Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2009, 22:29   #51
Rafall78
ford::average
 
Avatar Rafall78
 
Zarejestrowany: 16-04-2008
Skąd: podkarpacie
Model: Focus I
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 58
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał Seweryn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A najlepszym sposobem na nią jest ... 12 letnia gwarancja producenta :-))))
Dokładnie, też korzystałem w ubiegłym roku (tylna klapa pod oświetleniem tablicy) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
----------------
Computer
Numeric
Control
----------------
Rafall78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 15:50   #52
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Ludziska, ratujcie swoje foki. Okazało się, że po zimie mam do zrobienia wszystkie ranty drzwi, progi (wychodzą bąble) klapę bagażnika (pod oświetleniem i nad listwą) i dodatkowo rozbity zderzak (nie z mojej winy) koszt ok.1000pln.Szlag.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 15:56   #53
miro.
ford::average
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: EL
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi, 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 71
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał kgb529 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ludziska, ratujcie swoje foki. Okazało się, że po zimie mam do zrobienia wszystkie ranty drzwi, progi (wychodzą bąble) klapę bagażnika (pod oświetleniem i nad listwą) i dodatkowo rozbity zderzak (nie z mojej winy) koszt ok.1000pln.Szlag.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czego się spodziewałeś po takiej zimie?
Masz rocznikiem siedmioletnie auto, liczyłeś, że ruda nigdy nie dobierze się do niego ?
__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 16:03   #54
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał kgb529 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ludziska, ratujcie swoje foki. Okazało się, że po zimie mam do zrobienia wszystkie ranty drzwi, progi (wychodzą bąble) klapę bagażnika (pod oświetleniem i nad listwą) i dodatkowo rozbity zderzak (nie z mojej winy) koszt ok.1000pln.Szlag.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jakbys myl po kazdym wyjezdzie i woskowal to by nie wyszlo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na powaznie to chyba tylko jakis dobry i trwaly wosk w przestrzenie zamkniete moze poprawic zabezpieczenie, glownie wnetrze drzwi, klapy i maski. Tak naprawde to rdza tam sie zaczyna i robienie zewnetrza drzwi to tylko pudrowanie.
Z tego co mi polecono to Rust Converter do neutralizacji rdzy, potem albo dobra farba cynkowa albo wosk.
Na pocieszenie mozna tylko powiedziec, ze wiele Ka z tych lat ma juz dziury na wylot...

Cytat:
Napisał miro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz rocznikiem siedmioletnie auto, liczyłeś, że ruda nigdy nie dobierze się do niego ?
Odwolujesz sie ogolnie do Forda czy uwazasz, ze wychodzenie rdzy po 7 latach jest zrozumiale?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 16:04   #55
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Miro, tak liczyłem a ty lepiej obejrzyj swoje bo ma już 3 lataGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lakiernik twierdzi, że wszystkie auta żre a fordy wcale nie najbardziej-teraz na topie są VW,Merce itp.Po prostu jakiś badziewny ocynk dają i oszczędzają na lakierze.pozdro.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 17:51   #56
miro.
ford::average
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: EL
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi, 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 71
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał kgb529 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ludziska, ratujcie swoje foki. Okazało się, że po zimie mam do zrobienia wszystkie ranty drzwi, progi (wychodzą bąble) klapę bagażnika (pod oświetleniem i nad listwą) i dodatkowo rozbity zderzak (nie z mojej winy) koszt ok.1000pln.Szlag.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał kgb529 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miro, tak liczyłem a ty lepiej obejrzyj swoje bo ma już 3 lataGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lakiernik twierdzi, że wszystkie auta żre a fordy wcale nie najbardziej-teraz na topie są VW,Merce itp.Po prostu jakiś badziewny ocynk dają i oszczędzają na lakierze.pozdro.
Oglądałem... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W piątek myłem podwozie i uzupełniałem zabezpieczenie antykorozyjne.
Póki co nic nie ma, ale nie łudzę się, że to za jakiś czas nie nastąpi.

Nie uważam, że rdza w 7 letnim aucie to rzecz normalna. Niestety żyjemy w takim, a nie innym klimacie i rdza rozwija się tu szybciej, do tego jeszcze nasza sól drogowa.

Co do fordów to moim zdaniem producent strasznie przegiął, że ocynkował wszystko oprócz drzwi maski i klapy. To dla mnie dziadowskie oszczędności, które kładą się cieniem na jego reputacji od lat i widać jeszcze długo będą się ciągnąć...
__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 19:01   #57
Overloaded266
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Skąd: Siedlce
Model: Focus Ghia/Mondeo
Silnik: 1.8 Tddi/1.8 16v
Rocznik: 2001/94'
Postów: 57
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Dlatego trzeba robic profesionalne zabezpieczenia dodatkowe w zakladach po to aby zatrzymac proces rdzewienia albo zwyczajnie mówiąc profilaktyka...u mnie krzykneli mi za full opcje zabezp 550zl i sie chyba zdecduje na cos takiego..
Overloaded266 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 19:25   #58
kemizo67
ford::average
 
Avatar kemizo67
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-01-2007
Skąd: łódzkie
Model: był Focus
Silnik: 1800 benz
Rocznik: 2003
Postów: 134
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

w tamtym roku serwis mi robił rant na prawych przednich drzwiach, wewnętrzny profil lewych tylnych a w tym roku pod obydwoma lusterkami. Podnieśli mi teraz trochę lusterka i powiedzieli, że już tam nie powinna się pokazać ruda - pożyjemy zobaczymy. Ale najlepsze z tego wszystkiego to to, że nigdy nie zaniedbałem przeglądu perforacyjnego i teraz mam to wszystko w ramach gwarancji :-)
kemizo67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 19:30   #59
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Ja kupiłem w 2005r. Fokę z 2002r. i co rok miałem problemy z rudą (krawędzie drzwi, klapa bagażnika, raz maska się załapała i lewe lusterko) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wszystko robiłem w ramach gwarancji na perforację.

Największego zdziwienia doznałem jednak jak rok temu wycyganiłem na czas "odrdzewiania" FFII - 2 letnia i.. łooo matko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ruda też ją zżerała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Najlepsze rozwiązanie to mieć wykupioną gwarancję na perforację.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 19:47   #60
Seweryn
ford::advanced
 
Avatar Seweryn
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCi 90 kM
Rocznik: 2007
Postów: 200
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał miro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do fordów to moim zdaniem producent strasznie przegiął, że ocynkował wszystko oprócz drzwi maski i klapy. To dla mnie dziadowskie oszczędności, które kładą się cieniem na jego reputacji od lat i widać jeszcze długo będą się ciągnąć...
To bardzo ciekawe co piszesz, tylko dlaczego w mojej foce będą drugi rok z rzędu poprawiać progi??? Obydwa. Moim zdaniem to cała karoseria jest zabezpieczona tylko po prostu tak do dupy.

Ale oczywiście wszystko na gwarancji której nie trzeba "wykupywać", wystarczy nie zaniedbywać przeglądów perforacyjnych raz do roku za 60 zł :-))))
__________________
Pozdrawiam
SewerynR
Seweryn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , korozja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.