Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2018, 09:17   #1
Fm3A
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-01-2018
Model: Ford S-Max Titanium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Witam wszystkich. Proszę Was o opinie, które pomogłyby w rozsądnym rozstrzygnięciu dylematu czy bardziej przymierzać się do zakupu S-Maksa 2,0 TDCi 180 KM czy 210 KM Biturbo. Chodzi głównie o to czy w praktyce układ AWD jest przydatny czy raczej kupić sobie za te pieniądze więcej mocy i momentu obrotowego. Mieszkam na Górnym Śląsku, tu napęd na cztery koła nie jest niezbędny, może nawet zupełnie niepotrzebny, robię też przebiegi głównie autostradowe, natomiast jestem ciekaw opinii osób np. z okolic Bielska-Białej gdzie aut 4x4 spotyka się nie bez powodu dużo więcej - jak układ AWD montowany do S-Maksa sprawdza się w warunkach zimowych, w jakich sytuacjach jest pomocny i jak się plasuje w porównaniu do innych (xDrive/Quattro/Subaru). Z góry dziękuję za komentarze i opinie.


Ostatnio edytowane przez Fm3A ; 23-01-2018 o 09:29 Powód: literówka w tytule
Fm3A jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 15:57   #2
drout
ford::advanced
 
Avatar drout
 
Imię: Puotr
Zarejestrowany: 10-07-2014
Skąd: okolice Wawy
Model: Forek xt, S-Max MK2
Silnik: 2.5t, 2,0 biTDCi
Rocznik: 05, 17
Postów: 211
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Miałem podobny dylemat przed zakupem. Byłem zdecydowany na AWD (mam Subaru i mazdę cx-9 AWD -Subaru to przepaść in + w porównaniu do napędu Mazdy) ale po jeździe testowej takiej 3 dniowej odpuściłem sobie napęd AWD z powodu jak dla mnie oczywiście braku wystarczającej mocy i ociężałości samochodu. Jak do tej pory jestem strasznie zadowolony z wyboru. Robiłem teraz okolice Zakopca i dowaliło trochę śniegu ale podjazdy pod góry okolice Zęba nie były problemem tak samo pod wyciąg. Komfort psychiczny w górach w AWD większy ale na autostradzie i trasach 210 wynagradzało. Mijanki na 7 szedł pod górę bez problemu. Myślę, że częściej moc Ci się przyda niż AWD i to mówię ja, który od 10 lat ujeżdża Subaru
drout jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 21:52   #3
mkur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2015
Model: Nissan X-trail
Silnik: epower e4orce
Rocznik: 2023
Postów: 43
Domyślnie Re: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Obawiam się że mała szansa na uzyskanie tutaj odpowiedzi - ludzi którzy mają nowy napęd AWD Forda jest bardzo mało.

Mocy dla S-maxa w wersji 180 KM AWD jest wystarczająco. Użytkuję takiego od roku a wcześniej wiele lat Subaru Imprezę ;-)

W mojej ocenie fordowskie AWD jest na pewno lepsze niż Haldex, zbliżone do xDrive.
Charakterytyka auta pozostaje oczywiście przednionapędowa.

Napęd na tył nie włączy się raczej nigdy powyżej pewnej prędkości - najprawdopodobniej ok 100 - 120 km/h. Jest jednak bardzo fajny - prawie symetryczny - w każdej sytuacji typu start albo zakręty na śliskiej nawierzchni.
mkur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 22:18   #4
jmm84
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-11-2017
Model: Audi quattro
Silnik: 2.2
Rocznik: 1985
Postów: 2
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

A to właśnie nie jest haldex 4tej generacji?

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
jmm84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 22:25   #5
mkur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2015
Model: Nissan X-trail
Silnik: epower e4orce
Rocznik: 2023
Postów: 43
Domyślnie Re: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Nie ;-)
mkur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 23:05   #6
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,380
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Intelligent All Wheel Drive. Jest tego tematu całkiem sporo w sieci.
Osobiście zakupiłem już drugiego forda z układem AWD i kolejnym na pewno będzie AWD. Błędem jest myślenie że wspomniany układ sprawdza sie tylko w zimę, choć przyznam że wtedy daje największą frajdę. Ten napęd to przede wszystkim większe bezpieczeństwo nawet na suchej nawierzchni. Oczywiście i droższym w eksploatacji.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 23-01-2018 o 23:16
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 23:38   #7
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Ten biturbo to benzyna ? Trzeba pamiętać że z diesel'a to są inne konie niż z benzyny, diesel zawsze ma mniejszą moc, ale często dwukrotnie większy moment obrotowy i czuć to przy ruszaniu, moim zdaniem diesel + awd to świetne rozwiązanie. Z drugiej strony diesel'e trochę męczą się przy prędkościach autostradowych. Tak czy inaczej, heko zrobi Ci z tych 180 pewnie z 220 KM. Chyba że ten biturbo to też diesel. Jak dla mnie awd i zrobienie chipu jest jakimś pomysłem, ale zależy też gdzie jeździsz, a piszesz o przebiegach autostradowych. Benzyna byłaby lepsza, ale tak jak wspomniałem, nie wiem co to jest za silnik ten drugi.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 05:47   #8
koszak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-06-2017
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Tutaj moje zdanie przekopiowane z innego tematu:
Napęd AWD jest mi niezbędny, ponieważ ja jeżdżę z przyczepą kempingową - a taki napęd jest kluczowy, żeby nie "rozciągać" samochodu. Poza tym taki napęd z 2-tonową przyczepą zapewnia mi przyczepność nawet na pochyłym podmokłym terenie placu kempingowego. Poza tym napęd AWD w fordzie pracuje doskonale. Jest o wiele lepsze prowadzenie samochodu na zakrętach. Jego wada to niestety dynamika, ale ja nie jeżdżę sportowo, a do normalnej jazdy w 100% wystarcza. Łopatki zmiany biegów świetnie się spisują przy redukcji podczas wyprzedzania. Ja jestem z niego mega zadowolony. Z 2-tonową przyczepą bez problemu radzi sobie podczas przejeżdżania przez Alpy w drodze do Włoch. Nie zdarzyło mi się, żeby mi gdzieś brakowało mocy, choć dynamika mogłaby być lepsza.
koszak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 08:20   #9
mkur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2015
Model: Nissan X-trail
Silnik: epower e4orce
Rocznik: 2023
Postów: 43
Domyślnie Re: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Mocy jest wystarczająco - tak do 180 km/h.

Jeżeli ktoś potrzebuje więcej - lepsze będzie biturbo.

I tak nie będzie to auto sportowe -
- a jednak wciąż najlepiej prowadzące się w klasie ;-)
mkur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 09:12   #10
Cinek78
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2018
Skąd: Oleśnica k/Wrocławia
Model: Gulietta,S-max,Ducati, Genesis Coupe 3.8 V6
Silnik: 2.0 180PS diesel
Rocznik: 2015 S-max
Postów: 149
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Tyle , że biturbo nie występuje w wersji AWD...A szkoda.
Cinek78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.