Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2019, 18:45   #11
filip.amator
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2019
Model: C-MAX
Silnik: 1.6EB 150PS
Rocznik: 2012
Postów: 51
Domyślnie Odp: Montaz kamery cofania

Cytat:
Napisał pretorian2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolega robi w oryginale czy chińska kamerka ?
Moja wersja ma radio Sony ale bez nawigacji. Jak wyczytałem na forum oznacza to że nie da się łatwo podłączyć fabrycznej kamery.
Na razie spróbuję z chińską kamerą w ramce i z nadajnikiem i odbiorkiniem obrazu, do tego jakiś ekranik na pulpicie (albo obok lusterka). Jak będzie ok to zostanie a jeśli nie będę dalej kombinował. Tylne szyby są przyciemniane więc widok do tyłu czasem jest kiepski.

Znalazłem post na forum z szablonem do wycięcia otworu pod oryginalną kamerę. Moje pytanie jak zdjąć blendę aby nic nie urwać?

filip.amator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2019, 19:54   #12
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Montaz kamery cofania

Cytat:
Napisał filip.amator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Znalazłem post na forum z szablonem do wycięcia otworu pod oryginalną kamerę. Moje pytanie jak zdjąć blendę aby nic nie urwać?
tu masz kamere z blenda [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2019, 09:33   #13
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Montaz kamery cofania

Cytat:
Napisał pretorian2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolega robi w oryginale czy chińska kamerka ?
Ja? Zrobiłem "prawie" w oryginale. Nieoryginalne od Forda są tylko kable, których brakowało w instalacji. Używane oryginalne wiązki ciężko znaleźć, a jeżeli dobrze pamiętam to koszt nowych w ASO był katalogowo coś koło 860zł. Postanowiłem zrobić to sam za ok. 10% tej kwoty. Poza tym, funkcjonalnie jak z fabryki Forda.

Bump:
Cytat:
Napisał filip.amator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje pytanie jak zdjąć blendę aby nic nie urwać?
Najpierw trzeba zdjąć osłonę z tylnej klapy i będzie dostęp do blendy. Blenda jest przykręcona na 4 śruby do klapy.

Bump:
Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tu masz kamere z blenda [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cena nie jest zaporowa za ten komplet. Jeżeli jeszcze będzie kolor pasował? Tylko oczywiście to jest do wersji Compact, nie Grand, żeby się kolega nie pomylił przed zakupem.
Ten sam sprzedawca ma jeszcze moduł kamery. Może za komplet będzie rabat?
https://allegro.pl/oferta/modul-kamery-cofania-ford-c-max-mk2-am5t-19h423-ac-8684000622
Chociaż sam moduł można obecnie taniej dostać
https://allegro.pl/oferta/c-max-focus-kuga-modul-kamery-am5t-19h423-ae-8330779364

Bump:

Bump:
Cytat:
Napisał filip.amator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znalazłem post na forum z szablonem do wycięcia otworu pod oryginalną kamerę.
Czy chodzi o ten?
https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297293
Jeżeli masz ochotę wyciąć otwór samodzielnie, to pamiętaj o dwóch rzeczach:
- to są wymiary otworu pod oryginalną kamerę cofania
- oryginalna kamera cofania jest mocowana na dwa wkręty do podstawki, która jest razem z blendą, po wycięciu otworu będziesz musiał "jakoś" samą kamerę zamocować
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg blenda_tył.jpg (90.9 KB, 186 wyświetleń)
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2019, 18:55   #14
filip.amator
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2019
Model: C-MAX
Silnik: 1.6EB 150PS
Rocznik: 2012
Postów: 51
Domyślnie Odp: Montaz kamery cofania

Cytat:
Napisał miraż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cena nie jest zaporowa za ten komplet. Jeżeli jeszcze będzie kolor pasował? Tylko oczywiście to jest do wersji Compact, nie Grand, żeby się kolega nie pomylił przed zakupem.
Ten sam sprzedawca ma jeszcze moduł kamery. Może za komplet będzie rabat?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Chociaż sam moduł można obecnie taniej dostać
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy do tego trzeba mieć opcję nawigacji aby cokolwiek dało się wyświetlić? Ja mam radio Sony z malym kolorowym wyświetlaczem.
filip.amator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2019, 19:43   #15
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Montaz kamery cofania

