Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2012, 13:11   #1
arturzks
ford::amateur
 
Avatar arturzks
 
Zarejestrowany: 31-03-2011
Model: Focus
Silnik: 1,6TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie brak mocy -usterka układu silnika

jestem posiadaczem Focusa 1,6-90km. Dziś zapalił mi się komunikat "usterka układu silnika",auto straciło moc. Na biegu jałowym auto pracuje normalnie 750 obrotów, cicho , przy przegazowaniu nie kopci. Pojechałem do mechanika podpiąc go na komputer...wyskoczył jeden błąd-błąd świec żarowych.Jestem trochę podłamany bo nie wiem jakie mogą być koszty naprawy. Miał ktoś taki problem i czego dotyczył?Chciałbym żeby to była jakaś drobnostka...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

arturzks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2012, 14:18   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: brak mocy -usterka układu silnika

Pojedz do innego mechanika-takiegoco odczyta więcej błędów bo świece żarowe nie są tu przyczyną a komunikat usterka układu silnika może zwiastować wiele usterek samochód przeszedł w tryb awaryjny. Może być filtr cząstek stałych i jeszcze wiele przyczyn.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2012, 14:22   #3
arturzks
ford::amateur
 
Avatar arturzks
 
Zarejestrowany: 31-03-2011
Model: Focus
Silnik: 1,6TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: brak mocy -usterka układu silnika

auto nie posiada filtra cząstek stałych...
arturzks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2012, 21:57   #4
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: brak mocy -usterka układu silnika

Matych ma rację. Ja mam notoryczny błąd układu sterowania świecami żarowymi i nic mi nie wywala. Może ten mechanik miał kiepskiego softa i nie wszystko zczytał.

Jednak świece potrafią też wywalić błąd i ograniczyć moc silnika, zatem może to być również to. Trzeba jednak potwierdzić w drugim miejscu.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2012, 22:30   #5
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: brak mocy -usterka układu silnika

Poważnie usterka świec spowoduje tryb awaryjny-bez jaj.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2012, 22:58   #6
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: brak mocy -usterka układu silnika

Gdzieś kiedyś czytałem, że tak. Nie wiem czy to było na tym forum czy innym. Inną jest sprawą, że co auto to jest inaczej. U mnie np. zaślepiony EGR nie wywala błędu, a u innych wywala. Jak sobie zobaczysz w ASO to przy błędach jest często informacja: sygnalizacja MIL wyłączona. Od czego zależy co kto ma wyłączone? Pewnie od dnia programisty ;-)))
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2012, 23:03   #7
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: brak mocy -usterka układu silnika

No dobra ale tą sygnalizacją MIL-em można IDS-em ASO odznaczyć czy tylko w fabryce ? bo tak to ja jutro wywalam EGR-a i jak wywali błąd to by MIL ignorował.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2012, 12:58   #8
marser
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-12-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: brak mocy -usterka układu silnika

Witam
Ja mam w zasadzie taki sam problem jak arturzks. Usterka układu silnika i efekt jak by mi kilka ton w bagażnik wrzucono :] poza tym przy 3tys obr. chyba odcina w ogóle paliwo.
Mnie osobiście wydaje się, że jest to jakiś czujnik. Na święta wyskoczyło mi to i komunikat zniknął dopiero jak pogmerałem w kablach (teraz to potrafi i 6 razy dziennie się włączyć), niestety nie wiem co to za czujnik (a może to był zbieg okoliczności) - znajduje się po stronie pasażera prawie pod ścianką w głębi komory silnika pomiędzy blokiem silnika a pojemnikiem (chyba od chłodnicy albo wspomagania nie pamiętam) - może ktoś wie do czego jest ten czujnik?!? aa silnik mam 1.6 tdci 110 KM. Pozdrawiam
marser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2012, 17:04   #9
CEzAR21
ford::beginner
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 21-10-2009
Skąd: Warszawa
Model: FOCUS II
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: brak mocy -usterka układu silnika

Witam,
miałem to samo 2 razy, z czego przy tym drugim foka nie chciała wcale zapalić. Rozwiązanie było proste, brudny filtr paliwa (zapomniałem zmienić) po czym spadło ciśnienie w układzie paliwowym wywalając błąd. Dlatego za pierwszym razem jeszcze zapalał, ale z drugim ciśnienie tak spadło (jeździłem dalej na brudnym) że nie dostawał odpowiedniej dawki do zapłonu. Wymieniłem filtr, odpowietrzyłem układ, i zapalił na dotyk. Od tamtej pory spokój. Dodam że wymieniam co roku, z tym że teraz spóźniłem się o jakieś 2 miesiące (niby niewiele). Wniosek prosty - delikatny układ czy też komputer jeśli chodzi o ciśnienie ropkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie znam na tyle żeby to w 100% stwierdzić.
POZDRO......pomóżcie z tym stukaniem pod maskąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CEzAR21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2012, 17:59   #10
Kamil33
ford::advanced
 
Avatar Kamil33
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Focus I Hatchback
Silnik: 1.8 TDDI 90 KM teraz Peugot 607 2,2 HDI 136 km.
Rocznik: 2000 r.2004r.
Postów: 227
Domyślnie Odp: brak mocy -usterka układu silnika

Mam pytanko a jak odpowietrza się układ paliwowy.Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.
Kamil33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.