Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2014, 22:52   #1
Jarek_MTB
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1,8Tdci
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie INFO 1.8tdci 175tys jaki serwis zrobić, co do wymiany z części?

Witam

Jest to mój pierwszy post, przeczytałem kilka wątków na forum ale chciałbym uzyskać informacje odnośnie, zakupionej foki.

Dane techniczne Focus 2010/10 rocznikowo 2008 1.8 Tdci 115km SilverX kombi, przebieg 175 tyś udokumentowany fakturami, auto poleasingowe, przeglądy zgodnie z zaleceniami forda, ostatni wymienione sprzęgło i dwumasowe koło przy 163tys km.

Auto jest w dobrym stanie technicznym jak mniemam, oraz wizualnym.

Chciałbym zapytać o rady co do wymiany podzespołów silnika, skoro dwumas jest nowy, co dalej.

1. W etis ford wyczytałem, że przy 200kkm wymiana paska rozrządu (kaseta, drugi pasek oraz pompa), pytanie brzmi czy czekać do tego dystansu czy wymieniać teraz.
Poczytałem o zerwanych paskach i trochę mam obawy, nie chciałbym przez oszczędzanie/czekanie strzelić sobie w stopę z armaty, co radzicie?

2. W okolicy turbiny jest drobny wyciek, niestety nie obejrzałem tego dobrze z braku lampy i nie wiem co konkretnie może ciec (wyciek na elemencie znajdującym się niżej pod egr), postaram się przyjrzeć na dniach, ew zamieścić zdjęcie. Pytanie kiedy ew serwis/wymiana turbiny jest zalecana? Czy coś z tym robić?

Dodam tu że auto jeździ dobrze, silnik pracuje jak diesel powinien, na dzisiejszej trasie spalanie średnie komp pokazał 4,8 l, to chyba dobry wynik. Auta nie cisnąłem na maxa, prędkości do 150km/h max, przejechałem ok 100km. Auto przyspiesza dobrze, bez objawów niepokojących.

3. Co trzeba by jeszcze sprawdzić/zrobić/wymienić, w takim aucie w najbliższym czasie, lub co może jeszcze poczekać? Wychodzę z założenia że lepiej zapobiegać niż później leczyć, no i nie przelewa mi się też, zresztą pewnie jak wielu z nas.

Paliwo BP czarne.

Od razu przepraszam jeśli moje pytania są banalne, lub źle zadane, lecz jestem posiadaczem auta od kilku dni i oswajam się z wiedzą i z samym autem,
więc prosiłbym o sensowne rady za które z góry uprzejmie dziękuję.

Jestem z Łodzi, więc jeśli ktoś z forumowiczów posiadających w/w silnik, chciałby służyć radą oraz poświęcić czas na oględziny np. w ramach spotkania (mini zlotu łódzkiego, jeśli takowe się odbywają, to chętnie podjadę pogadać, i poznać entuzjastów marki), jestem normalnym użytkownikiem drogi mam 35 lat.

Pozdrawiam
Jarek


Ostatnio edytowane przez Jarek_MTB ; 23-03-2014 o 22:56
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 22:59   #2
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: INFO 1.8tdci 175tys jaki serwis zrobić, co do wymiany z części?

Nie ma reguły na wymianę turbiny , dopóki jest ok ,to się nie wymienia.
Ford przewiduje wymianę rozrządu co 200 kkm , lepiej to zrobić wcześniej . Skoro przewidujesz tum autem trochę pojeździć , to i tak Cię to nie minie , a spokojna głowa już będzie.
Dobrze byłoby też wymienić olej i filtry i cieszyć się autem .
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 23:02   #3
Jarek_MTB
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1,8Tdci
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: INFO 1.8tdci 175tys jaki serwis zrobić, co do wymiany z części?

Gregor75 Dzięki za odpowiedź.

Mógłbyś przybliżyć koszty takiego serwisu, oraz listę części co oryginalne ew. jaki zamiennik? Jeśli oczywiście masz to za sobą i nie jest problemem.

Oczywiście olej będzie wymieniony, tylko zastanawiam się czy zrobić od razu cały ten serwis z rozrządem włącznie?

Z filtrów to masz na myśli f. oleju i paliwa?

Ostatnio edytowane przez Jarek_MTB ; 23-03-2014 o 23:08
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 23:09   #4
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: INFO 1.8tdci 175tys jaki serwis zrobić, co do wymiany z części?

u mnie to inna bajka z kosztami , ale poczytaj to
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i to
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

co do filtrów oleju , paliwa , powietrza i kabinowy

Ostatnio edytowane przez gregor75 ; 23-03-2014 o 23:16
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2015, 11:26   #5
daborek
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: focus mk2FL
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: INFO 1.8tdci 175tys jaki serwis zrobić, co do wymiany z części?

Witaj kolego nie wiem czy często bywasz na tym forum czy też nie ale mam nadzieję, że kiedyś to przeczytasz. Mam teraz podobne dylematy z moim fordem jak ty kiedyś. Mój "fordzik" ma najechane 161 tys. i nie wiem co robić z rozrządem. moje pytanie brzmi tak: Po ilu tysiącach wymieniłeś ten rozrząd i czy go widziałeś . Czy dałby radę do tych 200, o których opowiadają w serwisach. Pozdrawiam.
daborek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , eksploatacja , serwis



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.