Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2018, 16:13   #11
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Poziomowanie xenonów

Wymienić lampę ?

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2018, 17:55   #12
ophiel
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2008
Skąd: Bytom
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 71
Domyślnie Odp: Poziomowanie xenonów

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymienić lampę ?
Nie wpadłem na to że lepiej wymienić całość niż spróbować naprawić .
Bardzo pomocna informacja !!
ophiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2018, 09:24   #13
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Poziomowanie xenonów

Do usług Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2018, 15:04   #14
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Poziomowanie xenonów

Cytat:
Napisał ophiel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
silniczek który steruje taka blaszką przy soczewce xenonu działa
To jest elektromagnes przesłony i ma całe 2 położenia.
Możesz próbować bawić się w naprawę, ale szanse niewielkie. Pomijam konieczność roklejenia lampy.
Ja bym szukał używki.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2018, 13:52   #15
cotozanick
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2017
Model: c-max
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: Poziomowanie xenonów

Jak to jest w przypadku focusa/c-max 2011 z aktywacja samopoziomowania po odpieciu lamp przy pomocy kompa? Czytalem ze w innych modelach wymaalgana jest wizyta w aso... Wyglada ze u mnie nie dziala. Unosilem lewarkiem przednie kola, wiazka szlla do gory i nie bylo widac poziomowania automtycznego, sciagania w dol, oczywiscie na pracujacym silniku. Bledow w kompie nie mam. Da sie to zrobic forscanem?
cotozanick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2018, 15:46   #16
wojtas9975
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-12-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Poziomowanie xenonów

Tez miałem taki problem parę miesięcy temu, dzwoniłem do okolicznych ,,fachowców" to nikt nie chciał się podjąć tego, bo lampę trzeba ciąć, spawac, a to że mi zaparuje, pęknie zimą itp. Powiedzieli, że mam kupić używany reflektor. Później znalazłem jakąś firmę w internecie co działa wysylkowo, ale z braku czasu pojechałem na stację diagnostyczną i stwierdziłem, że tymczasowo ustawie światła do zalecanego poziomu, a później sie tym zajmę, wracając pewnej nocy zauważyłem, że świece sąsiadom po dachach, pod domem sprawdzam, reflektor sam sie naprawił tak jak byc cos wczesniej wyskoczyło, bo silniczek bylo słychać ze pracuje, ale że wali po zebatkach, przeskakuje. Zastanawiam sie tylko czy to wskoczylo na stacji diagnostycznej jak ustawial poziom światła czy gdzies na bruku, że to bylo lato nie używałem świateł.
wojtas9975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 13:53   #17
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Poziomowanie xenonów

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] widać nie wiesz jak działa samopoziomowanie reflektorów. Jak chcesz sprawdzić czy działa, to wrzuć worek cementu do bagażnika, a nie podnosisz bez sensu auto.
Jak jest ok, to wiązka się obniży, bo tył auta pójdzie w dół, ale patrząc na ścianę będzie świecić dokładnie na tej samej wysokości, bo taki jest cel samopoziomowania regulować wiązkę w zależności od załadunku pasażerami lub bagażnika. Podnosząc przód zasymulowałeś wjazd po górę, a wtedy wiązka się nie obniży.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 15:09   #18
cotozanick
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2017
Model: c-max
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: Poziomowanie xenonów

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mój błąd, oczywiście chodziło o unoszenie auta przy pomocy lewarka a nie kół, koła zostawały na ziemi... Specjalnie dla Ciebie sprostowanie i innych czytających w przyszłości.
Apropos... skoro już piszesz sprawdzania to dodam że tą metodą sprawdzisz tylko tylni czujnik. Z przodu jest na osi drugi czujnik, naciśnięcie przedniego prawego boku pozwala zweryfikować go. Na wyłączonym silniku (tak w moim działa poziomowanie na wyłączonym silniku) podczas naciskania będzie słychać pracującą lampę i praktycznie nie zmieniający się poziom wiązki.

btw Problem wydaje się rozwiązany, borykałem się z tym że w zależności czy przewiozłem kogoś, jeździłem sam, zatankowanym czy nie zatankowanym do pełna bakiem lampy raz świeciły za nisko raz za wysoko. Grzebałem po forum i pierwsze co pomyślałem to że poziomowanie wyłączyło się jak to w poprzednich rocznikach (wymieniłem palniki jakiś czas temu). Przy pomocy forscana zrobiłem pierwsze co zerowanie wartości następnie reset modułu. Następnie już bez lewarka wymusiłem zmianę na czujnikach poziomu zawieszenia (minimalnie można poruszyć belką czujnika, poziomowanie działało). I tu okazało się że przedni czujnik zacina się, jak szarpnąłem nim mocniej to przeskoczył na inną pozycję wydając przy tym głośny trzeszczący dźwięk który już kiedyś słyszałem myśląc że to zawieszenie. Chwilowo jeżdżę na "zregenerowanym" ale to w jaki sposób to zrobiłem... bez komentarza (długo nie pożyje). Potrzebuję nowy ale po numerach odczytanych z niego nie mogę znaleźć.

Podpowie ktoś jakiś zamiennik, jakieś numery ? Podaję numery z mojego: tedrive VP3M5F-13D007-DA HARTMANN 304-028.
Używkę kupię w ostateczności
cotozanick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2018, 07:59   #19
cotozanick
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2017
Model: c-max
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: Poziomowanie xenonów

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

FORD 150908
cotozanick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2018, 12:39   #20
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Poziomowanie xenonów

U mnie ksenony wykonały ponowne pełne poziomowanie (jak przy starcie, czyli na maksa w dół i potem do góry w 2 krokach) po tym jak wysiadł z przodu auta pasażer o wadze >100kg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście przy odpalonym silniku. Dlatego pisałem o worku cementu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.