Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2024, 21:59   #1
blazejkk
ford::beginner
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 13-05-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk2, Edge Titanium
Silnik: 2.0, 3.5
Rocznik: 2008, 2017
Postów: 21
Domyślnie czujnik otwierania bagażnika przez "kopnięcie"

Witam, czy wiecie gdzie znajduje się czujnik do otwierania bagażnika "kopnięciem", pod zderzakiem? Mam problem polegający na tym, że:
1. czujnik nie działa za każdym razem a właściwie to musze mocno namachać się nogą żeby czujnik zadziałał. Dzisiaj położyłem się w garażu pod autem i szukałem z latarką, no i wtedy udało się, że czujnik zadziałał, otworzył i zamknął ale przyznaje, że czujnika nie znalazłem (pomyślałem, że przy takiej pogodzie może być poprostu zabrudzony?)
2. przycisk otwierania klapy bagażnika, który jest w klamce reaguje ale klapa bagażnika się nie unosi, chociaż słychać, że coś tam się dzieje i tak samo przycisk zamykania klapy po naciśnięciu pojawia sie tylko sygnał dźwiękowy ale klapa się nie zamyka. Bagażnik mogę otworzyć i zamknąć normalnie pilotem lub przyciskiem przy kolumnie kierownicy.
Wiecie może czego to może być przyczyna?

blazejkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2024, 09:08   #2
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: czujnik otwierania bagażnika przez "kopnięcie"

Drogi kolego na pytanie ,,gdzie jest czujnik " powiem ci że jest on po wewnętrznej stronie zderzaka w postaci anteny ( dipolu - czyli drucianej pętki) ułożony w wzdłuż zdezaka w plestikowym korytku
Na pytanie ,,co może być ...) no to do wróżki albo fachowca...

Kiedyś dzwonił do mnie kolega i mówi ,, Robson ,słuchaj , z silnika słychać takie trrrrrrrrr... co to może być ..." Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twoje pytanie o przyczynę jest właśnie tego typu -sorry.
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2024, 10:22   #3
blazejkk
ford::beginner
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 13-05-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk2, Edge Titanium
Silnik: 2.0, 3.5
Rocznik: 2008, 2017
Postów: 21
Domyślnie Odp: czujnik otwierania bagażnika przez "kopnięcie"

ok. dzięki za odpowiedz co do czujnika otwierania nogą.
co do drugiego pytania czyli czemu nie otwiera i nie zamykasie klapa bagaznika przyciskiem na klapie, a pilotem i przyciskiem ze środka kabiny wszytsko działą, to chyba dosyć dokładnie opisałem sprawę? myślałem, że to może być kwetsia jakiś ustawień w menu samochodu albo jakiegos programowania, które może rzeprowadzić każdy użytkownik... . Na początku klapa działała noramlnie ale była sytuacja, że dzieci cos zabierały wyjmowały z samochodu i od tego czasu przyciski na klapie reagują tylko otwieraniem zamka i sygnałem dzwiekowym ale klapa ani sie nie otwiera ani sie nie zamyka...
blazejkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2024, 13:39   #4
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: czujnik otwierania bagażnika przez "kopnięcie"

Ja kiedys miałem podobną sytuację lecz troche innąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a mianowicie klapa tylna otwierała się prawidłowo z nogi, kluczyka, guzika, ze środka. Od któregoś momentu nagle zaczęła się otwierać tylko do połowy a resztę trzeba było otworzyć ręcznie. Wiem, że mozna ustawiać przyciskiem na klapie poziom jej otwarcia itp ale to nic nie pomagało. Resetowanie sterownika tez nic nie pomagało. Różne cuda robiłem i nic, poddałem się i tak zostało.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2024, 16:39   #5
blazejkk
ford::beginner
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 13-05-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk2, Edge Titanium
Silnik: 2.0, 3.5
Rocznik: 2008, 2017
Postów: 21
Domyślnie Odp: czujnik otwierania bagażnika przez "kopnięcie"

jeśli chodzi o moje przygody z otwieraniem klapy zaczęły się od kiedy, podczas otwierania klapy z przycisku, jedno z dzieci przytrzymało i zatrzymało klapę. od tego momentu nie działa otwieranie klapy z przycisku na niej i tak samo nie działa zamykanie tez na klapie. jest tylko słyszalny dżwięk po naciśnieciu przycisku...
blazejkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.