Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2020, 20:28   #1
snakekeeper
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-02-2019
Skąd: Sochaczew
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCI 140 Km
Rocznik: 2007
Postów: 5
Question bład P042C + ELMConfig

Witam,
Szanowne grono problem dotyczy Galaxy 2007 2.0 tdci duratorq 140 km
Około 2miesiące temu podczas wymiany rozrządu, oleju, filtrów i podłączeniu pod kompa ukazał się błąd " P042C- Obwód czujnika temperatury katalizatora-rzad cylindrów 1, obwód 2" po wykasowaniu i podjechaniu do mechanika na drugi dzień błąd nie powrócił. Wcześniej auto nie było podłączane pod kompa przynajmniej od roku.
Postanowiłem zaopatrzyć się w kabel viaken stn1170 ELM327 v3 i dopiero dziś miałem możliwość z konfigurowania sterowników i kabelka pod autko i kolejny raz podłączyć pod kompa w programie FORSkan i pokazał się znowu tyko ten bład P042C

Jedynie co udało mi się odnaleźć w odmętach neta to z jakiejś ang strony [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] gogle tłumacz pokazuje :
P0420 - Wydajność układu katalizatora poniżej progu (rząd 1) Wskazuje, że wydajność układu katalizatora rzędu 1 jest poniżej dopuszczalnego progu Użycie paliwa ołowianego Uszkodzony HO2S Uszkodzenie ECT Wysokie ciśnienie paliwa Uszkodzony kolektor wydechowy Uszkodzony katalizator Zanieczyszczenie oleju Niewłaściwe spalanie przewodów dolnych przewodów HO2S Niewłaściwie podłączone Uszkodzona rura układu wydechowego Uszkodzony zespół tłumika / rury wydechowej Opóźniony zapłon iskiernika Porównaj HO2S przed i za przełącznikiem częstotliwości i amplitudy. W normalnych warunkach zamkniętej pętli paliwowej, wysokosprawne katalizatory mają magazynowanie tlenu, co powoduje, że częstotliwość przełączania dolnego odcinka HO2S jest bardzo wolna i zmniejsza amplitudę tych przełączników w porównaniu z górnym odcinkiem HO2S. Gdy wydajność katalizatora pogarsza się, jego zdolność do magazynowania tlenu maleje, a sygnał HO2S za prądem zaczyna zmieniać się szybciej ze wzrostem amplitudy, zbliżając się do szybkości przełączania i amplitudy przedniego HO2S. Po przekroczeniu dopuszczalnego limitu generowany jest kod DTC.

Rozumiem ze cos nie halo z katalizatorem ale co ?

Nie zauważyłem aby błąd miał jakiś wpływ na prace oraz nie wyświetla się na wskaźnikach "CHEEK".

p.s jak zainstalować poprawnie i uruchomić ELMConfig w Windows 10 64bit po pobraniu ze strony i rozpakowaniu do folderu ( wiem ze tylko jako admin można to wypakować i tak jest robione ) system z automatu usuwa plik startowy aplikacji ELMConfig.exe...

snakekeeper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2020, 21:34   #2
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: bład P042C + ELMConfig

Cytat:
Napisał snakekeeper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
system z automatu usuwa plik startowy aplikacji ELMConfig.exe..
wylacz ze skanowania antywirus. Na win 10 moj viaken BT laczy sie z autem z bolem ( no szkoda ze nie mam kabla, ale dziala jakos).

Bump:
Cytat:
Napisał snakekeeper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obwód czujnika temperatury katalizatora-rzad cylindrów 1, obwód 2"
wykrec 2 sonde , zczytaj nr i kup za gora 30 sprawna
Jest szansa ze sie wykreci bez problemu
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.