Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2012, 07:11   #11
kiri
ford::average
 
Avatar kiri
 
Zarejestrowany: 03-09-2008
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 84
Domyślnie Odp: Koło pasowe - samodzielna wymiana?

Ok, w takim razie lepiej zostawię to komuś z doświadczeniem.

kiri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 07:20   #12
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Koło pasowe - samodzielna wymiana?

Przy okazji wymiany koła pasowego wału korbowego (jeśli zaistnieje taka potrzeba) oraz rolek i napinacza pokuś się o kupno koła pasowego ze sprzęgłem, takiego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja u siebie kupiłem od tego gościa, zleciłem wymianę zamiast sztywnego koła i kultura pracy silnika/osprzętu jest o wiele cichsza. Wg mnie naprawdę warto za te pieniądze, zwłaszcza, że od mondeo w benzynie (w dieslu nie występuje, co jest dla mnie zagadką) koło to kosztuje grubo powyżej 200zł.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 08:20   #13
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Koło pasowe - samodzielna wymiana?

Mario dobrze radzi, posłuchaj go Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 13:24   #14
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Koło pasowe - samodzielna wymiana?

Widze ze uparles sie na to kolo pasowe,zeby po wymianie nie bylo tak ze ten dzwiek bedzie dalej slyszalny,wtedy beda jaja
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 15:06   #15
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Koło pasowe - samodzielna wymiana?

Z tym co napisał aprox też sie zgodzę. Jeśli stuka to a) luźny pasek b) luźny pasek, zmęczony napinacz c) luźny pasek zmęczony napinacz krzywe koło
Samo krzywe koło przy sprawnym napinaczu i dobrym pasku raczej nie będzie "grało"

...i jeszcze jedna sprawa. Uważaj jak kupujesz koło bo zdarzają się krzywe. Ja kupiłem zamiennik dobrej marki i był krzywy od nowości. Znane są przypadki z forum że nawet oryginalne nowe były krzywe.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 17:36   #16
jaco_k
ford::average
 
Avatar jaco_k
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: podkarpackie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 101
Domyślnie Odp: Koło pasowe - samodzielna wymiana?

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
od napinacza moze byc ten dzwiek,ten klucz jest potrzebny zeby odciazyc napinacz i zdjac pasek wielorowkowy,zdjac pasek mozesz grubym srubokretem na sile ale potem bez klucza nie zalozysz z powrotem .Dla mnie wymiana tego kola to 0,5 h roboty.Poza tym zeby rozpoznac czy ten dzwiek wogole pochodzi od tych elementow zrzuc ten pasek i zapal silnik ,powinna byc cisza
Ja byłem na 100% przekonany, że to napinacz, zwłaszcza, że po zrzuceniu paska była cisza. Napinacz kupiłem i dobrze, że nie założyłem, bo mogli nie oddać kasy. Tłukło się koło a po ściągnięciu paska nie było obciążenia to i się nie tłukło. Po zdjęciu koła - masakrycznie rozwalone. Kupiłem firmy Corteco, drogie jak fix, ok. 600 PLN, ponoć zakładane na pierwszy montaż. Generalnie trzeba sprawdzić wszystko dokładnie i wymienić co trzeba. Moim zdaniem nie kupowałbym całego zestawu, bo to trochę duży wydatek a robota nie jest taka ciężka.
__________________
Mondeo kombi 2.0 TDCi Ghia
jaco_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 20:15   #17
Mateoo
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: z Polski ;)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 133
Domyślnie Odp: Koło pasowe - samodzielna wymiana?

Ja pojechałem na szrot, za 50 zł kupiłem od mondziaka używkę, założyłem sam odkręcając 3 śruby i odziwo pasek wskoczył mi bez ruszania żadnych napinaczy i do dziś mam spokój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Klekotał jak traktor. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz klekocze raz na jakiś czas i dużo ciszej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mateoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 20:32   #18
hopek25
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2011
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo mk III
Silnik: Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie Odp: Koło pasowe - samodzielna wymiana?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest dużo zachodu aby to samemu wymienić. Musisz podnieć albo opuścić silnik i użyć klucza udarowego.
Da sie bez specialnego klucza robilem u siebie (okolo 3 godz roboty - 1 raz wiec byly problemy i obmyslania-)pasek naciagasz dokrecajac alternator itp:-)Ps jak stuka to raczej napinacz (sprezyna na tulejkach itp- wtedy pasek podskakuje)jesli wymieniasz to 1 raz to raczej i kolo pasowe i napinacz bo ja rozebralem i tak napinacz byl wywalony na tulejkach a kolo walilo swoja droga jakby scentrowane bylo :-( , rolki wymienialem ale ogolnie byly oki ja przy okazji zalozylem kolo na alternator ze sprzegielkiem i narazie odpukac od roku jest spokuj (wszystkie czesci mialem zamieniki narazie zrobilem okolo 20 tys km na tym i jest jak narazie ok) ale mam kumpla co wymienil kolo pasowe i po 4 miechach sie rozlecialo(jakis zamiennnik ale nie znam firmy-zwrocili mu kase bo mial paragon-z tymi kolami pasowymi to sa ogolnie jaja nie powinno tak byc no ale...
hopek25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2012, 16:52   #19
kiri
ford::average
 
Avatar kiri
 
Zarejestrowany: 03-09-2008
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 84
Domyślnie Odp: Koło pasowe - samodzielna wymiana?

Operacja się powiodła - metaliczny stukot pochodził z uszkodzonego koła pasowego. Stopień zniszczenia (bo o usterce nie ma co mówić) koła jest kolosalny, a najdziwniejsze jest to że hałas pojawił się z dnia na dzień. Prawdopodobnie koło po prostu było uszkodzone, ale pewnego pięknego dnia "coś" co trzymało je w kupie dało sobie spokój.
Z ciekawostek - 205 tyś. km (pewne), oryginalny pasek i oryginalny cały układ. Napinacz w stanie eleganckim, jedna rolka kwalifikowała się do wymiany "na słuch". Prosty wniosek: nie ruszać g*wna puki nie śmierdzi...
kiri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2012, 17:40   #20
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Koło pasowe - samodzielna wymiana?

przy takim stanie licznika to niema opcji aby napinacz nie był wymieniany skoro piszesz iż jest w stanie eleganckim to według mnie już był wymieniany.a tak z ciekawości co wymieniłeś oprócz koła pasowego?pozd
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.