Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2022, 23:23   #1
MaWe
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-11-2022
Model: W planach
Silnik: Benzynowy
Rocznik: 99
Postów: 2
Question Ford Fiesta MK7 - Katowice proszę o opinie

Witam wszystkich jako nowicjusz na forum.

Padła decyzja aby dotychczasowe wozidlo Żony jakim jest BMW E87 wymienić na Fiestę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Znałem ogłoszenie jak poniżej , proszę o opinie co sądzicie o tym samochodzie.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W ogłoszeniu jest zamieszczony filmik z oględzin pojazdu.
Mam wrażenie że:
1. Wentylator który włączył się na chwilę bardzo głośno pracuje
2. Praca silnika jest zbyt głośna moim zdaniem ten silnik bardzo mocno klepie ( zawory ?)
3. Fotel kierowcy ma pomarszczona tapicerkę - czy ten typ tak ma ? Czy można to jakoś poprawić/ naciągnąć samemu ?
4. Tapicerka na drzwiach kierowcy jakaś taka wytarta chyba




Na co zwrócić uwagę przy kupnie Fiesty, rocznikowo celujemy w coś 2008 wzwyż czyli wychodzi że to już MK7
- jakieś miejsca szczegolnie narażone na korozję
- typowe usterki Fiesty ( o luzach zaworowych mam świadomość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
- czy da radę dolozyc bt do fabrycznego radia


Sorki za głupie pytania całe życie u nas BMW w garażu ale ostatnimi czasy wartość napraw auta zony przy obecnych stawkach paliwa i kilometrach jakie robi przestaje byc sensowne.

Po głowie chodzi nam jeszcze Ford Ka z silnikiem fiata. Silnik prosty w obsłudze tani tylko auto ciut za małe

MaWe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2022, 06:37   #2
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Ford Fiesta MK7 - Katowice proszę o opinie

1. Normalnie, u żony podobnie
2. Dziwnie chodzi, może kwestia modzonego wydechu (w 1.25 XD )
3,4. Tapicerka wygląda słabo, pomarszczenie nie jest normalne w tym modelu.
Szklankami się nie ma co przejmować jak nie ma lpg, chociaż przy okazji rozrządu warto zerknąć
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2022, 06:57   #3
orbik1987
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 21-09-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus/Fiesta
Silnik: 1.0 125/1.0 95
Rocznik: 2014/2020
Postów: 60
Domyślnie Odp: Ford Fiesta MK7 - Katowice proszę o opinie

Miałem taką fiestę z tym silnikiem. Fotel pomarszczył się przy 110 tyś jazdy po mieście. Generalnie wygląda to paskudnie z tym pseudo tuningiem. Omijałbym wersję 60KM, ma to 17 do setki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
orbik1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2022, 07:01   #4
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Ford Fiesta MK7 - Katowice proszę o opinie

Można ograć softem z 82KM, więc to nie ma znaczenia
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2022, 08:57   #5
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Ford Fiesta MK7 - Katowice proszę o opinie

ja pitole jaki ulep.
Weź zlaoguj się na grupę fiesta mk7 Polska na fb.
Daj ogłoszenie ze chcesz kupić fiestę, tam coś trafisz jak określisz budżet.
Tą odpuść, tragedia.

Ogólnie cudów sie nie spodziewaj bo realna kwota na dobrego przedlifta to się zaczyna od 18 tys zł w górę.
Tańsze to poprawiane mocno albo zajechane. Chociaż moze coś tam trafisz w miarę przyzwoitego bo ideału za ta kase nie bedzie.
A i bierz 5 drzwi. 3 potem będziesz długo sprzedawał.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2022, 09:43   #6
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,548
Domyślnie Odp: Ford Fiesta MK7 - Katowice proszę o opinie

Ja za 2010 rok dałem prawie 30 tysięcy po dołożeniu około 2 po zakupie, czyli jakieś 28 po naprawdę długich poszukiwaniachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Za 16 tysięcy nie spodziewałbym się igiełki:/

Fotel faktycznie wygląda źle, bardziej naturalnym zjawiskiem w tym modelu jest dziura na lewej części oparcia fotela kierowcy i samoistnie degradująca się kierownica z gumoplastiku i pseudo skóry:/
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2022, 20:02   #7
MaWe
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-11-2022
Model: W planach
Silnik: Benzynowy
Rocznik: 99
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Fiesta MK7 - Katowice proszę o opinie

Cytat:
Napisał kubaw20055 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja za 2010 rok dałem prawie 30 tysięcy po dołożeniu około 2 po zakupie, czyli jakieś 28 po naprawdę długich poszukiwaniachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum./
Sorki ale 30k za Fiestę to dla mnie kwota absurdalna. Gdybym miał tyle wydać za auto z rocznika w granicach 2010 roku to wole włożyć 6 tyś w naprawy obecnego auta i dalej się nim cieszyć, mając pod nogą 150 a nie tylko 60 KM

Druga sprawa Fiesta ma być dla żony na zakupy do lokalnego sklepu i dojazd do pracy całe 3 km w jedną stronę. Na dłuższe wyjazdy jest moje auto w kombi

Cytat:
Napisał piotrek305 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja pitole jaki ulep.
Ulep możesz doprecyzować ?
Bo z informacji jakie posiadam to zderzaki, progi, spojler, felgi czy niebieska tapicerka są zgodne z numerem VIN tak jak auto opuściło fabrykę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kwestia tego czy wizualnie się komuś to podoba czy nie to już według mnie sprawa każdego indywidualnie, ale widocznie są tacy którym się to podoba skoro fabryka tak wypuściła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Dziwnie chodzi, może kwestia modzonego wydechu (w 1.25 XD )
Bardziej chodziło mi o kulturę pracy tego silnika - wydaje mi się ze mocno klepie, albo zawory albo coś w układzie rozrządu.

