Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2015, 11:25   #11
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

No czyli nie kupowane na stacji, to jasne że bilans dodatni.

__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 12:07   #12
Endriu1.8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-12-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8TDDi
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

Wg cen na stacjach paliw.

Trasa 100km:
LPG: 25zł
Diesel (foka): 22zł
Diesel dostawczy: 36zł

Miasto 100km:
LPG: 43zł
Diesel (foka): 32zł
Diesel dostawczy: 45zł

Oszczędność jest mniejsza, ale nadal.
Oczywiście różnica 200KM między LPG a foką. Za to na mandatach zaoszczędzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Endriu1.8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 13:15   #13
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

Ale jakie przyjmujesz spalanie LPG??
Focus pali ok 12 w mieście i ok 8 na trasie. co daje odpowiednio
30zł miasto i 20 trasa dla LPG
Mój dostawczy pali
18 miasto =45
15 trasa = 37,7
LPG = 2.5 zł
Całkowicie porównywalne
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 13:44   #14
Endriu1.8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-12-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8TDDi
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

Ja mam focusa w dieslu i z jazdą 2200-2500obrotów po mieście wychodzi ok 7l.
W LPG mam tylko bmw e38 i liczę tylko LPG. Nie liczę PB, którego też trochę spali przed przełączeniem się. Spalanie niemal 20l w mieście, przy normalnej jeździe.
Nie wiem jakie masz auto dostawcze, ale mój 2.7D spala dyszkę w mieście. Załadowany po brzegi nie spalił więcej niż 14.
Cena ropy 4.5 a LPG 2.5 na stacji. Cena po jakiej ja tankuję ok 3.5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Endriu1.8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 14:03   #15
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

No ja mam w LPGu wszystko
zarówno focusa 2.0, jak i mondeo 2,5 jak i t4 2,5
przycenach stacyjnych obecnie koszta wychodza tak samo.
przy innych no to wiadomo...
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 13:13   #16
tomaszb2
ford::amateur
 
Avatar tomaszb2
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-03-2015
Skąd: Poland, Deep South-Sandomierz!
Model: astra
Silnik: benzyna
Rocznik: 1995
Postów: 3
Question Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

Witam

Nie chce zakąłdąć nowego tematu.

Myślę nad zakupem Forda Galaxy 2 z silnikiem benzynowym 2,3 + LPG.

Pytania:

Auto ma przlotu 290 kkm z tego 100 kkm na gazie, czy to juz raczej końcówka takiego auta/sinika?

Czy gniazda zaworowe (mniemam, że są ceramiczne)-da się jakoś zregenerować w razie W i czy mogły juz po takim przebiegu dostać w tyłek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
tomaszb2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 13:19   #17
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

Wszystko zależy... od jakości montażu i podzespołów LPG. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Z dobrych informacji - w razie W da się taki silnik kupić w miarę tanio.

Wiesz co jest zamontowane? jak auto zachowuje się na gazie? Trzeba by podłączyć kompa i się przejechać patrząc chociażby na STFT i LTFT na gazie i na benzynie.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 13:33   #18
tomaszb2
ford::amateur
 
Avatar tomaszb2
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-03-2015
Skąd: Poland, Deep South-Sandomierz!
Model: astra
Silnik: benzyna
Rocznik: 1995
Postów: 3
Domyślnie Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

Przejechałem się nim 2-3 km, ale na ciepłym i było wszystko ok. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Takie mam info od kolegi: Nie wiem jaki to gaz, ale montował mi go dobry kolega. Miała to być bardzo dobra instalacja, ale firmy nie pamiętam, zresztą nic mi to nie mówi. Działa bez zarzutu, dzisiaj jadę jeszcze wymienić listwę zasilającą na nową, bo falują trochę wolne obroty. Samochód wyjedzie ode mnie do kupca w stanie co najmniej bardzo dobrym. Spalanie gazu to od równych 10-ciu l. na trasie do ok. 16-tu w mieście z włączoną klimą. Benzyny nie wiem ile pali, bo nigdy nie liczyłem. Oleju nie ubywa między wymianami w ogóle.

Jest sekwencyjny. Wczoraj wymieniłem listwę wtryskową i wgrałem nowy soft, żeby nikt nie narzekał.
Żeby uprzedzić pytania, gaz został przy okazji wyregulowany, zoptymalizowane mapy itd. Robi to mój kolega, więc mam zaufanie do niego.

Na gazie zrobiłem ponad 100.000, zakładałem zaraz po kupnie. W międzyczasie oprócz butli prawie wszystko było wymieniane. Ostatnią rzeczą jest listwa zasilająca i wtryski gazu (ubiegły piątek). Gaz jest w stanie idealnym, świeżo ustawiony itd. Na kilkadziesiąt tys. kilometrów spokój.


Auto od kolegi/znajomego, aczkolwiek mechnik mi odradza ze względu na drogi w naprawie ceramiczne gniazda zaworowe, ktore sie niszczą w kontakcie z gazem lpg.
tomaszb2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 13:42   #19
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

Ja miałem b. dobrą instalację którą sam regulowałem i serwisowałem, więc o gniazda przy za ubogiej lub katalizator przy za bogatej mieszance wcale się nie martwiłem. Co roku zmieniałem świece, raz w życiu cewkę i przewody WN i auto na gazie chodziło jak na benzynie (bo właśnie regulowane było na korekty).
A silnik jako taki jest do gazu świetny, nic nie słyszałem o ceramicznych gniazdach w nim.

Jak masz zaufanie do kumpla to właściwie nie masz się czym przejmować - kolejne 100tyś przejeździ.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 13:48   #20
tomaszb2
ford::amateur
 
Avatar tomaszb2
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-03-2015
Skąd: Poland, Deep South-Sandomierz!
Model: astra
Silnik: benzyna
Rocznik: 1995
Postów: 3
Smile Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

deku, priv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomaszb2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.