Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2019, 18:19   #11
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,325
Domyślnie Odp: Wymiana/naprawa pompy podciśnieniowej 2.0 tdci

Poszukaj kogoś z vacuometrem . U mnie było około 0.9 na wolnych obrotach jeśli pamiętam. Zaworek pompy vacum o którym jest wyżej to jest zaworek kierunkowy
i w jedną stronę blokuje a przeciwną dmucha i tak najprościej go sprawdzić .
Z tego co wiem to pompa vacum nie jest wieczna, tak samo się zużywa jak każdy element silnika i z czasem nie wyrabia z podciśnieniem a tym bardziej jak się nieszczelności w układzie pojawiają

EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2019, 22:16   #12
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Wymiana/naprawa pompy podciśnieniowej 2.0 tdci

A wiesz gdzie dokupię taki zaworek?

Wyjąłem dzisiaj pompę, żeby obejrzeć, bo widziałem że są różne kanały olejowe, okrągłe lub owalne. Na szczęście demontaż zajmuje 5 minut, znalazłem jedną we Wrocławiu, jutro będę o nią pytał. Powiedzcie mi, czy ona powinna stawiać opór co chwilę? Bo co zrobiłem obrót, to w jednej pozycji jest znaczny opór.

Na razie wymienię na inną i zobaczę jak auto jeździ, bo na te chwilę mam odczuwalne szarpnięcia.

I przy okazji, czym ona jeszcze steruje? Bo wężyk się rozdziela. To idzie jeszcze do przepustnicy? Bo zapomniałem to w końcu prześledzić jak robiłem przy aucie popołudniu.

Bump: Dobra, znalazłem - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , jeżeli nie ma zamiennika, to wolę trzy pompy kupić, zresztą słyszałem że tam się jakieś tuleje wyrabiają, ale sam jeszcze nie rozbierałem i nie zaglądałem jak jest zbudowana, zrobię to jak kupię drugą.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_3201.jpg (93.5 KB, 79 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Lukasz2525 ; 26-09-2019 o 22:20
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2019, 06:59   #13
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,325
Domyślnie Odp: Wymiana/naprawa pompy podciśnieniowej 2.0 tdci

Obracając wałkiem napędzającym to właśnie tak chodzi skokowo. Pompka Vacum daje podciśnienia na wspomaganie pedału hamulca , na gruszkę turbiny , na przepustnicę i na klapkę gaszącą . Poniżej przepustnicy masz zbiorniczek podciśnienia czyli takie coś co powoduje ,że po np. przyciśnięciu hamulca nie pozbawia cię podciśnienia w układzie . Masz też zawory tzw pierburgi które sterują tymi elementami które wspomniałem. Oczywiście wszystko jest połączone ze sobą przewodami podciśnień i są chyba 2 zaworki zwrotne dodatkowo jeszcze w tym układzie . Ważna jest szczelność tych połączeń i ja wymieniałem wszystkie wężyki (jest tego około 3 m i można kupić na allegro [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Sprawdź też ten zbiorniczek czy nie jest coś nieszczelne albo zapchane? Ale czy w twym przypadku masz na 100% sprawną i nie zacinającą się gruszkę turbiny oraz zawór pierburga nią sterujący? Możesz jeszcze po zgaszeniu silnika poczekać trochę i nacisnąć hamulec i jeśli jest już twardy to masz coś z zaworkami
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2019, 17:11   #14
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Wymiana/naprawa pompy podciśnieniowej 2.0 tdci

O dzięki, to przy okazji tej naprawy jeszcze się czegoś dowiem i nauczę.

