Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2022, 22:30   #31
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wibracje powyżej ok 130km/h

Mam ten sam problem, jest o nim nawet wątek na forum. To nie amortyzatory, nie koła, nie półosie i nie przekładnia kierownicza, drążki czy coś w zawieszeniu, a prawdopodobnie szalejący EPS i/lub ABS.
U siebie odkryłem, że z jakiegoś powodu PAM, HCM, IPM, ABS i PSCM zgłaszają błędy o sygnale z czujnika kąta skrętu kierownicy.
Wrzuciłem na podgląd w Forscanie 2 sygnały z modułu ABS: STR_ANG_RAW (jeśli dobrze rozumiem "surowa" pozycja z czujnika kąta skrętu) i STR_ANG_ABS (sygnał z czujnika z korektą dla ABS).

Przy kierownicy ustawionej na wprost, _RAW stał na - 7.5 stopnia, a _ABS na 22.5 (!!!).
Biorąc pod uwagę, że EPS ma m. in. funkcję Pull-Drift Compensation, a ABS Torque Vectoring i obie muszą korzystać z czujnika położenia kierownicy i działać na jego podstawie, jestem w stanie sobie wyobrazić, że taka rozbieżność (czy już sama niezgodność z rzeczywistą pozycją kierownicy) robiła bałagan.
W Forscanie znalazłem 2 procedury: kalibrację pozycji dla ABS i dla PSCM.
Ta dla ABS tylko przywróciła _ABS do wartości _RAW (więc i tak lepiej niż było) i wibracje praktycznie całkowicie zniknęły, całkowicie zniknęło też pływanie lewo/prawo i ściąganie w prawo. Niestety kalibracja dla PSCM kończy się błędem, więc nadal oba sygnały stoją na - 7.5 stopnia przy kierownicy na wprost. Na dniach planuję podjechać do serwisu żeby mi tą kalibrację poprawili i liczę, że problem się skończy, bo kopię się z tym ****em od ponad roku.

Czyli w sumie sprawdź jak wyglądają wskazania tych dwóch sygnałów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez bidżej ; 02-12-2022 o 22:32
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2022, 20:31   #32
midnite19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2020
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wibracje powyżej ok 130km/h

Nie znalazłem tego wątku na forum. Dzięki za podpowiedź, na pewno spróbujęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
midnite19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2022, 21:07   #33
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 414
Domyślnie Odp: Wibracje powyżej ok 130km/h

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U siebie odkryłem, że z jakiegoś powodu PAM, HCM, IPM, ABS i PSCM zgłaszają błędy o sygnale z czujnika kąta skrętu kierownicy.
Ja p...dole. Te głąby serwisie, przy tylu wizytach które miałeś nic nie zauważyły!
Jesteś wielki!! Gratulacje.
__________________
§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§2 3§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§ 23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23 §23§23§23§23§23§23§23§23§2

Ostatnio edytowane przez michałek ; 03-12-2022 o 21:10
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2022, 21:24   #34
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wibracje powyżej ok 130km/h

Cytat:
Napisał midnite19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie znalazłem tego wątku na forum
Słabo szukałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał michałek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te głąby serwisie, przy tylu wizytach które miałeś nic nie zauważyły!
daj spokój, rok czasu, 2 serwisy, 3 różnych chłopa to oglądało, problem podobno "znany", ale nie znają przyczyny. Co oni tam robią to nie wiem.

Bump: Aha, po chwili jeżdżenia kalibracja _ABS sama się ładnie ustawia, ale PSCM nie, do tego wracają błędy z PAM i HCM - ale reszta nie i wibracji nadal prawie całkowicie brak.
Do tego dzisiaj przejrzałem jeszcze inne parametry modułu ABS i znalazłem, że stojąc w miejscu na równym moduł ciągle widzi 0.2-0.3G przyspieszenia bocznego, więc też mu zresetowałem tą kalibrację. No gdzieś kiedyś coś poszło w tym module bardzo źle.
Za 2 tygodnie mam termin na wymianę skrzyni biegów (xD) jeszcze w poprzednim serwisie, który w ogóle udawał że nie widzi problemu z wibracjami, spróbuję ich przekonać żeby mi jeszcze zrobili tą kalibrację PSCM i zobaczymy.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2022, 12:45   #35
midnite19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2020
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wibracje powyżej ok 130km/h

Z tym ustawieniem ESP faktycznie może być coś nie tak bo przy ruszaniu na mokrym bardzo łatwo zrywa przyczepność.
midnite19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2023, 18:50   #36
Luis Focus 2.0
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 08-01-2023
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych

Mam ten sam problem między 130 a 150 przechodzące wibracje
Udało Ci się to zlokalizować?
Luis Focus 2.0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2023, 18:57   #37
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych

nic a nic. W miedzyczasie wymienili mi skrzynię, 4 dni później rozpadło się łożysko prawego przedniego koła, więc również wymienili, ale wibracje pozostały bez zmian.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2023, 23:33   #38
IGORMAXX
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 16-01-2023
Skąd: PL
Model: Focus MK4 kombi
Silnik: 1.5 Eco Blue
Rocznik: 2020
Postów: 11
Domyślnie drgania karoserii powyżej 130km/h

Cześć Forumowicze, z góry zaznaczę, że post będzie długi ze względu na mnogość wątków związanych z przypadłością.

