Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2017, 09:51   #1
duratorq115km
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 68
Question Skraplająca się woda na słupku A

Witam,
To nie jest moje pierwsze auto ale kolejne pod tzw. chmurką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem, że często gęsto na słupku A mam skraplającą się wodę. Co ciekawe uszczelki w miarę suche ale ciężko to jednoznacznie sprawdzić bo woda skrapla się na zimnym metalu. Na efekt nie wpływa znacząco myjnia (tzn. nawet jak jestem na automatycznej to nie ma lejącej się wody - uszczelka jakby więc spełniała swoją rolę).

Pytanie zatem czy "ten typ tak ma" czy można coś lekko usprawnić?

Focus specjalnie stary nie jest bo 2012 r. a taki efekt mam na każdych drzwiach i tylko w tym samochodzie.


Ps. Czytałem wątek o wężykach silikonowych do uszczelki ale wydaje mi się że to nie ta uszczelka...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Uszczelka_FF_MK_III.jpg (101.6 KB, 117 wyświetleń)

duratorq115km jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2017, 11:36   #2
Pitterek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-01-2013
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: '14
Postów: 223
Domyślnie Odp: Skraplająca się woda na słupku A

Z przodu nie zauważyłem, przy tylnych drzwiach mam to samo.
Może winne są włochate uszczelki które dobrze nie przylegają do karoserii?

Uszczelki są mokre po deszczu / myjni oraz przymarzają w zimie (zbiera się wilgoć i zamarza).
Co ciekawe, w moim przypadku, dotyczy to wyłącznie drzwi tylnych.
Pitterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2017, 12:50   #3
duratorq115km
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 68
Domyślnie Odp: Skraplająca się woda na słupku A

U mnie i przód i tył (ale przód zdecydowanie więcej).
Technicznie faktycznie to raczej ta "włochata" uszczelka i tak właśnie szukam po internetach ale musi się jakoś inaczej nazywać bo takiej samej nie znajduje.

Na zdjęciu co dołączyłem teraz zauważyłem, że ona jest hmm wyprofilowana ale to chyba, ze zużycia. Ciekawe jak wygląda nowa i czy też jest tak wywinięta. A może te da się jakoś reanimować - może nagrzać czy coś?

Bump: U mnie i przód i tył (ale przód zdecydowanie więcej).
Technicznie faktycznie to raczej ta "włochata" uszczelka i tak właśnie szukam po internatach ale coś się musi jakoś inaczej nazywać bo takiej samej nie znajduje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na zdjęciu co dołączyłem teraz zauważyłem, że ona jest hmm wyprofilowana ale to chyba, ze zużycia i ciekawe jak wygląda nowa. Czy też jest tak wywinięta. A może i te da się jakoś reanimować - może nagrzać czy coś?
duratorq115km jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2017, 08:58   #4
duratorq115km
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 68
Wink Odp: Skraplająca się woda na słupku A

Dzień dobry,
Świadomie odgrzewam temat z wiosny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś wpadł na rozwiązanie bo pogodę mamy jesienną i "problem" znowu powrócił. Póki co jest wilgoć bo mamy temp. dodatnią, jak będzie ujemna to lekko przymarzają drzwi. Smar silikonowy/wazelina itp nie dają rady.
duratorq115km jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 14:09   #5
Krzyschu
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-01-2015
Skąd: Wieprz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium 2016, Focus MK3 Kombi Trend Sport 2011
Silnik: 2,0 TDCi, 1.6 TDCi
Rocznik: 2011, 2016
Postów: 120
Domyślnie Odp: Skraplająca się woda na słupku A

Przecież to jest uszczelka mająca poprawiać akustykę samochodu, a konkretnie ograniczyć słyszalny szum powietrza przy większych prędkościach.

Co ty niby chcesz poprawiać? Przyrznie to mocniej ciągniesz za klamkę lub wcześniej dociskasz drzwi do budy.

Jak na siłę szukasz problemów do rozwiązania to podsunę ci kolejny. Przymarzają też klamki zewnętrzne.
Krzyschu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2017, 16:39   #6
duratorq115km
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 68
Domyślnie Odp: Skraplająca się woda na słupku A

Kolego czy ja wiem, że to problem "na siłę" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Latem i w temp. powyżej zera faktycznie mi to nie przeszkadza. Ale jak jest mróz, a auto bez garażu to nie mogę wejść :] Nie chcę szarpać żeby jej nie uszkodzić tylko po kawałku "wgniatam" paluchem i po dłuższej chwili drzwi otwarte. A że dzieci foteliki itp to wszystko to trwa... Jak na auto z 2012 to taka trochę niedoróbka :> Klamki o których wspominasz też mnie niemiło zaskoczyły. Widać, że TTTM.

ps. może nie czepiałbym się na siłę ale to hmm licząc ze służbowymi z pewnością moje co najmniej 10 auto w życiu. Różne segmenty i marki. Takie historie miałem tylko w matizie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
duratorq115km jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.