W wydechu to pewnie tylko ostatnio tłumik ktoś wymienił wpływu na odgłos pracy samego silnika to nie powinno mieć.


Sorki ale przez ostatnie 10 lat jeździłem tylko BMW i Ford jest dla mnie tylko Fordem. To ma być coś co przejedzie z punktu A do B.

Ostatnio edytowane przez MaWe ; 01-12-2022 o 20:07
MaWe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2022, 20:11   #8
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,548
Domyślnie Odp: Ford Fiesta MK7 - Katowice proszę o opinie

Jak szukasz dobrego samochodu to niestety, ale trzeba zapłacić więcej. Nikogo nie zmuszam do wyłożenia takiej czy innej sumy, dzielę się tylko swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami podczas poszukiwań Fiesty. Generalnie mk7 poniżej granicy 20 tysięcy będzie wymagała na dzień dobry wkładu finansowego i nie będzie to samochód z salonu. Obejrzałem wiele egzemplarzy i wiem czego się spodziewać po samochodzie w okazyjnej cenie.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2022, 20:30   #9
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Ford Fiesta MK7 - Katowice proszę o opinie

Cytat:
Napisał MaWe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorki ale 30k za Fiestę to dla mnie kwota absurdalna. Gdybym miał tyle wydać za auto z rocznika w granicach 2010 roku to wole włożyć 6 tyś w naprawy obecnego auta i dalej się nim cieszyć, mając pod nogą 150 a nie tylko 60 KM

Druga sprawa Fiesta ma być dla żony na zakupy do lokalnego sklepu i dojazd do pracy całe 3 km w jedną stronę. Na dłuższe wyjazdy jest moje auto w kombi



Ulep możesz doprecyzować ?
Bo z informacji jakie posiadam to zderzaki, progi, spojler, felgi czy niebieska tapicerka są zgodne z numerem VIN tak jak auto opuściło fabrykę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kwestia tego czy wizualnie się komuś to podoba czy nie to już według mnie sprawa każdego indywidualnie, ale widocznie są tacy którym się to podoba skoro fabryka tak wypuściła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.




Bardziej chodziło mi o kulturę pracy tego silnika - wydaje mi się ze mocno klepie, albo zawory albo coś w układzie rozrządu.

W wydechu to pewnie tylko ostatnio tłumik ktoś wymienił wpływu na odgłos pracy samego silnika to nie powinno mieć.


Sorki ale przez ostatnie 10 lat jeździłem tylko BMW i Ford jest dla mnie tylko Fordem. To ma być coś co przejedzie z punktu A do B.
uwierz, że ja jeżdżę BMW z 2020 roku a Fiestę mega szanuję, mam wyjątkowy egzemplarz bo 2013 który ma 20 tys km przebiegu oryginalnego. Wartość takiego auta na rynku to 37-40 tys zł. Fiesta jest genialnym autem. Ty szukasz z baaaardzo niskiego budżetu i tu dobrego auta nie kupisz, będziesz dokładał na bank. Ale rób jak chcesz. W tym budżecie wolałbym perełkę Corsę D na wypasie, Punto Evo czy coś innego co będzie przy takim budżecie w dobrym stanie i fajnym wyposażeniu. Fiesty bardzo trzymają cenę ale kupno tanich egzemplarzy tylko po to żeby kupić mija sie z celem. I nie patrz na 60M bo ten silink ma dwie mapy i za 200 zł robisz mu 82KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2022, 21:43   #10
MaWe
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-11-2022
Model: W planach
Silnik: Benzynowy
Rocznik: 99
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Fiesta MK7 - Katowice proszę o opinie

Cytat:
Napisał piotrek305 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uwierz, że ja jeżdżę BMW z 2020 roku a Fiestę mega szanuję, mam wyjątkowy egzemplarz bo 2013 który ma 20 tys km przebiegu oryginalnego. Wartość takiego auta na rynku to 37-40 tys zł. Fiesta jest genialnym autem. Ty szukasz z baaaardzo niskiego budżetu i tu dobrego auta nie kupisz, będziesz dokładał na bank. Ale rób jak chcesz. W tym budżecie wolałbym perełkę Corsę D na wypasie, Punto Evo czy coś innego co będzie przy takim budżecie w dobrym stanie i fajnym wyposażeniu. Fiesty bardzo trzymają cenę ale kupno tanich egzemplarzy tylko po to żeby kupić mija sie z celem. I nie patrz na 60M bo ten silink ma dwie mapy i za 200 zł robisz mu 82KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupując auto często zwracam uwagę na stan wizualny. I te elementy których tak po prostu nie wymienię. Silnik, zawieszenie, hamulce to wszystko się zużywa i prędzej czy później padnie.

Niestety BMW trochę przytłoczyła kosztami naprawy. A nie do końca mamy ochotę wpakować w auto ponad 6k zł żeby jeździło. Żona przez 3 lata jak ma tą bemke zrobiła 10 tyś km.

Porównując do bmki gdzie aktualnie 1 wtryskiwacz kosztuje 1800 netto ( przed inflacją ten sam kosztował 1000 w ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), to za 4 wtryski kupie do takiej Fiesty 2 silnik jak kupiony padnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Piotrek a nawiązując do BMW to pewnie wiesz że nie tak łatwo przesiąść się na Fieste czy Corse albo Punto po jeździe tą marką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MaWe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.