Chodzi o to, że odczuwam wibracje karoserii, wyraźnie startują od 130km/h. Na dziś czuć wibrację na,, tyłku '', telepie się fotel pasażera oraz osłona przeciwsłoneczna pasażera. Poniżej cała historia tematu.

Auto odebrane z salonu 01.2020 na zimówkach dunlop wintersport 5 205/60 R16 - zakładał salon gdzieś w swojej okolicy. Wszystko było elegancko. 2020 lato, założone fabryczne lato Bridgestone w zwykłej wulkanizacji i super. Problemy zaczęły się od sezonu zimowego 2020 gdy ponownie założyłem zimówki. Auto przy 110kmh trzęsło budą niemiłosiernie. Nieautoryzowany serwis Ford, ale i jedna wulkanizacja w Toruniu, do którego akurat jechałem, niby z dobrą / drogą wyważarką powtarzał wyważanie kilkukrotnie.Bez efektu. Przełożyli koła, ze swojego mk4 kombi na barumach i podobno było dobrze( robili testy auta na S8 ). Wobec tego rekomendacja aby kupić nowe opony, że niby Dunlopy lipa. Kupiłem Continental TS870, efekt dalej ten sam - trzęsło budą już od 110. W kocu stwierdziłem, że mam dość / zmieniam warsztat- pojechałem na doważanie dynamiczne na aucie - problem rozwiązany auto super w pełnym zakresie prędkości. Lato 2021 Bridgestone drugi sezon założone w zwykłej wulkanizacji - bez uwag, do czasu kolej wymiany opon na zimowe w listopadzie 2021. Continentale założyłem w zwykłej wulkanizacji z myślą - może będzie ok. Nie było. Doważyli ponownie, to samo - auto trzęsie. No to jadę do gościa na doważanie dynamiczne na aucie ponownie z myślą dam 2 stówki i po problemie jak rok temu. I kaszana, facet dwa razy ważył te koła - auto dalej wibruje. No to szukam dalej, może te Continentale jednak coś nie bardzo - pojechałem na test wyważarką Hunter Elite - zoptymalizowali jedno koło, wyważyli po swojemu i na 4 opony jedna ma bicie 85KN, vs 55,55,25KN na innych oponach - na wydruku, poprzemieniali koła itd - jednak zdaniem fachowców nie powinno być bicia przy takiej wartości, reklamacji producent nie uzna na pewno. Facet mówi, że mają opony po 130KN i nie biją. Czyli werdykt taki, że opony są OK, felgi są OK ładnie kręcą się na wyważarce i nie ma uwag większych. Wróciłem do nich ponownie z prośba weryfikacji ich własnej pracy, dołożyli jeszcze 15g na tę prawą tylną oponę( 85KN ) - trochę lepiej ale dalej efekt opisany jak na początku postu. Na dd nie bardzo wiem, co dalej z tym fantem zrobić. Auto 52000 przebiegu, traktuje go dobrze, w nic nie przywaliłem. Sytuacja jest o tyle dziwna, że na letnich oponach, wymienianych i wyważanych w, że tak powiem podrzędnych warsztatach jest lala, auto śmiga po 180 i idzie jak po sznurku, cała akcja dotyczy zimy. Wnioskuję, że kolejna wymiana opon - tak naprawdę nie daje żadnej gwarancji poprawy. Wydałem w tym sezonie 540 PLN na różne doważania i weryfikacje a auto dalej swoje. Dodam, że jeżdżę głównie trasy i po 70km mam ochotę już wysiadać i tak być po prostu nie może. W żadnym warsztacie z którym się spotkałem, nikt nie wspominał żadnego mk4 z problemami - bardziej jakieś wrażliwe Ople Insignia i coś tam jeszcze, ale Fordy spoko.

Może ktoś spotkał się z podobną rozkminką? Jestem otwarty na wszelkie pomysły - chciałbym rozwiązać problem, no bo drugi rok z rzędu bujam się z tym samym, a na myśl o kolejnej zimie robi mi się niedobrze - na pewno każdy z Was, kierowców, wie jak takie sytuacje potrafią obrzydzić auto - przecież całkiem fajne i świetnie się prowadzące - pod warunkiem, że nie ma powyższych objawów!

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy dotrwali do końca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Wybieram się jeszcze na weryfikację doważenia tarcz hamulcowych, choć auto nie bije na kierownicy ani przy hamowaniu, to te tarcze są dziwne od nowości - piszczą strasznie na wstecznym, zwłaszcza rano - jednak nie upatruję tutaj wielkiego sukcesu...
IGORMAXX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 05:28   #39
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: drgania karoserii powyżej 130km/h

nic innego nie przychodzi mi do głowy jak pożyczyć inne koła, całkiem obce i zacząć testy od nowa

jeśli choć gram tego samego co opisujesz powtórzy się na obcych kołach ( kołach, felgach i oponach nic twojego ) to masz problem w aucie

jeśli będzie jechał prima, masz odpowiedź.


prościej i taniej nie można.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 07:44   #40
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: drgania karoserii powyżej 130km/h

Zimówki zakładasz na letnie felgi, czy zmieniasz całe koła?
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
przeguby , wibracje



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.