Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-10-2008, 06:34   #11
jaco_k
ford::average
 
Avatar jaco_k
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: podkarpackie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 101
Domyślnie Re: [Mk 3] Czy trzeba programować wtryskiwacze po regeneracji?

Cytat:
Napisał Gemini63
Wtryski po wymianie na nowe, lub regenerowane mają zupełnie inne parametry niż stare, w związku z tym "oczywistą oczywistością" jest programowanie na nowe nastawy.
Cytat:
Jechałem ponad 300 km i nie oszczędzając go spalił w granicach 5 litrów i na razie jest ok.
A jak to ustaliłeś? Komputerek tak pokazywał?
Ludzie, przestańcie wierzyć w te bzdury, że samochód ważący grubo ponad 1,5 tony tyle spala, a potem jesteście przeświadczeni, że z waszymi autami jest coś nie tak, bo nie chcą spalić tych 5/100 tylko 8-9. Po ostatniej trasie na Śląsk i z powrotem (ok. 500 km) i 360 km po mieście średnio 7,28/100 (komputer wskazywał 6,9). Prędkości w trasie w przedziale 130-170. Wtryski regenerowane w Piekarach śląskich (Bosch-Adamczyk) w sierpniu tego roku. Oczywiście gwarancja za sumę wszystko (montaż, filtr i programowanie) ok. 2500,-. Dodam, że spalanie na identycznym poziomie jak przed wymianą. Jest trochę ciszej i na wolnych obrotach idealnie równiutko, żadnego szarpania. Chmura w normie. Ile się polata? Tego nie wie nikt.....
Słuchaj Gemini63 jeżeli zatankowałem pod korek, zrobiłem 770 km i znowu zatankowałem pod korek 40 litrów to sobie oblicz ile mi spalił. Wiadomo, że komputer nie pokazuje dokładnie ale przy tankowaniu się nie oszukasz. Te auta naprawdę nie palą w trasie dużo bo w mieście szkoda gadać /korki itd/.

__________________
Mondeo kombi 2.0 TDCi Ghia
jaco_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.