Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2013, 17:17   #111
zbyszek12345
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 03-05-2011
Skąd: Biłgoraj
Model: C-max
Silnik: 1.8 benzyna+lpg
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

jak zrobię następne 20 tyś km bez awarii to nikt mnie nie przekona do żadnych innych części typu wtryski itp. a wcześniej miałem focusa 1.4 i podobny zestaw i też chodziło jak należy , a z lubryfikatorem to po 50 tys km zobaczymy co to daje

zbyszek12345 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 18:49   #112
filipb92
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 30-03-2013
Skąd: Zduńska Wola
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 125PS
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Struna a na co powininenem zwrócić uwage przy pracy gazownika aby dobrze to było zamontowane ?
filipb92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 21:42   #113
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

profi ?
- zdejmowanie kolektora do nawiertów ( tylko wtedy można wkrętki osadzić pod optymalnym kątem i ewentualnie poddać obróbce wystającą po wkręceniu część
- reduktor poniżej poziomu płynu w zbiorniczku wyrównawczym, ale też i w miarę łatwo dostępny ( regulacja ciśnienia, ewentualny serwis )
- elektrozawór nigdy cewką w dół
- wężyki od wtrysków do wkrętek tej samej długości, bez załamań itd
- pomiar ciśnienia i temperatury gazu w miarę możliwości jak najbliżej wtryskiwaczy i koniecznie za filtrem fazy lotnej ( patrząc na układ od strony reduktora )
- butla wielozaworem w stronę zderzaka
- przewód fazy ciekłej poprowadzony bez załamań ( chyba że z tworzywa tzw. Faro to wtedy małe szanse na załamanie )
- możliwie niedługie przewody gazowe fazy lotnej ( widziałem sporo przypadków gdzie można było użyć max 1m węża a było go 2,5m - gaz w zimie wychłodzi się bardziej.
- opaski na wszelkich wężykach w instalacji

no i dobrze aby estetyka też była brana pod uwagę, a nie wrzut pod maskę jak tylko się da.

Potem strojenie pod obciążeniem na drodze, nie żadna autokalibracja na postoju i do widzenia ( a tak niestety działa większość "gazowników" )
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 22:02   #114
filipb92
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 30-03-2013
Skąd: Zduńska Wola
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 125PS
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Dzięki wielkie za te informacje, wkońcu wszsytkie detale napisane w jednym poście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
filipb92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 22:30   #115
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

aaa i jeszcze - warto aby wtryskiwacze w miarę możliwości były w pionie zamontowane ( mniejsze zużycie tłoczków i mniejsza wrażliwość na potencjalne zanieczyszczenia )


no i stosować dobre filtry ( poliester, włókno szklane ) oraz regularnie wymieniać - sugeruję tak jak olej w aucie, czyli max co 15 kkm.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2013, 09:50   #116
filipb92
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 30-03-2013
Skąd: Zduńska Wola
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 125PS
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Tak więc od jakiegoś tygodnia jestem zagazowany istalacja taka jak pisalem wcześniej
Stag 300 ISA 2, wtryski hana czerwone, reduktor AC R01, elektozawór Valtec.
Odczucia po pierwszym 1000km bardzo pozytywne, spalania w mieście jeszcze nie spawdzilem wiem tylko ze w trasie 850km w tym 700 na autostradzie przy prdkościach 140-160km/h spalił średnio 11l/100km. Jak dla mnie wielkie zaskoczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Usuwanie wgnieceń bez lakierowania !
www.marticar.pl
filipb92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2013, 16:11   #117
ran2001
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: EOP
Model: MK3
Silnik: 1.8-125KM
Rocznik: 2001
Postów: 38
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Witam Jestem nowym posiadaczem mk3 1.8 125 KM Kupiłem go z myślą założenia gazu. czytając wasze opinie stwierdzam, że jednak da rade jeździć na gazie. Stwierdzam dlatego iż byłem u gazownika i powiedział mi, że do niego sie nie da założyć gazu bo po 30 tyś km wypali mi wtryski i głowica do remontu. Po czym sie załamałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ran2001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 13:08   #118
abbazabba
ford::beginner
 
Avatar abbazabba
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 22-02-2013
Skąd: Wadowice
Model: kiedyś Mondeo MkIII
Silnik: żaden
Rocznik: bieżący
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

To zmień gazownika.
Ten wydaje się nawet uczciwy bo pośrednio przyznaje że nie umie tego silnika zrobić. Wielu próbowałoby mimo wszystko.
abbazabba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 15:41   #119
ran2001
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: EOP
Model: MK3
Silnik: 1.8-125KM
Rocznik: 2001
Postów: 38
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Tak też pomyślałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szczerze zaskoczył mnie troche gość tym stwierdzeniem. Kupując benzynę pod kontem zagazowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. troche sie podłamałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale tak też pomyślałem, że jakiś dziwny widząc, że na forum dużo osób jeździ na gazie w tych silnikachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ran2001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2013, 10:43   #120
Martini3g
ford::average
 
Avatar Martini3g
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-04-2011
Skąd: Brzeg/Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Duratec HE 125KM + LPG Lovato Smart
Rocznik: 2002
Postów: 79
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Ja mam zamontowany gaz od lekko ponad roku bez lubryfikatora. zrobiłem już ponad 32k km na gazie i jestem bardzo zadowolonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Instalacja to Lovato Smart.
Martini3g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.