Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2020, 22:58   #2191
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał agmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejne testy i niestety nadal nie działa, próba podłączenia się z tą wtyczką can tx powoduje zawieszenie radia na aplikacji ford sync. Połączenie bluetooth zadziałało z małym ale czyli brakiem audio można odbierać, dzwonić ale słychać na telefonie.
System w tym radio to android 10 i za nic nie mogę znaleźć gdzie jest możliwość przestawienia CANBUS. już miałem ochotę odinstalować aplikacje z androida ford sync

Jeszcze takie pytanie jak odłączyć BT/CV podobno jest za schowkiem ale wystarczy odpięcie tego modułu?? może wówczas nie będzie can uruchamiał automatycznie aplikacji ford sync??
Kolego odłącz can Rx I zainstaluj z-cpu
I zobacz informacje o urządzeniu i sprawdź jakie ma API?
jeśli API-28 TO NAPEWNO NIE ANDROID 10 TYLKO 9 TYPOWY SMINDEL CHIŃCZYKÓW .
co do bluetooth nie trzeba nic odłączać podłącz orginalne radio i usuń w radiu wszystkie zapamiętanie połączone telefony to wystarczy.
Co do SYNK sprawdź w ustawieniach przy wyborze samochodu czy masz możliwość zmiany na mondeo


Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 06-02-2020 o 08:09
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 23:08   #2192
rzeczka0311
ford::average
 
Avatar rzeczka0311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-02-2014
Skąd: Radom
Model: Mondeo Hatchback
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2011.X.
Postów: 125
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Ktoś...coś...?
Cytat:
Napisał rzeczka0311 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Jak wyłączyć dodatkowy monitor czujników parkowania który załącza się razem z obrazem z kamery podczas cofania i zabiera część obrazu a jest mi zupełnie nie potrzebny ? można go oczywiście każdorazowo zwijać strzałką ale to denerwuje...

https://zapodaj.net/cdb72f569ac68.jpg.html

2. U mnie żeby przewijanie utworów prawo lewo działało muszę w Factory Settings zaznaczyć obydwie opcje (<> ooraz ^) i wtedy działa ale....
do momentu wyłączenia radia. Po ponownym uruchomieniu jest zaznaczony tylko ^ jak na zdjęciu i wtedy <> działa na odwrót.
Czy jest opcja zapisania tych ustawień żeby za każdym razem nie zmieniać w ustawieniach?

https://zapodaj.net/26c46221015e5.jpg.html
rzeczka0311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 07:11   #2193
agmar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2020
Model: kuga
Silnik: 2,0 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do bluetooth nie trzeba nic odłączać podłącz orginalne radio i usuń w radiu wszystkie zapamiętanie połączone telefony to wystarczy.
ustawienia synk zresetowaliśmy do fabrycznych gdy mieliśmy podłączonego chińczyka niemiecki leży więc jakoś tak wyszło - niestety aplikacja nadal startuje automatycznie
Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do SYNK sprawdź w ustawieniach przy wyborze samochodu czy masz możliwość zmiany na mondeo
Pewnie chodzi o wybór rodzaju can? Szukałem wczoraj tej zakładki i nie mogę znaleźć wiec nie mogę wybrać przeszukam jeszcze raz dziś ustawienia.

info systemu:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po południu sprawdzę z-cpu i poszukam tego factory setnigs

Ostatnio edytowane przez agmar ; 06-02-2020 o 07:31
agmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 07:49   #2194
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Żeby wejść w ustawieniach fabryczne
Naprzemiennie dotykaj kilka razy

Kernel version
Os version


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 06-02-2020 o 07:51
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 08:13   #2195
agmar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2020
Model: kuga
Silnik: 2,0 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Jasny gwint na to bym w życiu nie wpadł, wielkie dzięki spróbuję po pracy i dam znać co jest ustawione.

Bump: A może jest gdzieś w ustawieniach żeby automatycznie aplikacja FORD sync się nie uruchamiała to by rozwiązało problem bo ona zawiesza resztę
agmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 09:45   #2196
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał rzeczka0311 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś...coś...?
Poszukaj w ustawienia i GENERAL tam być może jest opcja wyłączenia wizualizacji czujników reverse sensors
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 10:30   #2197
agmar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2020
Model: kuga
Silnik: 2,0 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

A może dlatego głupieje że nie podłączyłem dwóch rzeczy czyli
1- audio z canbusa -choć oglądałem youtube i gościa w fordzie działało tyle że nie miał vc
2- gniazdo usb które chyba należy odłączyć z modułu bt/vc i podłączyć pod usb radia
Tak wygląda wiązka z canbus
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ten zestaw wtyczek biała i czerwona po lewej stronie od canbus jest aux in L i R więc podłączę ten zestaw z drugiej strony (bez opisów) do gniazd aux in w radiu w tej wiązce z gniazdami chich.
Czujniki cofania też działają tylko ta aplikacja ford sync denerwuje.
agmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 11:35   #2198
agmar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2020
Model: kuga
Silnik: 2,0 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Połowiczny sukces po podłączeniu audio powrócił dźwięk przy połączeniach telefonicznych radio komunikuje się telefonem można dzwonić odbierać, pokazuje otwarcie drzwi sterowanie z kierownicy działa, sterowanie klimą działa, czujniki cofania działają.
Niestety to cholerna aplikacja też nadal działa i nie można jej wyłączyć więc radio nie działa i reszta aplikacji bo ta ford sync wyskakuje na pulpicie.
Nie działa też panel od starego radia w sumie nie wiem czy ma działać czy nie. Panel mam taki
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
agmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 16:55   #2199
agmar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2020
Model: kuga
Silnik: 2,0 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Koniec końców podłączone skończone. Udało się przez zmianę canbus na mondeo 2017 zresztą tak samo zachowuje się na ford, cały myk w tym że na tych ustawieniach znika aplikacja ford sync więc jej nie uruchamia.
Co nie udało się uruchomić:
1 czujniki parkowania przód
2 odbieranie z kierownicy - przycisk ma 2 funkcje może trzeba by od nowa przyuczyć ale nie jestem pewny czy można do 1 przycisku 2 funkcje przypasować
3 przyciski na tym panelu ze zdjęcia, działają tylko światła awaryjne reszta martwa może również by je przyuczył w tym faktory settings ale nie jestem pewien więc nie ryzykowałem żeby się nie popsuło wszystko.

Pasowanie plastików w tym radio na -3 jakość strasznie słaba
Wejście w faktory settings tak jak na filmiku 3x na przemian Kernel version / Os version.

Ostatnio edytowane przez agmar ; 06-02-2020 o 16:57
agmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 16:59   #2200
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

A masz w ustawieniach Canbus ford Escape?
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.