Tak jak chyba pisałem na początku, auto było w firmie zajmującej się turbosprężarki, podłączyli urządzenie do pompy i powiedzieli, że podciśnienie jest za słabe, kazali wymienić i wrócić na zrobienie turbosprężarki. W tej chwili auto mi szarpie, jeżeli pompa steruje turbosprężarką i przepustnicą, to może to być pewnie przez jedno i drugie, przy ruszaniu i po zmianie biegu potrafi wpaść w mocnego kangura i szarpnąć mocno ze trzy razy, a przy wciśnięciu gazu wyrywa się do przodu dwa razy, raz przyspieszy i szarpnie, moment przerwy i rwie do przodu drugi raz, jakby faktycznie turbo nie mogło wystartować tak od razu.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2019, 21:09   #15
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,325
Domyślnie Odp: Wymiana/naprawa pompy podciśnieniowej 2.0 tdci

Czy występują jakieś błędy w diagnostyce ? Przy słabej wydajności turbosprężarki powinien się pojawić błąd zbyt niskiego doładowania . Zajrzyj do klapki przepustnicy czy nie ma luzu (szczególnie taki objaw może dać klapka w prawej gardzieli ). Ale to wszystko powinien sprawdzić warsztat zaczynając od diagnostyki
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2019, 14:11   #16
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Wymiana/naprawa pompy podciśnieniowej 2.0 tdci

W dwóch apkach na telefonie nie pokazuje mi żadnego błędu, zresztą ten ssmochód nigdy nie pokazywał żadnych błędów przy usterkach, zawsze tylko jakieś pierdoły, panel przełączników w drzwiach kierowcy itp itd, ale żadnych sensownych błędów. Przepustnicę ostatnio miałem w rękach i klapki ładnie chodziły i cofały się.

Nie wiem czy wydajność turbosprężarki jest słaba, z warsztatu wiem, że pracuje nierówno, ale nie wiem czy słabo. Na razie zamówiłem używaną pompę za kilkanaście złotych, podobno sprawna, wymienię i zobaczymy czy przestanie szarpać.

Przy okazji, powiedzcie mi jak działają te zawory Pierburga z tymi gąbeczkami w środku i do czego ogólnie to służy?
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2019, 17:42   #17
schizm
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 31-01-2019
Skąd: Houthulst
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 55
Domyślnie Odp: Wymiana/naprawa pompy podciśnieniowej 2.0 tdci

Wymieniłeś tą pompę vacum? Jeśli tak, to czy poprawiło się?
schizm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2019, 19:10   #18
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Wymiana/naprawa pompy podciśnieniowej 2.0 tdci

Wymieniłem ją w środę, trzy dni temu. Kupiłem najtańszą dobrze wyglądającą z allegro, było napisane że sprawna, auto jeździło do końca bez problemów itp itd. Więc wydałem 10 złotych + 8 wysyłka, wymiana to tak z 45 minut, bo po ciemku robiłem. Na razie zrobiłem z 30km po mieście, różnica jest minimalna albo jest ro jakaś autosugestia, ale na razie nie wpadł mi w takie mocne szarpanie, natomiast idealnie płynnie też nie jeździ. Więc chyba pojadę zmierzyć to podciśnienie teraz, i jak będzie dobre, to trzeba się brać za turbosprężarkę.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2019, 09:35   #19
schizm
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 31-01-2019
Skąd: Houthulst
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 55
Domyślnie Odp: Wymiana/naprawa pompy podciśnieniowej 2.0 tdci

Ja kupiłem nową, kupiłem też przewody ciśnieniowe, żeby je wymienić. Czekam ze wszystkim do soboty, wtedy będę wymieniać piasty i hamulce. Zobaczę jak będzie u mnie. U mnie na zimnym potrafi szarpnąć i ostatnio jakby mniej mocy miał. Zobaczymy co będzie po wymianie. Dam znać dopiero za tydzień.
schizm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2020, 20:57   #20
kopytko1623
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 19-01-2020
Skąd: lubin
Model: s-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana/naprawa pompy podciśnieniowej 2.0 tdci

I jak miałeś dać znać,problem zniknął bo mam ten sam problem
kopytko1623 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.