Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-12-2009, 10:12   #11
janbor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-12-2009
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.6 TDCi 115 KM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci

Serdecznie dziękuję z szybką odpowiedź i pomoc.
Termostat wymieniłem samodzielnie (trochę zabawy to wymagało z uwagi na zróżnicowaną konstrukcję opasek i zatrzasków wężyków przyłaczonych do króćców termostatu). Tak więc jeśli ktoś zamierza zmienić termostat to służę pomocą (moge zamieścić krótki opis jak to wykonać w najmniej problematyczny sposób).

Pozdrawiam
janbor

janbor jest offline  
Stary 16-12-2009, 16:48   #12
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci

Ja w silniku 1.8 TDCI mam także długi czas nagrzewania, tak z 10km zanim osiągnie temperaturę około 75st. W lecie 5-6km wystarcza.
Idą mrozy (minus parenaście w weekend pewnie), to zobaczymy jak to będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rufik jest offline  
Stary 16-12-2009, 18:01   #13
Rincam
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-03-2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci

Witam forumowiczów.

Dziś również zauważyłem że wskaźnik temp. stoi w miejscu. Przy temperaturze -5 C przejechałem jakieś 75 km i ledwo się dźwigła. Termostat nowy, w garażu temperatura prawie 80 C, a na wolnym powietrzu nic. Wentylator również chodzi pomimo niskiej temp. (chyba nawet zaraz jak silnik odpalę).

Ps.: Focus Mk1 '02 1,8 TDDi

Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam Rincam
Rincam jest offline  
Stary 16-12-2009, 22:07   #14
miro.
ford::average
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: EL
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi, 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 71
Domyślnie Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci

Cytat:
Napisał neon2909 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Normalna sprawa. Ja przesłoniłem chłodnice całkiem, do wysokości intercullera. Nawiew praktycznie po przejechaniu 5 km zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem a wskazówka praktycznie leży.
Rozumiem, że przesłoniłeś od środka gril, tak ?
Napisz czym i w jaki sposób i czy odczułeś jakąś poprawę...

Sam się nad tym zacząłem zastanawiać, bo jest połowa grudnia, a ja już mam dosyć tego zimna.
__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest offline  
Stary 16-12-2009, 23:19   #15
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci

Witam!
Dzisiaj przy -5 zauważyłem dokładnie to samo co Janbor. Wskazówka zaczyna iść do góry po 10km(ale delikatna jazda bez obciążania, bo jak bym wskoczył od razu na obwodnicę i but, to szybciej). Ale dziwne jest co innego... Ja jadę tak normalnie, to wskazówka lekko jest odchylona od pionu, natomiast na trasie bez obciążania lub...w korku temperatura spada!!! W korku, to nawet spadnie poniżej 75 stopni! Co najmniej dziwne, bo samochód w korku to raczej się grzeje, a nie stygnie?!?! Też tak macie? Napiszcie proszę, bo nie wiem czy walnięty mam termostat, czy też nie? Może to sprawka automatycznej klimy i to jak sobie steruje przepływem przez nagrzewnicę?
Ogrzewanie OK, w środku ciepełko.

Jeszcze jedno. Przysłanianie chłodnicy, to kiepski pomysł. Auta projektuje się tak, że jak wszystko jest OK, to mają działać nawet jakby było -20 stopni i już.
maureliusz jest offline  
Stary 16-12-2009, 23:24   #16
miro.
ford::average
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: EL
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi, 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 71
Domyślnie Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale dziwne jest co innego... Ja jadę tak normalnie, to wskazówka lekko jest odchylona od pionu, natomiast na trasie bez obciążania lub...w korku temperatura spada!!! W korku, to nawet spadnie poniżej 75 stopni! Co najmniej dziwne, bo samochód w korku to raczej się grzeje, a nie stygnie?!?! Też tak macie?
Nic w tym dziwnego, w dieselach to normalne...
__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest offline  
Stary 16-12-2009, 23:26   #17
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci

No właśnie dlatego pytam, bo to mój pierwszy diesel. Czyli rozumiem, że też tak masz. Zobaczymy, czy inni potwierdzą.
Jeżeli chodzi o grzanie, to u mnie słabo grzał do początku grudnia...jak zerknąłem na filtr kabinowy...masakra! Teraz to ustawiam po nagrzaniu...22-21:-)
maureliusz jest offline  
Stary 17-12-2009, 07:37   #18
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci

Na wolnych obrotach diesel prawie nic nie pali, silnik ma wysoką sprawność to co ma grzać? Spadek temperatury widać zimą bo jest najzimniej w ciągu roku. Ja też tak mam. Mogę spokojnie przejechać nawet 15km i wskazówka temperatury nie dojdzie do pionu. Wystarczą dwa wyprzedzania i już spokojnie dochodzi na swoje miejsce.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline  
Stary 17-12-2009, 10:00   #19
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci

No właśnie, mam to samo. W korku spadnie tak koło 75, a potem wyprzedzanko...buch i mam nie całe 90.
Jedno tylko dzisiaj mnie zaniepokoiło, bo jak jechałem przez 30 km ledwie 2000 obrotów (tak się dzisiaj goście śniegu wystraszyli:-/), to wskazówka ledwie się podniosła nad 60 stopni... I to dziwne. Wystarczy jednak trochę przyśpieszyć i zasuwa do góry.
Czekamy na odpowiedzi innych użytkowników TDCI :-)
maureliusz jest offline  
Stary 17-12-2009, 11:19   #20
bartosh11
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2009
Skąd: poznań
Model: Focus II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci

Dzisiaj (ok -6) zauwazylem to samo co koledzy, jechalem jakies 7km powoli przez miasto - wskazowka na dole, kolejne 2km ok 80km/h podniosla sie do ok 75 stopni, dojezdzam do przejazdu kolejowego i stoje przy szlabanie 2 min temp spada do 60, przyspieszam na 3000 obr i rosnie do 75 stopni i ani grama wiecej, ogrzewanie w kabinie dosc mocno wlaczone, podejrzewalem ze termostat walniety ale skoro wszyscy tak maja to spoko :-)
bartosh11 jest offline  
Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.