Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2022, 08:55   #11
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: Klamka kierowcy nie zamyka drzwi

Cytat:
Napisał adam1965 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mikrowłącznik gdyby sam z siebie nawalał to nie pozwolił by też na działanie pilota. Bo on daje sygnał do centralnego że drzwi są zamknięte.
To nie tak działa. W zamku nie jest jeden mikrowyłącznik. Ten, który wg mnie może być uszkodzony daje do modułu sterowania zamkami sygnał o chęci zamknięcia zamka klameczką wewnętrzną, a nie informację, że zamek jest zamknięty. Zresztą, w prawych przednich drzwiach też jest taki mikrywyłącznik i też wciśnięcie klameczki powoduje zamknięcie wszystkich drzwi. Pilot podaje sygnał nie do zamka, tylko do modułu sterowania i w ten sposób zamyka wszystkie drzwi, mikrowyłącznik, o którym piszę nie bierze w tym udziału. W zamkach tylnych drzwi nie ma takich mikrowyłączników, dlatego wciśnięcie klameczki tylnych drzwi nie powoduje zamknięcie wszystkich drzwi.

darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2022, 15:40   #12
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 69
Domyślnie Odp: Klamka kierowcy nie zamyka drzwi

No to powiem tak, dorobiłem p*****e uszy. Rozebrałem boczek, odpiąłem linkę od klamki i... sukces, zablokowała się tak jak przy zamkniętych drzwiach, ale teraz nie chce odbić, i jak chcę się wydostać z auta, to muszę opuścić szybę i przez okno otwierać sobie drzwi kierowcy...

Zna może ktoś tę przypadłość i wie jak to naprawić?
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2022, 18:33   #13
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 69
Domyślnie Odp: Klamka kierowcy nie zamyka drzwi

Panowie, znalazłem przyczynę! Tego, że klamka nie zamyka drzwi, jak i tego, że się zacięła. Po prostu rdzeń linki pękł! Wystarczy wymienić linkę, i wszystko będzie jak wcześniej! Włącznie z zamykaniem wszystkich drzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Sprawdziłem ręcznie po odłączeniu linki i wszystko działa jak powinno, a jeśli chodzi o sam mechanizm działania tego ryglowania, to działa tak, że blaszka mocująca linkę zamku jest "neutralem" który po wciśnięciu klamki styka się z blaszką w zamku - i pyk, zamykają nam się drzwi w aucie.

Wymiana jest bardzo monotonna, parę plastików strzeliło, ale z tego co widzę, trytytka to uratuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz zostało mi dostać nową linkę, i sprawa załatwiona.
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2022, 18:54   #14
adam1965
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-09-2022
Skąd: Oświęcim
Model: Fusion
Silnik: 1.4 FXJA
Rocznik: 2010
Postów: 32
Domyślnie Odp: Klamka kierowcy nie zamyka drzwi

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zresztą, w prawych przednich drzwiach też jest taki mikrywyłącznik i też wciśnięcie klameczki powoduje zamknięcie wszystkich drzwi.
U mnie nie ma takiej opcji.
Działa tylko klamka drzwi kierowcy.
I z mojego doświadczenia wynika to że master jest tam gdzie jest wkładka zamka .Wkładka jest po stronie kierowcy i to jest master.
Gdyby była też po stronie pasażera były by dwa mastery.

Bump:
Cytat:
Napisał XFrostPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz zostało mi dostać nową linkę, i sprawa załatwiona.
Brawo Ty.
Ale parę zdjęć dla innych by się przydało
adam1965 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2022, 19:59   #15
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: Klamka kierowcy nie zamyka drzwi

Cytat:
Napisał adam1965 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Działa tylko klamka drzwi kierowcy.
I z mojego doświadczenia wynika to że master jest tam gdzie jest wkładka zamka .Wkładka jest po stronie kierowcy i to jest master.
A u mnie są po obu stronach i obydwie klamki zamykają całe auto.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2022, 16:51   #16
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 69
Domyślnie Odp: Klamka kierowcy nie zamyka drzwi

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A u mnie są po obu stronach i obydwie klamki zamykają całe auto.
Była wersja wyposażenia (chyba ta, która nie miała możliwości zamykania samochodu zdalnie przez pilot), w której nie dość, że są dwa zamki (u kierowcy i pasażera z przodu), to do tego obydwoje drzwi pełniło rolę mastera.

Nawet w instrukcji jest to gdzieś opisane.
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2022, 08:14   #17
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Klamka kierowcy nie zamyka drzwi

Cytat:
Napisał XFrostPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Była wersja wyposażenia (chyba ta, która nie miała możliwości zamykania samochodu zdalnie przez pilot), w której nie dość, że są dwa zamki (u kierowcy i pasażera z przodu), to do tego obydwoje drzwi pełniło rolę mastera.

Nawet w instrukcji jest to gdzieś opisane.
No niekoniecznie ja mam pilotem sterowane drzwi a master jest w prawych i lewych drzwiachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiscie modowalem auto, mam najbogatszy GEM, drzwi sie same zazbraiaja od pewnej predkosci itp itp ale zamkow drzwi nie zmienialem...
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2022, 11:41   #18
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 69
Domyślnie Odp: Klamka kierowcy nie zamyka drzwi

Cytat:
Napisał KRUKER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No niekoniecznie ja mam pilotem sterowane drzwi a master jest w prawych i lewych drzwiachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiscie modowalem auto, mam najbogatszy GEM, drzwi sie same zazbraiaja od pewnej predkosci itp itp ale zamkow drzwi nie zmienialem...
Dlatego poddałem wątpliwości to na temat wyposażenia - w każdym razie, były takie wersje, ale od czego to zależało to nie pamiętam. Widziałem najbiedniejsze Fiesty z dwoma masterami jak i te bogatsze. Może Fordowi zostało za dużo masterów i zaczęli je pakować do obydwu drzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2022, 13:14   #19
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,546
Domyślnie Odp: Klamka kierowcy nie zamyka drzwi

Ja też mam w obu przednich drzwiach możliwość zaryglowania wszystkich drzwi za pomocą klamki wewnętrznej, rocznik 2006.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2022, 20:27   #20
adam1965
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-09-2022
Skąd: Oświęcim
Model: Fusion
Silnik: 1.4 FXJA
Rocznik: 2010
Postów: 32
Domyślnie Odp: Klamka kierowcy nie zamyka drzwi

U mnie w 2010 nie ma.Tylko jedne drzwi mają taką opcję
adam1965 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.