Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2022, 20:56   #61
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Fenix wyraźnie napisał "jeżdżę najczęściej sam i często długie trasy"
więc aż sie prosi o diesla i o samym mniejszym spalaniu nie bede mówił

Bump:
Cytat:
Napisał _fenix_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak określić elastyczność
Np. na autostradzie podczas wyprzedzania możesz sie przekonać, ja teraz często musze sie do tej czynności przygotowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał _fenix_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu nie rozumiem co miałeś namyśli, konstrukcja podobno jest na płycie mondeo i biorąc pod uwagę 5 miejscowe auto to oprócz większego kufra to raczej nie wiele się od mondeo rożni.
No Michał, stan przy dwóch wspomnianych pojazdach równolegle i spójrz na nie - wspominałeś wyżej że przeważnie sam podróżujesz po trasach. Maxiu to taki van a n ie kombi. Pewnie że można samemu i customem podróżować


Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 06-11-2022 o 21:11
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2022, 13:44   #62
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Mialem diesla 163km i spore obawy jeśli chodzi o elastyczność hybrydy. Ale tak jak napisał AstraC, do prędkości 130kmh absolutnie nie czuć, że jest gorzej. Na pewno jest ciszej, ale elektryk wspiera silnik benzynowy i jak się depnie to nawet pomimo braku turbiny dzięki elektrykowi fajnie ciągnie od dołu zanim wkręci na obroty benzynę.
Wiadomo że na trasy diesel najlepszy pewnie, ale trzeba mieć świadomość że będzie powoli wypierany. W Niemczech pewnie za pewien czas pojawi się problem z wjazdem takim dieslem do centrum miast.
Ostatnia sprawa: przy prędkościach do 110 (korki, jazda poza miastem krajowkami i troszkę ekspresówkami) mam w hybrydzie z 500km średnią 6.2. W dieslu średnia miałem z takiej samej jazdy 7.5, więc do takich prędkości hybryda jest na pewno oszczedniejsza.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2022, 18:47   #63
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Poprzedni diesel 2,0 awd 180km przez ostatnie 3lata spalanie wg komputera 7,5 gdzie mu ropy nie żałowałem i dobrze deptałem. Miasto trasa 50/50
Obecnie fhev awd przez ostatnie 8klocków spalanie 5,7 Jazda wyraźnie ekonomiczna, bez deptania, gwałtownego wyprzedzania itd. Miasto trasa 60/40
Teraźniejszą, ekonomiczniejszą eksploatacje tłumacze sobie podświadome dążenie do korzystania z napędu elektrycznego "darmowego paliwa". Drugą sprawą jest niezaprzeczalny fakt ze ta hybryda nie zachęca do deptania.
Trochę sie dziwie kierownikom, którzy twierdzą ze płynnie wyprzedza pojazd na trasie, ja podczas stanowczego wyprzedzania słyszę pierw obroty silnika, później samochód zaczyna stopniowo nabierać prędkości, coś jak w klasycznym automacie, zastanawia sie, który bieg wybrać.
Wsiadając za kółko od mojejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam rogala na twarzy, samochód sie zbiera momentalnie, podczas wyprzedzania nie musze sie zastanawiać że kogoś przyhamowuje na lewym pasie. A spalanie wychodzi 6,8 do 7,2 ropy. Gabaryty podobne i tez awd

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 07-11-2022 o 22:46
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2022, 21:52   #64
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę sie dziwie kierownikom, którzy twierdzą ze płynnie wyprzedza pojazd na trasie, ja podczas stanowczego wyprzedzania słyszę pierw obroty silnika, później samochód zaczyna stopniowo nabierać prędkości, coś jak w klasycznym automacie, zastanawia sie, który bieg wybrać.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A pomiary pokazują że powyżej 100km/h i w elastyczności hybryda jest lepsza. Tutaj jest różnica pomiędzy danymi a odczuciami, z powodu turbo masz wrażenie że przyspiesza znacznie szybciej, ale to właśnie tylko wrażenie, charakterystyka pracy CVT i wolnossącego silnika powoduje, że to uczucie przyspieszenia nie jest tak duże, mimo że fizycznie samochód przyspiesza lepiej. Oczywiście wtedy wyje, no ale tak się przyspiesza wolnossącymi silnikami benzynowymi, trzeba dać po obrotach.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2022, 07:44   #65
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Za ok miesiąc zamieniam Smaxa diesel biturbo na hybrydę. Napiszę jak bardzo brakuje mocy i momentu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2022, 15:39   #66
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Danillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za ok miesiąc zamieniam Smaxa diesel biturbo na hybrydę. Napiszę jak bardzo brakuje mocy i momentu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Biturbo to inna bajka, my tu porównujemy zwykłego diesla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Abstra***ąc od momentu czy mocy to ta hybryda na pewno bije hybrydy chociażby Toyoty pod względem kultury pracy, które po prostu wyją. Nie wiem jak to Ford zrobił, ale zjawisko wycia silnika praktycznie nie występuje. Jeździłem taka rav4 to tam jest kiepsko z tym np

