Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2010, 01:04   #1
hektoras
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2010
Skąd: PODKARPACIE
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Brak świateł mijania (krótkich) i drogowych (długich)

W I T A M !!!
W moim Galaxy nagle od 3 dni nie ma świateł mijania (krótkich) i drogowych (długich). Blind działa. Sprawdziłem bezpieczniki, przekaźnika szukałem ale okazuje się że go nie ma, no i wychodzi na to że prawdopodobnie to wina przełącznika przy kierownicy a może włącznika? Jeśli ktoś coś w tym temacie może mi pomóc to będę wdzięczny. PS> przeczytałem wszystkie posty na różnych forach i nic konkretnego nie znalazłem. Większość co ich taka sytuacja spotkała to typowała i okazywało się że to przełącznik (np. w fiatach, skodzie, itp.) ale mi zależy na modelu takim jak mój względnie sharan lub alhambra (stara buda). Z góry dzięki za pomoc. Nic więcej nie mogę wymyślećGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

hektoras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 10:12   #2
chlebki
ford::average
 
Avatar chlebki
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: Toruń
Model: Ford Galaxy, S-max
Silnik: 1,9TDI 110KM; 2,0 TDCI 163KM
Rocznik: 2000; 2010
Postów: 182
Domyślnie Odp: Brak świateł mijania (krótkich) i drogowych (długich)

zobacz tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
chlebki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 10:56   #3
Tomekadam
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2009
Skąd: Włocławek/Olsztyn/Szczecin
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2,0 DOHC+ LPG
Rocznik: 1996
Postów: 80
Domyślnie Odp: Brak świateł mijania (krótkich) i drogowych (długich)

Witam,
miałem kiedyś podobny problem, a powstał on na skutek przetarcia izolacji kabli do reflektorów co powodowało zwarcie i momentalnie przepalało żarówki. Po podreperowaniu kabli wszystko graGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak to nie pomoże to bezpiecznik, przekaźnikGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdr
Tomekadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 15:30   #4
hektoras
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2010
Skąd: PODKARPACIE
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Odp: Brak świateł mijania (krótkich) i drogowych (długich)

Dzięki za dotychczasowe rady. Jak wcześniej pisałem to blind jest (długie - lewa dźwignia przełącznika przy kierownicy dociśnięta do góry) ale nie włącza długich na stałe, bezpieczniki sprawdzone sprawne ale na bezp. od krótkich (mijania) i długich (drogowych) nie ma prądu. Co do przekaźnika, to z tego co doszedłem po analizie w realu (rozebrałem) oraz na schematach jakie udało mi się ściągnąć to fabrycznie od nowości przekaźnika nie ma. Nie wiem jak z włącznikiem świateł, czy on nie ma w tym przypadku jakiegoś znaczenia?
hektoras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 18:37   #5
morris71
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: Starachowice
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1998
Postów: 37
Domyślnie Odp: Brak świateł mijania (krótkich) i drogowych (długich)

Włącznik świateł - pewnie ze ma. Jak nie włączysz mijania to i drogowych tez nie. Blind będzie działał. A co do przekaźnika drogowe maja, a mijania nie. Dlatego bardzo często dochodzi do uszkodzenia włącznika. Wypnij wtyczkę od włącznika i sprawdź na krotko. O ile pamiętam to najgrubszy kabel +(chyba żółty_ trzeba gdzieś w kostkę połączyć.
morris71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 23:43   #6
hektoras
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2010
Skąd: PODKARPACIE
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Odp: Brak świateł mijania (krótkich) i drogowych (długich)

