Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2019, 21:01   #11
Danny176
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 15-06-2016
Skąd: Dunstable UK
Model: Ford Galaxy GHIA TDCI 143
Silnik: QXWB1M
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czesto jest opisywane jako MAP manifold air pression czy jakos tak po ngielskiemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Co do czujnika kopiowania to lepiej kup melleta bo z tym noname to roznie bywa
Witam
Przeglądałem swój log z MaxiEcu i jest tam ta funkcja (Czujnik ciśnienia MAP w kolektorze dolotowym ) i najwyższa wartość jaką pokazuje log to 244Kpa co daje 2,44 Bar Znów się człowiek czegoś nowego nauczył.

Jeżeli te ciśnienie jest ok to wciąż powinienem zaglądnąć do czujnika kopiowania turbiny, zgadza się?

Danny176 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2019, 21:24   #12
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

Cytat:
Napisał Danny176 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli te ciśnienie jest ok to wciąż powinienem zaglądnąć do czujnika kopiowania turbiny, zgadza się?
Ciśnienie lekko podwyższone, ale możliwe, że bez związku z Twoim problemem.
Natomiast jakby nie było, masz cały czas błąd czujnika kopiowania turbo. Więc chyba warto się tym zająć
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2019, 12:59   #13
piocab1070
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-11-2019
Skąd: Siedlce
Model: Galaxy mkII
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

Kolego miałem identyczne objawy jak napisałeś na początku u mnie okazało się że DPF zapchany po wyjęciu i myciu auto śmiga jak nowe �� pozdrawiam
piocab1070 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 13:54   #14
Danny176
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 15-06-2016
Skąd: Dunstable UK
Model: Ford Galaxy GHIA TDCI 143
Silnik: QXWB1M
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

Cytat:
Napisał piocab1070 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego miałem identyczne objawy jak napisałeś na początku u mnie okazało się że DPF zapchany po wyjęciu i myciu auto śmiga jak nowe �� pozdrawiam
W moim modelu nie ma DPFu
Danny176 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2020, 07:21   #15
bogdantd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: OLKUsz
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

Cytat:
Napisał piocab1070 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego miałem identyczne objawy jak napisałeś na początku u mnie okazało się że DPF zapchany po wyjęciu i myciu auto śmiga jak nowe �� pozdrawiam
Witam wszystkich. Jestem posiadaczem forda Galaxy 2.0 tdci 140kw 2007r., który odmówił dzisiaj posłuszeństwa. Jadąc autostradą nagle samochód stracił moc i ledwo zjechałem z autostrady. Powoli dojechałem do domu. Auto nie ma mocy ledwo rusza i trzeba długo rozpędzać do max 40 km/h. Pomocy. Sprawdziłem błędy i wyskoczył jeden P010F. Dodam, że 20 km przed awarią zatankowałem cały bak paliwa. Sprawdziłem filtr paliwa i nie widać żeby byłą woda w paliwie. Zauważyłem natomiast ,że rura która idzie od intercoolera do kolektora wlotowego jest nieźle spocona /czarnym olejem/. Od czego zacząć??
bogdantd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2020, 17:40   #16
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

Kolego jak już podajesz kod błędu to dodaj też opis. Nikt tego na pamięć nie zna.
Błąd przepływomierza. Zacznij od tej zapoconej rury bo pewnie nia ciśnienie ucieka z dolotu. Sprawdzić trzeba cały dolot zresztą. Ewentualnie odepnij wtyczkę od przeplywki skasuj pamięć KAM i zobacz co sie dzieje
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2020, 07:29   #17
bogdantd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: OLKUsz
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

Dzięki za jakąkolwiek wskazówkę. Odpiąłem wtyczkę od przepływomierza, auto odpala, ale tylko 3-4 sekundy pracuje na wolnych obrotach i gaśnie. Przy podpiętej wtyczce tak samo. Z wydechu lecą kłęby białego dymu. Rurą od intercoolera zajmę się dzisiaj popołudniu jak zaciągnę autko na kanał. Odpinałem też wtyczkę od czujnika na listwie wysokiego ciśnienia ale wtedy nie chce odpalić nawet na 3 sekundy. Pozdrawiam forumowiczów chętnych udzielać wskazówek...
bogdantd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2020, 19:27   #18
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

No to raczej problem jest gdzie indziej jeśli silnik odpala i gaśnie po kilku sekundach. Dziwne że nie ma innych błędów.
Zaslep zawór EGR. Nie mówię o odpinaniu wtyczki bo to nic nie da jeśli ten się zawiesił w pozycji otwartej.
Zakładam że układ paliwowy nie jest zapowietrzony?

Bump: Pisałeś że napelniles zbiornik. Mam nadzieję że dobrym paliwem?
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2020, 07:11   #19
bogdantd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: OLKUsz
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

Witam. Wczoraj użyłem środka LIQUI MOLY 2666 "bezpośrednio" w układ zamknięty do całkowitego wypalenia. I o dziwo silnik zaczął odpalać na dłuższy czas 5, 10, 15 sek. itd. w końcu zaczął "normalnie" pracować na wolnych obrotach. W między czasie wywaliło błąd P0100 /Czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza – usterka/ Jednak auto mocno dymi siwo z rury i też wydobywa się nieznaczny dym z okoli intercoolera. Dzisiaj wjadę na kanał i poszukam przyczyny tego dymienia. Pewnie jakaś dziura przyczyną całego zamieszania. Sprawdzałem też ciśnienie na listwie i wynosiło przy 4000 obr. około 700 bar, czy to nie za mało?
bogdantd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2020, 20:41   #20
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

No to jeśli podpieta puszka z produktem ulatwila działanie silnika, to warto sprawdzić czy układ paliwowy przed filtrem paliwa jest szczelny.
Sprawdź czy między filtrem paliwa a pompą CR są banki powietrza w tym przeźroczystym przewodzie.
No chyba że to zbieg okoliczności tylko.
Czy zaslepiales EGR?
W dolocie może być dziura jak pięść, przeplywke możesz wyremontować, ale silnik musi odpalić bez problemu.
Zacznij od EGR u
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.