Ostatnio edytowane przez lukast ; 09-11-2022 o 15:43
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2022, 18:49   #67
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Danillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za ok miesiąc zamieniam Smaxa diesel biturbo na hybrydę. Napiszę jak bardzo brakuje mocy i momentu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno będzie wolniej, nie wiem jak biturbo ale hybryda maks 180 czy tam 185 bo ma limit. I na pewno wolniej się zbiera, bo to 190KM, ale nie można powiedzieć że jest wolny.
PS. Wolniejsza i starsza Vectra B 2.2DTI daje odczucie znacznie lepszego przyspieszenia mimo że tak na prawdę jest wyraźnie wolniejsza do 100.

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Biturbo to inna bajka, my tu porównujemy zwykłego diesla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Abstra***ąc od momentu czy mocy to ta hybryda na pewno bije hybrydy chociażby Toyoty pod względem kultury pracy, które po prostu wyją. Nie wiem jak to Ford zrobił, ale zjawisko wycia silnika praktycznie nie występuje. Jeździłem taka rav4 to tam jest kiepsko z tym np
Jak dasz kick-down to wyje trochę, ale silnik nie jest aż tak głośny.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2022, 22:11   #68
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno będzie wolniej, nie wiem jak biturbo ale hybryda maks 180 czy tam 185 bo ma limit. I na pewno wolniej się zbiera, bo to 190KM, ale nie można powiedzieć że jest wolny.
PS. Wolniejsza i starsza Vectra B 2.2DTI daje odczucie znacznie lepszego przyspieszenia mimo że tak na prawdę jest wyraźnie wolniejsza do 100.



Jak dasz kick-down to wyje trochę, ale silnik nie jest aż tak głośny.
Biturbo coś do 220+ km/h leci właściwie bez większej zadyszki. Wiem, że hybrid będzie wolniej ale zastanawiam się jak bardzo..

Ten kick down i wycie silnika pierwszy raz słyszałem w jednym z testów na youtube i byłem wręcz zniesmaczony niską kulturą pracy. A potem pojechałem hybrydą i byłem zdziwiony jak to wycie jest ciche i wcale nie drażni i nie przeszkadza aż tak bardzo jak myślałem po obejrzeniu testu.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2022, 22:24   #69
amk
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Kraków
Model: S-Max Titanium S, S-max II st-line
Silnik: 2.0EB 240KM, 2.5 Hybrid
Rocznik: 2012, 2023
Postów: 107
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Danillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Biturbo coś do 220+ km/h leci właściwie bez większej zadyszki. Wiem, że hybrid będzie wolniej ale zastanawiam się jak bardzo..
Raczej się takie porównanie nie uda bo hybryda ma ogranicznik na 185km/h.
amk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2022, 22:45   #70
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał zonexy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super, gratulacje, też jeszcze czekam(w tym tygodniu się produkował) - mam nadzieję, że już niedługo. Masz więcej fotek(tez zamówiłem titanium x z lucid red)?
Czekam na opinie i więcej fotekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przejechany już prawie cały bak, spalanie 6.4 (z kompa) , głównie miasto, ale też trochę trasy poza miastem do 120. Zgodnie z prośbą wrzucam parę fotek - lucid red z panoramą
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20221106_154948.jpg (100.0 KB, 90 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20221106_155014.jpg (98.3 KB, 82 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20221106_155026.jpg (95.6 KB, 84 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20221106_154956.jpg (100.1 KB, 80 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lukast ; 10-11-2022 o 22:48
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.