Jak ma być jak z fabryki to tak. Kamera w C-maxie tylko z 5" navi. Jest opcja z 4,2", ale to z rosyjskim softem, analogicznie jak w Focusie.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 11:07   #16
Ansyn
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2019
Skąd: Lublin
Model: Smax
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jak podłączyć oryginalną kamerę wsteczną

witam wiem że temat bardzo stary ale również mam problem z kamerą w grand cmax z 2012 r. kamera już była w aucie, przy załączeniu biegu wstecznego pojawia się komunikat kamera niedostępna... jakieś sugestie do rozwiązania problemu ?
Ansyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2020, 12:06   #17
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Jak podłączyć oryginalną kamerę wsteczną

Na początek sprawdziłbym następujące rzeczy:
1. Czy po włączeniu Parktronika przyciskiem na konsoli środkowej też pojawia się komunikat "kamera niedostępna"?
2. Bezpiecznik F31 zasilania modułu kamery w tylnej skrzynce bezpiecznikowej (RJB).
3. Jeżeli masz możliwość to odczytanie bieżących błędów.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2020, 12:04   #18
Neo2019
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-09-2020
Skąd: Groble
Model: Ford c-max mk2
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Montaz kamery cofania

Witam grupowiczów forda mam pytanie wymieniłem wyświetlacz 2(line) na 5"am5t-18b955dj. Na tym starym mi po kazywało jak włączyłem wsteczny wizualizację jak maksymalnie mogę cofnąć autem a na tym nowym mi nie pokazuje. Też chciałbym założyć kamerkę cofania co muszę zrobić gdzie podpiąć i czy trzeba jakiś moduł do kamerki i jakiś specjalny kabel żeby podpiąć się do wyświetlacza. Ford c-max mk 2 1.6 TDCi

Ostatnio edytowane przez Neo2019 ; 05-10-2020 o 12:07
Neo2019 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2020, 22:58   #19
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Montaz kamery cofania

Oryginalna instalacja wygląda następująco:
1. Instalację "kamery cofania" wpina się bezpośrednio do wyświetlacza, beżowe wejście.
2. Od wyświetlacza do modułu kamery leci kabel koncentryczny Fakra 50 ohm. Kabel ten jest podzielony na dwa odcinki. Pierwszy jest razem z wiązką kokpitu od wyświetlacza do prawego słupka niedaleko skrzynki bezpieczników pod schowkiem. Drugi jest razem z wiązką podłogową od tego miejsca do prawego tylnego nadkola.
3. Moduł kamery cofania musi być. Znajduje się na prawym tylnym nadkolu. Do modułu musi być podłączone zasilanie ze skrzynki bezpieczników w bagażniku, szyna CAN i kamera kablem Fakra HSD.
4. Kabel Fakra HSD do kamery jest podzielony na dwa odcinki. Pierwszy jest razem z wiązką tylnej klapy od modułu kamery do przelotki gumowej przy blendzie. Drugi biegnie głównie wewnątrz samej blendy i kończy się na kamerze.

Potrzebne części:
a) kamera AH22-19G490-Ax
b) moduł kamery AM5T-19H423-Ax
c) wiązka elektryczna do blendy AM51-10E998-EB, ta wiązka kończy się szczelną wtyczką do kamery, chyba nawet IP65, ten kabel warto znaleźć oryginalny, w blendzie jest zazwyczaj pełno syfu, warto żeby te połączenie było szczelne
d) kabel Fakra HSD do kamery, jeżeli nie znajdziesz z oryginalnej wiązki można gdzieś kupić lub zamówić na gotowo do zrobienia, potrzebny jest kabel Leoni Dacar 535 i odpowiednie wtyczki, przy module jest kątowa żeńska, przy blendzie jest prosta męska
e) kabel Fakra 50 ohm, takie kable można kupić w wielu punktach, przy wyświetlaczu może być wtyczka kątowa lub prosta żeńska, przy module kamery jest wtyczka kątowa męska

Na samym początku poszukaj czy czasem nie masz części instalacji już fabrycznie położonej w samochodzie, tzn. gotowe wtyczki do podłączenia modułu kamery na tylnym nadkolu.
W załączniku masz schemat elektryczny jak ta instalacja wygląda.
Załączone Pliki
Typ Pliku: pdf 413-13-01_mod_pomoc_przy_parkow_i_kam.pdf (144.9 KB, 212 wyświetleń)
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2020, 21:03   #20
Zykfryd
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2014
Skąd: Münster-Raciborz
Model: Grand C-max Titanium
Silnik: 2 l tdci
Rocznik: 2012
Postów: 87
Domyślnie Odp: Montaz kamery cofania

[QUOTE=
b) moduł kamery AM5T-19H423-Ax

Wiesz moze jaka jest roznica miedzy modulem kamery AMT5T-19H423-Ax a modulem AMT5T-19H423-AE.
Zykfryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.