Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2016, 13:46   #11
lucek5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-05-2016
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: nie działa centralny zamek zamyka i zaraz otwiera

Cytat:
Napisał lucek5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
również miałem problem z zamknięciem samochodu okazało się że w drzwiach kierowcy przy zamykaniu od wewnątrz klamka bardzo ciężko chodziła. Pomogło przesmarowanie przez szczeliny wokół klamki (bez demontażu) linki zamka najpierw WD-40 później olejem do mechanizmów precyzyjnych i profilaktycznie bębenki zamków olejem przeznaczonym do smarowania zamków. Później przez około 1-2 minuty ruszałem klamką w maksymalnym zakresie pracy. Wszystko do kupienia w OBI.
Niestety wyżej opisany sposób pomógł na jakieś 2-3 tygodnie po czym samochodu nie dało się już wcale zamknąć ani z pilota ani z kluczyka. Ostatecznie musiałem wymienić zamek w drzwiach kierowcy, koszt nowego oryginalnego zamka to około 750zł razem z wymianą 900zł

lucek5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2016, 11:54   #12
michail6
ford::average
 
Avatar michail6
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L B + LPG
Rocznik: 2005 FL
Postów: 90
Domyślnie Odp: nie działa centralny zamek zamyka i zaraz otwiera

Widzę, że nie żałujesz grosza na Fusiona. Naprawa w Aso?
michail6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2022, 20:44   #13
Lasiu21
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 15-01-2014
Model: Fusion
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Postów: 41
Domyślnie Odp: nie działa centralny zamek zamyka i zaraz otwiera

U mnie objaw taki sam , zamykasz z pilota i zaraz się otwiera. Znalazłem przyczynę to czujnik drzwi pasażera z przodu, sposób na podszlifowanie zapadki zdał egzamin może na kilkanaście zamknięć drzwi. Teraz jestem na etapie WD40 no i jest różnie raz działa raz nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale zastanawiam się jeszcze nad jednym rozwiązaniem zanim wymienię zamek na nowy.

Czy dało by się ten sygnał z zamka prawych drzwi pasażera do modułu GEM jakoś z mostkować na stałe ?? Moduł wtedy powinien cały czas widzieć te drzwi jako zamknięte i "Voila" po problemie by było.

Testował ktoś może u siebie takie manewry ??

Pozdrawiam
Lasiu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 10:10   #14
krzysztofglinka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-02-2010
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie wyłączenie centralnego zamkna

Ford Fusion 2004, 1.4 benzyna

Nie zamyka mi centralny zamek. To znaczy - zamyka i odbija-otwiera od razu. Podczas jazdy cały czas świeci kontrolka nie zamkniętych drzwi.

Czasami np. przy ostatnich mrozach przez jakie dwa tygodnie to działało (kontrolka niezamkniętych drzwi wtedy gaśnie i po tym to poznaję), ale jak zrobiło się ciepło to znowu przestało. Czasami załapie, ale generalnie przez 99% czasu nie działa.

Chyba problem jest w drzwiach kierowcy. Kiedyś zgłaszałem to mechanikowi to powiedział, że trzeba wymienić cały zamek i kwota jaką podał dwa lata temu było to ok. 900 zł. Więc jak na takiego staruszka całkiem sporo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy da się wyłączyć centralny zamek tak, żeby po prostu "po staremu" każde drzwi osobno zamykać z kluczyka?
krzysztofglinka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 10:12   #15
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,662
Domyślnie Odp: wyłączenie centralnego zamkna

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
900 za nowy w ASO może.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 13:36   #16
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,543
Domyślnie Odp: wyłączenie centralnego zamkna

Sprawdź jeszcze mikrostyk w zamku tylnej klapy. Tam jest strasznie lipne mocowanie, które z czasem pęka i rygiel zamka jak dotyka czujnika to go wypycha i nie zamyka obwodu i powoduje efekt jak w pierwszym poście, czyli zamek zamyka i zaraz otwiera oraz świeci kontrolka otwartych drzwi.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny nie działa , centralny zamek , fusion , zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.