Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2020, 17:51   #221
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał pablo.loco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie
Czy ktoś ma dostęp do dolnej atrapy pod radar? Szukam od dłuższego czasu ale bez powodzenia.
Może ktoś chętny zacząłby drukować te plastiki na drukarkach 3D ? Interes murowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 22:24   #222
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Lidar nie ma nic do przedniej kamery, a ACC wymaga najwyższego modelu kamery
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 16:54   #223
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Po lifciecie ,wszystkie Mondeo maja Radar....
Nie wiem skąd ta "urban legend" się wzięła. Nie jest prawdziwa.
Poliftowe Mondeo MK5 zdaje się faktycznie mają standardowo kamerę IPMA z czytaniem znaków, ale radar mają jedynie wtedy, gdy mają system antykolizyjny albo tempomat aktywny.

Przykładowy VIN auta MK5 z 15.12.2019 - WF0EXXWPCEKP49685
Łatwo sprawdzić, że IPMA jest a CCM nie ma.

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Trochę rozrzutna polityka Forda.
Jak widać powyżej, Ford na razie jeszcze nie stracił resztek "zdrowego rozsądku"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - takich poliftowych VINów mam "n", więc to nie przypadek a reguła...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 17-02-2020 o 17:01
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 20:03   #224
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Czyli teoretycznie PCA mogłoby zadziałać z odpowiednim sofcie IPMA w prelifcie ? Trochę się już pogubiłem
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 20:16   #225
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak widać powyżej, Ford na razie jeszcze nie stracił resztek "zdrowego rozsądku"...
dokładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 20:48   #226
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli teoretycznie PCA...
NIE MA PCA BEZ RADARU. Ani przed- ani po lifcie.
Powód jest bardzo prosty - pomiar odległości potrafi wykonać albo radar albo czujnik laserowy (lidar). Z tego ostatniego (był stosowany do ACS) Ford na razie się wycofał.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 17-02-2020 o 21:22
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 10:58   #227
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 464
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Hej!
Wrócę może z tematem do kabelkologi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na schemacie pierwszym w poście:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jest przetwornik napięcia. Aktualnie podłączyłem zasilanie do skrzynki w kostce C1035B bezpośrednio. Gdzie mogę znaleźć ten przetwornik? Trzeba wpinać się w niego kablami? Jak macie rozwiązane to w swoich instalacjach?
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 12:06   #228
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem skąd ta "urban legend" się wzięła. Nie jest prawdziwa.
Poliftowe Mondeo MK5 zdaje się faktycznie mają standardowo kamerę IPMA z czytaniem znaków, ale radar mają jedynie wtedy, gdy mają system antykolizyjny albo tempomat aktywny.

Przykładowy VIN auta MK5 z 15.12.2019 - WF0EXXWPCEKP49685
Łatwo sprawdzić, że IPMA jest a CCM nie ma.


Jak widać powyżej, Ford na razie jeszcze nie stracił resztek "zdrowego rozsądku"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - takich poliftowych VINów mam "n", więc to nie przypadek a reguła...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dokładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Widać koledzy nie na bieżąco bądz w cenniku jest błąd,żle się wyraziłem- może nie po lifcie ale na pewno jest tak w nowym cenniku,a Focus ma PCA od 2018 roku w każdej wersji.Co do jednego jesteśmy zgodni bez radaru nie ma PCA.Przypuszczam że radar zaczęto wkładać nawet do trenda w 2019

Bump:

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_2020-02-19 PL-new_ford_mondeo pdf.jpg (21.2 KB, 66 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Matych ; 19-02-2020 o 12:11
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 12:12   #229
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... zaczęto wkładać nawet do trenda w 2019
...
Pokazałem przecież, że "nie zaczęto"...
Co do "na bieżąco" - taśmowo aktywuję alarmy w samochodach świeżo ściągniętych z lory po przywozie z placu dystrybucyjnego na Polskę. Nie wiem kto jest bardziej "na bieżąco" ode mnie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - nie twierdzę, że nie zaczną w jakimś tam momencie (może "za chwilę"), ale na razie nic takiego się nie dzieje z autami z samej końcówki 2019r.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-02-2020 o 12:18
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 12:19   #230
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Tadeuszu wszystkie trendy poliftowe na Oto Moto z 2019 roku mają atrapę pod radar w zderzaku.Ten radar ponoć jest inny mniejszy nowy model ?
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
tempomat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.