Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2019, 10:27   #91
Paczesław
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-10-2017
Skąd: Sieradz
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Błąd P2008 co oznacza i co z tym zrobic ?

Raczej na cieplym silniku, po odpaleniu lekko faluja. Z reguly na dolnym zakresie, pozniej sie buja, przy czym pod gore albo przy szybszej jeździe but w podlodze a on sie slabo rozpedza / przyspiesza.

Paczesław jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 11:46   #92
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: Błąd P2008 co oznacza i co z tym zrobic ?

rozumiem że komputer nie pokazuje innych błędów niż P2008?

Czyli na zimnym silniku da się normalnie trochę przejechać i słabnie jak jest ciepły, dobrze rozumiem?

Możesz spróbować zamienić na zaworkach te gumowe wężyki, tzn. jak byś zaworki zamienił miejscami 1 zaworek z 2- drugim. Jaki będzie efekt.
Ale coś mi się tu zdaje że raczej możesz mieć inną przyczynę, i może to być przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej, choć ten spadek mocy mnie zastanawia przy tej usterce. Komputer błędu nie pokaże a uszkodzona jest ów rurka. trzeba by ją sprawdzić ale dostęp do niej jest koszmarny.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 07:52   #93
Mirek665
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 19-11-2013
Skąd: Koziegłowy
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Błąd P2008 co oznacza i co z tym zrobic ?

A ja w moim Mondku mam jeszcze inny przypadek, oprócz błędu P2008 od czsu do czasu muszę go kasować to podwyższone cały czas obrotu do 1100 gdy auto się toczy na biegu jałowym, dopiero gdy dojeżdżam do świateł gdzie auto się zatrzymuje to obroty silnika spadają do 900. Miał ktoś taki objaw?
Czy przyczyną mogą być te zawory podciśnienia?
Mirek665 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2019, 18:17   #94
zdzisław 19691118
ford::average
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 04-05-2013
Skąd: Białystok
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8 i
Rocznik: 2003
Postów: 52
Domyślnie Odp: Błąd P2008 co oznacza i co z tym zrobic ?

prawdopodobnie masz niewielka dziurke w przewodzie pod kolektorem -narazie mała nieszczelnosc ale z czasem sie powiekszy i bedziesz miał jeszcze wieksza nierównosc jamiałem pekniecie ze starosci jest to węży odprowadzający olej

Ostatnio edytowane przez zdzisław 19691118 ; 14-12-2019 o 18:21
zdzisław 19691118 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2020, 00:59   #95
mario7738
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Ford Focus C MAX GHIA
Silnik: 1,8 LPG
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Błąd P2008 co oznacza i co z tym zrobic ?

Witam,
Do tego co przeczytałem powyżej chciałbym dodać że u mnie oprócz błędu P2008 pojawia się też P0400 i P0352 jeśli chodzi o objawy to szarpanie do 3000 obr. brak mocy nie zauważyłem falowania obrotów ale odkąd pamiętam na zimny silniku nie wchodzi na obroty, nie zająłem się tym problem ponieważ jak przełączy się na gaz to tego problemu już nie ma, od niedawna zauważałem że więcej mi pali , kiedy pojawiły się te błędy wymieniłem wszystkie cewki, świece maja przebieg około 15tys km, teraz zastanawiam się nad wymianą tych zaworków, za nim to zrobię jeszcze sprawdzę pomiar rezystancji, co sądzicie o moim problemie czy to będą elektrozawory?
mario7738 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2020, 08:09   #96
kocyk84
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-09-2017
Skąd: Radom
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Błąd P2008 co oznacza i co z tym zrobic ?

Chciałem podziękować wszystkim którzy polecali wymienić zawory podciśnieniowe sterowania klapek - kupiłem na allegro zamiennik do 4M5G-9A500-NB i od razu wszystkie problemy się skończyły. Objawy miałem następujące już od dawna problem z ponownym uruchomieniem silnika tzn. zimny silnik startował bez problemu ale po przejechaniu krótkiego odcinka np do sklepu i potem próbie ponownego uruchomienia zawsze były problemy (nie wchodził na obroty). Potem doszła kontrolka i błąd P2008 oraz brak mocy powyżej 2000 obrotów. Teraz samochód jedzie tak dobrze że postanowiłem dać mu jeszcze szansę i trochę w niego zainwestować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kocyk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.