-07-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk2 Kombi
Silnik: 1.6L Zetec-S PFI VCT (115PS)
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000CD (MK2 2006) na radio z MK2 FL

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podałem link do aukcji z prostokątnym poliftowym radiem Sony [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]... To nie jest radio owalne z jakąś dodatkową ramką - to jest inne radio, jego panel czołowy nie rozkłada się na owalny środek i prostokątną ramkę....
Tak jak napisałem - Wszystkie radia na prawdę z Kugi są i poliftowe i prostokątne - ale srebrne. Wszystkie radia z C-maxa 2008-2010 są poliftowe i prostokątne - ciemne (takie jak na tej aukcji). Podobnie radia z Fusiona/Fiesty MK6 po 2007 są poliftowe i prostokątne.

Do założenia radia owalnego jak na Twojej fotce musisz wymienić cały kosz radia i panel czołowy.
Teraz wszystko rozumiem, doczytałem, pooglądałem i faktycznie - wszystko jest tak jak piszesz. Jedyny problem w tym że te radia są 2 razy droższe niż Sony z Focusa przed liftem (oczywiście wiadomo że mogą być w różnym stanie, jak to z używanym sprzętem). A masz może wiedzę czy te poprzednie radia Sony (ze zdjęcia z mojego poprzedniego postu) występują z CD MP3? Bo prezentuje się całkiem ładnie, a nie ukrywam że cena też będzie tu grać rolę. Pytanie tylko czy właśnie odtworzy płytę z mp3...
dzordzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2014, 11:03   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000CD (MK2 2006) na radio z MK2 FL

Cytat:
Napisał dzordzu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Pytanie tylko czy właśnie odtworzy płytę z mp3...
Parę razy już było - odtwarza. Tu jest instrukcja obsługi, można sobie poczytać: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2014, 13:19   #10
minerek
ford::beginner
 
Avatar minerek
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MKII
Silnik: TDCi 1.6 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000CD (MK2 2006) na radio z MK2 FL

odswieze temat, czy takie radio siadzie bez przerobek w focusie mk2 przed liftem?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy zeby to radio dobrze weszlo w prostokat musi byc jakas ramka nie?

Ostatnio edytowane przez minerek ; 25-09-2014 o 13:29
minerek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.