Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2012, 15:44   #11
TITEK X
ford::amateur
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 23-06-2012
Skąd: Olsztyn
Model: TITANIUM X
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

w MK3 zasilanie zapalniczki zależało od bezpiecznika gdzie gniazdo od niego miało 3 pozycje a środek wspólny jak włożyłeś bezpiecznik góra środek było zasilanie po zapłonie jak środek dół zasialnie było na stałe albo odwrotnie nie pamiętam może w mk4 też tak jest.

TITEK X jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2015, 20:21   #12
maaju
ford::average
 
Avatar maaju
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-11-2015
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 tdci 150PS
Rocznik: 2015
Postów: 98
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

A mi by zależało żeby mieć zasilanie cały czas w moim mk4.... Zna ktoś knif na to?
maaju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2015, 20:36   #13
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

Cytat:
Napisał maaju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mi by zależało żeby mieć zasilanie cały czas w moim mk4.... Zna ktoś knif na to?
W skrzynce bezpiecznikowej SJB jest przekaźnik "Battery Saver",wystarczy zewrzeć nóżkę 3 z 5 i cały czas będzie zasilanie na gniazdkach zapalniczki,ale to zasilanie także będzie na całym aucie np. na światełkach wewnętrznych,także jak zostawisz któreś włączone to akumulator Ci rozładuje.
Drugi sposób to przepiąć bezpiecznik F19 w tej skrzynce przed przekaźnik "Battery Saver".W obu sposobach trzeba grzebać w SJB,czyli w BCM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2015, 21:14   #14
maaju
ford::average
 
Avatar maaju
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-11-2015
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 tdci 150PS
Rocznik: 2015
Postów: 98
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W skrzynce bezpiecznikowej SJB jest przekaźnik "Battery Saver",wystarczy zewrzeć nóżkę 3 z 5 i cały czas będzie zasilanie na gniazdkach zapalniczki,ale to zasilanie także będzie na całym aucie np. na światełkach wewnętrznych,także jak zostawisz hktóreś włączone to akumulator Ci rozładuje.
Drugi sposób to przepiąć bezpiecznik F19 w tej skrzynce przed przekaźnik "Battery Saver".W obu sposobach trzeba grzebać w SJB,czyli w BCM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co masz na myśli z tym przepiąć przed przekaźnik?
maaju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2015, 12:54   #15
zefu
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0L Duratorq CR TC (140PS->163PS) - DW10C, MMT6
Rocznik: 2013
Postów: 47
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

Cytat:
Napisał maaju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mi by zależało żeby mieć zasilanie cały czas w moim mk4.... Zna ktoś knif na to?
Zakładając rejestrator przerobiłem to przypadkiem i u mnie wygląda to tak (MK4):
- zapalniczka i podłokietnik mają jeszcze zasilanie 10min po wyłączeniu zapłonu (tudzież zamknięciu auta, nie wiem, czy to w tym wypadku to samo)
- w gnieździe w bagażniku prąd jest cały czas.
zefu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2015, 14:52   #16
maaju
ford::average
 
Avatar maaju
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-11-2015
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 tdci 150PS
Rocznik: 2015
Postów: 98
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

Cytat:
Napisał zefu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakładając rejestrator przerobiłem to przypadkiem i u mnie wygląda to tak (MK4):
- zapalniczka i podłokietnik mają jeszcze zasilanie 10min po wyłączeniu zapłonu (tudzież zamknięciu auta, nie wiem, czy to w tym wypadku to samo)
- w gnieździe w bagażniku prąd jest cały czas.
Przypadkiem?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maaju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2015, 14:59   #17
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

Cytat:
Napisał zefu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- w gnieździe w bagażniku prąd jest cały czas.
Tak,masz rację sprawdziłem na schemacie ,zasilanie pod tą zapalniczkę jest brane z tylnej skrzynki bezpiecznikowej.Jest tylko jeden mały problem nie wszyscy maja to gniazdo (ja np nie mam).
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2015, 15:03   #18
maaju
ford::average
 
Avatar maaju
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-11-2015
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 tdci 150PS
Rocznik: 2015
Postów: 98
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

Aaaa czyli że kolega zefu nie przerabiał nic tylko tak jest w rzeczywistości.... lece to obczaić bo właśnie na tym mi zależało najbardziej....choć zależało by mi też na oświetleniu w podsufitce bo w wakacje bywa że auto służy za kamperowózGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maaju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2015, 11:41   #19
zefu
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0L Duratorq CR TC (140PS->163PS) - DW10C, MMT6
Rocznik: 2013
Postów: 47
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

Cytat:
Napisał maaju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przypadkiem?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, bo zamiast to wcześniej sprawdzić, to założyłem, że wszędzie zasilanie znika po 10 minutach, co sprawi, że rejestrator będzie mi się sam wyłączał po tym czasie. Niestety lekko się zdziwiłem po podłączeniu go do gniazda w bagażniku, schowaniu kabla pod tapicerkę itp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zefu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 07:39   #20
mrozpa
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2011
Skąd: w-wa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2012
Postów: 108
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak,masz rację sprawdziłem na schemacie ,zasilanie pod tą zapalniczkę jest brane z tylnej skrzynki bezpiecznikowej.Jest tylko jeden mały problem nie wszyscy maja to gniazdo (ja np nie mam).
o którym gnieździe mowa ? tym wewnątrz podłokietnika, czy tym w tylnej ściance tunelu środkowego?

mrozpa
mrozpa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.