Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2021, 18:57   #1
tomas12331
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-02-2021
Skąd: Wro
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 4
Exclamation Nie działająca klimatyzacja

Moi drodzy, mam palący problem.Zeszłego lata po wielu latach naprawiłem wreszcie klimatyzację.Wymieniłem chłodnicę i osuszacz, nabilem, odgrzybilem i wreszcie zaczęła działać. Teraz po zimie ponownie chciałem z niej skorzystać i...nie działa. Sprawdziłem - kompresor działa, chłodnica i przewody robią się zimne po włączeniu a/c, więc to raczej nie nieszczelność czy brak czynnika. Dmuchawa działa bez zarzutu, niezależnie czy z klimą czy bez. Z początku myślałem że może to kwestia klapy ciepłe/zimne, bo sterownik od niej działa jak chce, ale to też nie to bo nawet przestawienie jej ręcznie na skrajnie zimną pozycję powoduje, że wieje najwyżej zimne z zewnątrz, a nie schłodzone przez klimę. Jakieś propozycje w czym może być problem? Będę wdzięczny za pomoc.
Autko to Focus Mk1 kombi, polift z klimatronikiem, rok 2003.

tomas12331 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2021, 21:42   #2
sayamag
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 10-05-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 84
Domyślnie Odp: Nie działająca klimatyzacja

Jak sprawdziłeś czy działa kompresor?
Klimę masz manuala czy klimatronic?
Tam nie ma żadnej filozofii więc jeżeli startuje kompresor to chłodzi -chyba że klimatronic ma uszkodzony termistor ...

Ostatnio edytowane przez sayamag ; 28-02-2021 o 21:45
sayamag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2021, 22:32   #3
tomas12331
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-02-2021
Skąd: Wro
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie działająca klimatyzacja

Kompresor się "kręci" i cyka, takie blaszki co ma na wierzchu się obracają, więc działa. Mam klimatronic.

Bump: Możesz coś więcej o tym "termistorze"? Co to jest, gdzie to jest jak wygląda? Jakieś jeszcze pomysły poza tym?
tomas12331 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2021, 15:46   #4
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: Nie działająca klimatyzacja

ja w focus mk1 klimę robiłem sobie sam a nabijałem takim zestawem z allegro specjalny wężyk a gazy pół na pół R260 i R600a po 200 gram każdego.

Klimę rozebrałem kompletnie bo po spuszczeniu gazu i wyjęciu dyszy rozprężnej która jest przy podszybiu okazało się że było pełno opiłków i mimo że klimatyzacja mi działała a rurka robiła się zimna nawet bardzo to było to zbyt słabe aby chłodzić.

Wypłukałem wszystkie rurki i chłodnicę klimy benzyną ekstrakcyjną pod ciśnieniem takim ręcznym opryskiwaczem 5L i zamówiłem używany kompresor. Zalałem go 180ml olejem PAG46 i przykręciłem. Zestaw uszczelek nowy z allegro 7zł komplet i najważniejsze wszystkie uszczelki posmarowałem smarem sylikonowym i tak się robi ! tylko nie robią tego w serwisach bo nie zarobią na kliencie jak będzie za szczelne !

Osuszacza nie musisz wymieniać bo to bzdura, rozbierałeś kiedyś taki osuszacz ? w środku jest saszetka od butów taka z granulkami tylko że w materiałowym woreczkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. cały sekret osuszacza wystarczy dobrze próżnię zrobić na 40 min agregatem od lodówki.

Jak masz mało czynnika wypuść go albo jedź na odessanie i później mniej zapłacisz przy nabijaniu. sprawdź czy dysza rozprężna nie jest zapchana opiłkami jak jest to płukanie układu i drugi kompresor.

Rób klimę sam bo w tak starym aucie jest to nie opłacalne samo płukanie układu kosztuje tyle co połowa wartości auta. Złożyć możesz sam a na nabicie do serwisu
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2021, 17:49   #5
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Nie działająca klimatyzacja

No to kluska znów zabłysnął. Ta wóda musi być dobra !
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2021, 21:25   #6
tomas12331
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-02-2021
Skąd: Wro
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie działająca klimatyzacja

Dziękuję za pomoc, pojechałem dzisiaj na serwis i...odessano 80 g gazu z 750 g który wchodzi do tej klimy. Czyli nieszczelność. Gość w serwisie mówił, że w stówce się zmieszczę ze znalezieniem tej nieszczelności a możliwe i że z naprawą. Temat do zamknięcia.
tomas12331 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2021, 22:11   #7
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Nie działająca klimatyzacja

Cytat:
Napisał tomas12331 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat do zamknięcia.
najpierw polać klusiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , klimatyzacja focus


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.