Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2018, 19:10   #1
Łukasz15
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 16-09-2018
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.8 16v 115
Rocznik: 2003
Postów: 1
Angry Zwiększające się obroty po wciśnięciu sprzęgła lub daniu na luz podczas jazdy

Witam.
Jestem nowy na tym forum, więc witam wszystkich i się przedstawiam. Mam na imię Łukasz, mam 19 lat i mieszkam w Gdyni.
A teraz do sedna.
Niecałe 2 tygodnie temu kupiłem focusa z 2003 roku z silnikiem 1.8 16v zetec i mam z nim pewien problem, a objawy są następujące:
-Bardzo słabo hamuje silnik lub wogóle nie hamuje, jednak dzieje się to tylko od 3 tys rpm/min w dół, tzn. jak jadę np 80 km/h i zredukuję bieg na dwójkę to samochód bardzo ładnie hamuje biegiem (pokazuje chwilowe spalanie 0 i czuć, że mocno zwalnia), jednak gdy przekroczy on granicę 3 tyś rpm to zaczyna praktycznie nie zwalniać (obroty spadają minimalnie, a chwilowe spalanie oscyluje w granicach 4-9l). Przez takie zachowanie moje spalanie wynosi ponad 10l/100 przy bardzo spokojnej jeździe. Po prostu, gdy hamuję silnikiem to praktycznie bez gazu jestem w stanie przejechać taką sama odległość jak miałbym na luzie.
-Kolejny objaw to taki, że jak zmieniam biegi to obroty podskakują o ok 200-300 rpm każdorazowo. Dam za przykład: jadę stałą prędkością 70 km/h na czwartym biegu puszczam gaz i wciskam sprzęgło to obroty w momencie wysprzęglenia podskakują do góry, a dopiero potem opadają. Silnik robi tak jakby mały międzygaz.
-Następny objaw to, gdy np. rozpędzam się od 0 km/h na pierwszym biegu do np. 20 km/h wciskam sprzęgło lub wrzucam luz i toczę się to obroty podskakują na co najmniej 1500 rpm (zazwyczaj ok 2000) i czasami rosną nawet do 2,5-3 i do momentu kiedy się nie zatrzymam to utrzymują się na tym poziomie. Dam kolejny przykład, gdy dojeżdżam do świateł wrzucam luz w momencie jechania np 70 km/h do momentu zatrzymania się obroty podskakują na co najmniej 1,5k i dopóki się nie zatrzymam to takie lub wyższe obroty się utrzymują.
Jestem na 99% pewien, że silnik dostaje, gdzieś tzw. lewe powietrze lub ewentualnie ma za bogatą mieszankę (ale to chyba wiąże się z lewym powietrzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

Ogólnie jest to bardzo denerwujące ze względu wyższego spalania jak i ze względu bezpieczeństwa, ponieważ często gdy jadę niewielką prędkością (ok. 30 km/h) na 2 biegu to po prostu muszę go przyhamowywać hamulcem (oczywiście gazu nie dotykam), ponieważ nie zwalnia, a często nawet minimalnie przyspiesza.
Ok tydzień temu miałem również problem z zbyt niskimi obrotami jałowymi (trochę poniżej drugiej kreski, czyli ok 600), wszystko drżało w środku, jednak kilka dni temu wyczyściłem przepustnicę i teraz utrzymuje ok 800 czyli chyba w normie.
Po przeczytaniu kilkunastu postów na różnych forach domyślam się, że to może być jakiś wężyk od skrzyni korbowej tzn, że jest gdzieś pęknięty czy sparciały.
Wcześniej, myślałem, że to może być zasługa krokowca, jednak niskie obroty są w porządku.
Wydaje mi się również, że może być to problem związany z przepływomierzem lub/i czujnikiem położenia przepustnicy, ale tak na prawdę nie wiem.
Nie chcę na marne wydawać pieniędzy, dlatego napisałem post na Waszym forum.
Poza tym odbierającym przyjemność z jazdy mankamentem, auta ma moc, bardzo fajnie przyspiesza i zachowuje się tak jak powinno.
Jeżeli ktoś z Was miał taki problem lub wie jak coś takiego rozwiązać to proszę o pomoc z tym ustrojstwem.
Pozdrawiam Łukasz
PS. Chwilę temu otwierając maskę zauważyłem, że bardziej po prawej stronie, jakieś 20-30 cm pod wężem filtra powietrza idzie jakiś biały wąż, który jest sparciały i pozaginany i nie wiem czy to właśnie on nie jest problemem.
Z góry przepraszam za moją niewiedzę nt. budowy silnika.


Ostatnio edytowane przez Łukasz15 ; 22-09-2018 o 19:14
Łukasz15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2018, 13:17   #2
stoncold
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-08-2012
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 16v Zetec + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 23
Domyślnie Odp: Zwiększające się obroty po wciśnięciu sprzęgła lub daniu na luz podczas jazdy

Kolego na pewno chodzi o wąż odpowietrzenia skrzyni korbowej. Ten biały wąż to na pewno ktoś sam coś kombinował powinien być czarny. Jeżeli jest sparciały to zasysa lewe powietrze i się zaciska i to powoduje problemy z obrotami. Orginalny wąż kosztuje ok. 100zł ale można samemu taki wąż zrobić dużo taniej.

Ostatnio edytowane przez stoncold ; 23-09-2018 o 13:20
stoncold jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2018, 18:58   #3
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Zwiększające się obroty po wciśnięciu sprzęgła lub daniu na luz podczas jazdy

Mam podobny problem. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Daj znać jak znajdziesz przyczynę problemu.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2018, 07:54   #4
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,222
Domyślnie Odp: Zwiększające się obroty po wciśnięciu sprzęgła lub daniu na luz podczas jazdy

Cytat:
Napisał stoncold Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Orginalny wąż kosztuje ok. 100zł ale można samemu taki wąż zrobić dużo taniej.
Podaj namiary na oryginalny przewód /link/ Nie ma orginalnych!!
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.