Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2020, 18:07   #11
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: rozrzad 2.0 tdci s max

Cytat:
Napisał Piotrek Wielos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A w przypadku tego nie z allegro masz gwarancję że wytrzyma 200k lub 10lat? Jeśli walnie przy 120k ktoś Ci odda kasę za remont silnika?
Jaki jest koszt wymiany rozrządu? A jaki jest koszt remontu silnika? Każdy powinien odpowiedzieć sobie na to pytanie sam który koszt chce ponieść, ja osobiście w przebiegi 200k na rozrząd ie wierzę tak samo jak w 30k na oleju czyli dzielę na 3 i robię wymianę, ktoś może powiedzieć że jest to głupota ale jak narazie się na tym nie przejechałem, koszt nie jest astronomicznych ani jednej ani drugiej operacji a spokój który że sobą niesie jest bezcenny
nie wierz.. to nie kosciol.. czytaj... kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest dobrym przykladem.. ja sam tez moge podac jak chcesz..
ja nie neguje ze dla swietego spokoju zrobic na 180kkm, ale 60? 100? te silniki w PSA robia 240kkm na rozrządzie i jezdza..

__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 18:57   #12
niuniek37
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford S max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: rozrzad 2.0 tdci s max

Dzięki serdeczne za wszystkie opinie, niestety dla mnie nie są jednomyślne. Jedno jest pewne - muszę sam zadecydować. A kupowałem dokładnie to: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] + Śruba koła pasowego wału korbowego
niuniek37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 19:23   #13
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: rozrzad 2.0 tdci s max

Cytat:
Napisał niuniek37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3 lata temu wymieniałem rozrząd z pompą wodną firmy Gates, kupując w sklepie internetowym z częściami Forda. Mechanik, który wymieniał, zostawił naklejkę z informacją, że po 60 tys. wymiana a tyle właśnie przejechałem. Dzwoniłem do sklepu internetowego Forda i facet powiedział, że powinienem wymienić po około 180 tys, gdyż, jeżeli nie ma on informacji ze strony Gatesa, że wymiana musi być szybciej, należy traktować jak wymianę rozrządu fabrycznego. Jakie jest Wasze zdanie?
Zrobisz jak uwazasz. Moim zdaniem wymiana po 60 tys km to jest jedynie na rękę mechanikowi.
Po takim przebiegu to powinno się skontrolowac stan układu rozrządu. Co prawda producent przewidział wymianę po 200 tyś km, ale myślę że druga wymiana powinna być po 120 tyś km.
Tak m.in zaleca Contitech. Trzeba wziąć przecież pod uwagę że koła walka i wału nie podlegają wymianie wraz z paskiem a też podlegają zużyciu więc jak dla mnie druga wymiana po 200 tyś km jest ryzykowna
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 19:41   #14
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: rozrzad 2.0 tdci s max

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak m.in zaleca Contitech.
pokaz..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 19:48   #15
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: rozrzad 2.0 tdci s max

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po takim przebiegu to powinno się skontrolowac stan układu rozrządu
W jaki sposób chcesz to zrobić? Popatrzeć na pasek i to wszystko? W jaki sposób chcesz ocenić stan napinacza, w jaki sposób sprawdzisz stan pompy wody?
Odpowiedzcie mi na pytanie czy ktoś daje gwarancję tych 200k czy nawet 120k?
Mechanik mówiący że 60k i wymiana nie jest wyrocznia wiadomo że za taką usługę on zarabia więc nawet jeśli powie prawdę to i tak mało kto weźmie to za pewnik.
A z drugiej strony jest producent który podaję 200k, a dla oleju 30k gdzie wszyscy specjaliści uważają że jest to odlozone w czasie zabijanie silnika więc kogo słuchać?
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 20:02   #16
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: rozrzad 2.0 tdci s max

nie specjalistow.. bo zarabiaja...
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 20:07   #17
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: rozrzad 2.0 tdci s max

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie specjalistow.. bo zarabiaja...
A Ty słuchasz serwisu bo oni nie zarabiają tak?
Każdy z nas jakoś zarabia.
A co do żywotności oleju to polecam oddać próbki do laboratorium po przebiegu 10,15,30k i może się wam oczy otworzą jak zobaczycie wyniki, dlaczego interwaly w USA są dużo krótsze jak w EU? Bo w EU się je sztucznie wydłuża z kilku powodów ale napewno nie dla dobra konsumenta
Dalej nie odpowiedziałeś na żadne z moich pytan

Ostatnio edytowane przez Piotrek Wielos ; 12-01-2020 o 14:13
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 21:24   #18
dom80
ford::beginner
 
Avatar dom80
 
Zarejestrowany: 13-03-2019
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Jaki rozrzad 2.0 tdci

Czytam i już mała wojna w Galaxym pierwszy rozrząd z gratami wszystkimi przy 145tys km, wymieniłem bo auto świeżo kupione . Mój mechanik na nowym zestawie mówi
90/120 tys km . Taki spostrzeżenie więc
60 tys km trochę mało .
dom80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 10:01   #19
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: rozrzad 2.0 tdci s max

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pokaz..
Prosze bardzo
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump:
Cytat:
Napisał Piotrek Wielos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W jaki sposób chcesz to zrobić?
Zapewniam, ze doswiadczony mechanik wie na co patrzec kontrolujac stan rozrzadu. Sa tez przyzady, ktorymi mozna skontrolowac naciag, amplitude i frekwencje wibracji paska. Tylko, ze malo ktory warsztat takie rzeczy posiada.
Ale nawet organleptyczna kontrol pozwoli wychwycic anomalia paska i jego osprzetu, ktore kwalifikuja go do wymiany.
Gwarancji nikt na nic Ci nie da kolego.
Jesli fakt wymiany rozrzadu co 60kkm pozwala Ci spac spokojnie, to rob tak jak uwazasz. Ale nie staraj sie przekonywac nikogo na sile do swoich pogladow.
Pozdrwiam

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 12-01-2020 o 11:42
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 14:12   #20
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: Jaki rozrzad 2.0 tdci

A kogo na siłę przekonuje? Dla mnie możesz Ty czy inni w ogóle nie wymieniać ani rozrządu ani innych cześć ja na tym nie zystam ani nie stracę. A też nigdzie nie napisałem że wymieniam co 60k, jedynie wspomniałem wyniknie oleju co 10k i to wszystko.
Wyrażam swoje poglądy jak każdy z nas tu, co uważasz że twoje są lepsze i masz do tego prawo a ja nie mam? Ile razy w życiu spotkałeś się że ktoś w taki sposób kontrolował rozrząd?
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.