Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2019, 20:11   #31
Kubixx
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 12-09-2018
Skąd: UK
Model: S max Titanium 07'
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Turbo "gubi się" przy dużym obciązeniu.

Panowie albo ja za duzo i moze zawile napisalem, albo nie doczytaliścieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tą rurę tam tyle co wymieniłem, ale został bród którego nie do końca wiedziałem jak usunąć.
Podsumowując. W wolnej chwili co w najbliższych paru dniach chyba nie nastąpi, wyczyścić przez lanie czymś po IC zeby swobodnie powoli spłynęło. Następnie woda z mydłem i szukać gdzie puszcza banie bo to będzie najprawdopodobniejsza przyczyna ?
Tylko jak napryskać ew. Od tylu na IC czy tam gdzies nie ma dziurki? Czy jest tam na tyle miejsca, ze da rade to zrobic?

Kubixx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2019, 20:57   #32
matsen
ford::average
 
Avatar matsen
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-04-2015
Skąd: Węgierska Górka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 165
Domyślnie Odp: Turbo "gubi się" przy dużym obciązeniu.

Cześć,

Mi falowanie mocy na wyzszych biegach ustalo po wymianie czujnika kopiowania turboGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nie w 100% jak dam buta na 6 biegu to troszke faluje... Błędów brak wiec nie mam pojecia co to moze bycGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wygrawerowane na szkle.
matsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2021, 17:47   #33
Esmaxturbo
ford::beginner
 
Imię: Magdalena
Zarejestrowany: 16-03-2019
Skąd: Nettetal
Model: S max
Silnik: 2 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Czujnik kopiowania Turbo 2.0 TDCI /2017 brak mocy

Witam wszystkich.
Mam ogromną prosbe o przeanalizowanie filmiku ktory wam tu wrzuce. Chodzi dokladnie o to czy napiecie czujnika pokazująca -0.01 jest ok? Czy wartość ta nie powinna sie zmieniac podczas jazdy? Propozycja ktoregos tam mechanika z koleji to KALIBRACJA tegoz wyzej wymienionego czujnika.
Auto nie zbiera sie, w skrocie tak na szybko opisze:
zawory nowe,
szczelność, pompa Vakuum sprawdzone,turbina po regeneracji z nowym czujnikiem kopiowania. Wtryski sprawdzone,przepływka sprawdzona, przepustnica wymieniona, dpf czysty. Filtry powymieniane. Reszty nie pamietam😅 jak jakis pomysl to pytac
Link do wykresu nagrany bardzo amatorsko🤭 od startu do praktycznie zatrzymania. Pedal wciskany w podłogę 😅

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Esmaxturbo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , turbo


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.