A jak zdemontować włącznik świateł (po lewej stronie)? Czy ma jakieś zabezpieczenia bo za nic nie chce wyjść. Od środka wydaje mi się że ma po lewej stronie jakieś zabezpieczenia tak jakby trzeba było demontować od prawej strony (od regulatorów oświetlenia - pokręteł pionowych) Próbowałem właśnie od tej strony ale w żaden sposób nie chce wyjść. Gdzieś wyczytałem że trzeba pociągnąć uchwyt włącznika do siebie i przekręcić w prawo ale ani rusz. Będę jeszcze próbował, ale może ktoś zna jak po kolei postępować aby ten włącznik wyjąć? Czekam na podpowiedź.
hektoras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2010, 03:40   #7
hektoras
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2010
Skąd: PODKARPACIE
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Odp: Brak świateł mijania (krótkich) i drogowych (długich)

Udało mi się wyjąć. Dla potrzebujących inf. że wyjmując wyłącznik w moim trzeba było wcisnąć z lewej pionowej strony malutką blokadę (wystający wierzchołek trójkątny) i powoli wyciągnąć lub wypchać od tyłu. Po wyjęciu odłączyłem przewody (2 kostki) i wyłącznik już mój. Mi nie udało się tak zrobić bo sugerowałem się informacjami z innymi postów że wyjmuje się bez problemu. Dlatego wydarłem wraz z ramką która powinna pozostać w kokpicie. Z rozebraniem wyłącznika też był problem, ale to chyba przez to że styki mogły być zapieczone i lekko zgrzane bo po dłuższym delikatnym szarpaniu, kombinowaniu, szukaniu sposobów udało się i jak puściło to powoli wyszło tak jak pisali w innym poscie tzn. jak pudełko zapałek (ale superpasowne). Obejrzałem środek i doszedłem do wniosku że jest jeszcze dobry tzn nie przepalony. No i z powrotem poskładałem, zamontowałem i wziołem się za przełącznik przy kierownicy. Dziś po południu jestem umówiony na kupno w szrocie. Podłączę pod przewody i zobaczę czy działa bo teraz mam wątpliwość po przeczytaniu powyższych odpowiedzi. Coś mi się wydaje że niezbyt dokładnie obejrzałem styki bo nie rozebrałem pokrętła w mak tylko zobaczyłem czy tak jak na zdjęciu (oznaczone miejsce lutowania) nie jest wypalony jeden pręcik kwadratowy a ponieważ było bez wad to postąpiłem jak wyżej napisałem. Teraz zagadka co to za wada? Może uda się to ustalić i wyeliminować. Jak ma ktoś jaką wiedzę w tym temacie to zapraszam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hektoras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2010, 11:11   #8
hektoras
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2010
Skąd: PODKARPACIE
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Odp: Brak świateł mijania (krótkich) i drogowych (długich)

A jednak przełącznik przy kierownicy sprawny (pomimo tego kupiłem ten drugi bo cena taka jak koszt paliwa na dojazd do szrotu 50zł jak by się kiedyś okazało że potrzeba to będzie jak znalazł a może ktoś będzie w potrzebie to odstąpię pewniaka na szybkiego). Wracam do włącznika świateł. A jednak ten paskudny zapach bez powodu nie powstał. W nocy jak rozebrałem to miałem nadzieję że jest dobry ale to prawdopodobnie tylko ulotna nadzieja. Dam znać co dalej. Mój adres: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jakby ktoś potrzebował coś zapytać.
hektoras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2010, 21:49   #9
syllwek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: Lublin
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 Tdi
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak świateł mijania (krótkich) i drogowych (długich)

Powodem braku świateł nie jest przełącznik a przekaźnik który znajduje się przy bezpiecznikach.Wypala się tam wnętrze.Na 99% to to bo u mnie miałem ten sam problem jakiś czas temu.
syllwek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2010, 03:54   #10
hektoras
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2010
Skąd: PODKARPACIE
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Odp: Brak świateł mijania (krótkich) i drogowych (długich)

Jak na razie nie udało mi się dostać włącznika. Mam go mieć może najwcześniej w poniedziałek. Więc czekam. A propo inf, ostatniej, to Syllwek podaj nr jaki jest na tym przekaźniku.
hektoras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.