Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2022, 22:38   #261
VoSooler
ford::average
 
Avatar VoSooler
 
Zarejestrowany: 27-01-2017
Model: Ford Focus MK3 Titanium, Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.6 Ecoboost 150 KM, 1.6 EcoBoost 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał WojtekJu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie czy ktoś ogarnął temat tulejek tak żeby po zakupie nie trzeba było kombinować zbyt wiele?
Tak, ja robię plug&play tulejki razem z śrubkami i nie trzeba rozwiercać foteli jak w niektórych aukcjach na znanej nam stronie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sobie pomogłem (jeżdżę juz na nich 1,5 roku) jak i innym kolegom.

VoSooler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2022, 10:47   #262
kubaebr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2022
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cześć wszystkim od niedawna jestem posiadaczem mk4 przed liftem. Podobnie jak Was spotkał mnie problem niestabilności fotela kierowcy. Posiadam fotel elektrycznie podnoszony góra dół, reszta manualna. Dowiedziałem się, że głównie problemem są tulejki. Mam do was pytanie i prośbę o poradę, czy w zamieszczonym poniżej filmie, również winne będą tulejki? Fotel ma duży luz góra dół i wszystko przez umieszczony na filmie element - śrubę. Zamieszczam też zdjęcie o którą śrubę chodzi, pozdrawiam.
film: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
foto: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ps. śruba (torx 40) ani drgnie w jedną czy drugą stronę.

Ostatnio edytowane przez kubaebr ; 25-11-2022 o 11:06
kubaebr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2022, 23:34   #263
jakjaro
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 06-09-2021
Skąd: Detroit
Model: Mondeo MKIV kombi
Silnik: 2.5T (HUBA)
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał kubaebr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć wszystkim od niedawna jestem posiadaczem mk4 przed liftem. Podobnie jak Was spotkał mnie problem niestabilności fotela kierowcy. Posiadam fotel elektrycznie podnoszony góra dół, reszta manualna. Dowiedziałem się, że głównie problemem są tulejki. Mam do was pytanie i prośbę o poradę, czy w zamieszczonym poniżej filmie, również winne będą tulejki? Fotel ma duży luz góra dół i wszystko przez umieszczony na filmie element - śrubę. Zamieszczam też zdjęcie o którą śrubę chodzi, pozdrawiam.
film: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
foto: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ps. śruba (torx 40) ani drgnie w jedną czy drugą stronę.
Tak to te tulejki, ale u Ciebie to jest jakiś ekstremalny przypadek zużycia albo ktoś już tam coś namodził, tym bardziej jeśli faktycznie śrubka ani drgnie.



Cytat:
Napisał VoSooler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, ja robię plug&play tulejki razem z śrubkami i nie trzeba rozwiercać foteli jak w niektórych aukcjach na znanej nam stronie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sobie pomogłem (jeżdżę juz na nich 1,5 roku) jak i innym kolegom.
Czy masz te tulejki w sprzedaży i czy dadzą radę jeśli mam już założone te z allegro i nieco rozwiercone otwory pod nie? Niestety przy tulejkach z allegro dobrze było przez kilka dni a następnie luz wrócił taki jak był wcześniej i szukam teraz jakiegoś lepszego rozwiązania.

Ostatnio edytowane przez jakjaro ; 27-11-2022 o 23:38
jakjaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2022, 20:25   #264
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał VoSooler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, ja robię plug&play tulejki razem z śrubkami i nie trzeba rozwiercać foteli jak w niektórych aukcjach na znanej nam stronie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sobie pomogłem (jeżdżę juz na nich 1,5 roku) jak i innym kolegom.

Podpinam się. U mnie tez zaczął już trzeszczeć fotel. Chętnie kupię tulejki.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2022, 06:00   #265
kubaebr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2022
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Dzięki za odpowiedzi! Na początku myślałem, że to zwykła niedokręcona śruba, potem dowiedziałem się o tulejkach...

Cytat:
Napisał VoSooler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, ja robię plug&play tulejki razem z śrubkami i nie trzeba rozwiercać foteli jak w niektórych aukcjach na znanej nam stronie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sobie pomogłem (jeżdżę juz na nich 1,5 roku) jak i innym kolegom.

Cóż, jako, iż realnie utrudnia mi to korzystanie z fotela - najchętniej ze wszystkich zakupię w/w tulejki, proszę o kontakt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kubaebr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2022, 09:22   #266
WojtekJu
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 20-06-2019
Skąd: Ober-Olm
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2013
Postów: 40
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał VoSooler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, ja robię plug&play tulejki razem z śrubkami i nie trzeba rozwiercać foteli jak w niektórych aukcjach na znanej nam stronie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sobie pomogłem (jeżdżę juz na nich 1,5 roku) jak i innym kolegom.
Cześć. Nie wiem kiedy będę w Polsce ale w razie czego to bym się odezwał wcześniej i podjechał do Ciebie żeby raz na zawsze ogarnąć temat.
Pozdrawiam.
WojtekJu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2022, 12:40   #267
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał VoSooler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sobie pomogłem (jeżdżę juz na nich 1,5 roku) jak i innym kolegom.
Idealny przykład, że w mediach społecznościowych (fora internetowe, fejsbuczki, itp.) można napisać wszystko.
Ale jak trzeba potwierdzić/udowodnić prawdomówność, to już pojawiają się komplikacje.


Hmmm. "Supertulejki" wytwarzane przez @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] można chyba jednak włożyć między stulejki.

Ostatnio edytowane przez Parch ; 04-12-2022 o 12:59
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2022, 03:36   #268
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Tulejki wiadomego pochodzenia, faktycznie są za małe (średnica wewnętrzna) i nie da się ich zastosować P&P zamiast oryginalnych.
Niemniej jest to dobra baza do zrobienia naprawy. Tulejki i tak wg mnie trzeba dopasowywać wewnętrzną średnica do danej śruby, bo śruby też się wycierają. Albo nowe śruby.
Ja zrobiłem to tak, że tulejki osadziłem na ciasno (na wcisk/wbijanie) dodatkowo na klej montażowy/do gwintów, i to odwrotnie niż "instrukcja" czyli kołnierzami do wewnątrz. Dzięki temu, z kołnierza zrobiła się taka ślizgowa powierzchnia.
Środek szlifowałem (dremel, papier ścierny) aż śruby wchodziły na ciasno. Śruby na smar, i całość poskręcać.
Dzięki temu, śruba tak jak w oryginale kręci się w tulei, a tuleja w blasze stelarza stoi.
Przy fotelu elektrycznym trochę więcej zabawy, bo z 6 tulei + 2 małe...
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu

Ostatnio edytowane przez Rafał A.(antek) ; 16-12-2022 o 12:48
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2022, 23:19   #269
VoSooler
ford::average
 
Avatar VoSooler
 
Zarejestrowany: 27-01-2017
Model: Ford Focus MK3 Titanium, Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.6 Ecoboost 150 KM, 1.6 EcoBoost 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmmm. "Supertulejki" wytwarzane przez @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] można chyba jednak włożyć między stulejki.
Nie rozumiem, skąd takie stwierdzenie?
VoSooler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.