Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2018, 16:28   #41
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Webasto - brak możliwości programowania

Tak jak pisałeś masz zamontowany piec, ale uaktywniony jako dogrzewanie silnika. Można to oczywiście zmienić ELMConfigiem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 21:36   #42
hunteroza
ford::average
 
Avatar hunteroza
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-11-2017
Skąd: Wawa
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Webasto - brak możliwości programowania

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz jak robię krótkie odcinki (rzadko) albo wiem, że nie będę dłuższy czas uruchamiał to ładuję aku. Kilka razy w zimie wychodzi.
A możesz powiedzieć, jak ładujesz aku? Wyjmujesz go demontując dolot, czy ładujesz w aucie, jeśli w aucie to czy odpinasz klemę "+" aby przy ładowaniu nie był podpięty komputer i auto, czy może ładujesz "na żywca"? No i za co czepiasz krokodylka "-", za blok silnika, czy jakąś śrubkę?
hunteroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 08:08   #43
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Webasto - brak możliwości programowania

Mam CTEKa MXS 5.0. Tej zimy to mam go podłączonego właściwie cały czas. To w zasadzie jest ładowarka a nie prostownik. Robi co trzeba aby akumulator był cały czas w pełni sprawny. Dopasowuje napięcie i maksymalny prąd ładowania w zależności o warunków i stanu aku.

Do ładownia go nie wyciągam ani nie odpinam plusa. Czemu ładowanie miałoby boleć sterowniki? VAGowskie sterowniki pracują na napięciu 8-26V, przynajmniej takie wymagania mają dostawcy. Obstawiam, że w Fordzie jest bardzo podobnie jeśli nie tak samo.

Do podpięcia minusa jest bolec obok akumulatora.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 12:37   #44
hunteroza
ford::average
 
Avatar hunteroza
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-11-2017
Skąd: Wawa
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Webasto - brak możliwości programowania

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do ładownia go nie wyciągam ani nie odpinam plusa. Czemu ładowanie miałoby boleć sterowniki? VAGowskie sterowniki pracują na napięciu 8-26V, przynajmniej takie wymagania mają dostawcy. Obstawiam, że w Fordzie jest bardzo podobnie jeśli nie tak samo.
Dzięki za info.
Zastanawiam się, czy przy moim wiekowym Stef-Pol EST-305 podczas ładowania z zapiętymi klemami nie mogę uszkodzić jakiegoś układu przez skoki prądowe albo jakieś niestandardowe ładowanie - nie ma to raczej takiej stabilizacji jak ten Twój sprzęt...
hunteroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2022, 11:20   #45
fisherr
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 30-05-2022
Skąd: Chełm
Model: S-max
Silnik: 2,2 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Programowanie pilota webasto

Witam serdecznie.
Chciałem Was podpytać czy udało się komuś po wymianie lub odłączeniu akumulatora zaprogramować pilot do zdalnego uruchomienia webasto. Opcja opisana w instrukcji jakoś u mnie nie działa. Może jest jakiś inny sposób? Pozdrawiam Daniel.
fisherr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2022, 07:41   #46
fisherr
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 30-05-2022
Skąd: Chełm
Model: S-max
Silnik: 2,2 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Programowanie pilota webasto

Witam, temat można zamknąć. Przyczyną braku zaprogramowania pilota była słaba bateria w samym pilocie. Pozdrawiam.
fisherr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2023, 17:15   #47
Marcin0991
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-09-2019
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi Q4BA 175/225km 510Nm
Rocznik: 2010
Postów: 62
Domyślnie Odp: Webasto - brak możliwości programowania

Witam czy ktoś mógłby sprawdzić po Vin czy mógłbym u siebie do Webasto dokupić Telestart żeby odpalać piec z pilota? Mogę tylko ustawiać na Converse datę i godzinę ogrzewania postojowego i mam tez opcje dogrzewacza jak temperatura spadnie poniżej 5 stopni. Vin WF0GXXGBBGAR82726
Marcin0991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2023, 14:01   #48
lsz11
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Olecko
Model: S-Max PowerShift
Silnik: 2.0 TDCI, 163 km
Rocznik: 2011
Postów: 171
Domyślnie Odp: Webasto - brak możliwości programowania

Cześć.
Nie wiem jak jest w Twoim aucie ale w moim był już Telesatart. Musiałem dokupić jedynie pilot. Zwykle piloty w kształcie oryginalnego, z napisem "webasto" kosztowały 3 lata temu (bo wtedy to robiłem) około 300-400 zł ale znalazłem gdzieś na allegro lokalnie niemalże identyczny z oryginałem. Różnił się jedynie tym, że zamiast napisu "webasto" posiada znaczek Volkswagena. Dałem za nie go 80 zł - za tyle mogłem zaryzykować - działa idealnie.
lsz11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.