Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2021, 19:59   #1
Laweciarz96
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 09-01-2021
Skąd: Koprzywnica
Model: Transit
Silnik: 2.5 D
Rocznik: 1993
Postów: 2
Domyślnie Brak stabilizatora mostu napędowego i jak uturbic 2.5D

Witam. Posiadam Trasita z 93r w zabudowie autolawety. Zastanawia mnie fakt że mój transit nie posiada z tyłu stabilizatora. Jest jedynie resor i amorek. Czy to normalne, czy może poprzedni właściciel go usuną? Ewentualnie czy można go dolozyc/ czy warto to zrobić? Dodam że zawieszenie mam wzmocnione poduszkami pneumatycznymi, lecz zauważyłem że z ładunkiem auto ma tendencje do przechylania się na zakrętach.

Moje drugie pytanie, to czy ktoś próbował założyć turbo do zwykłego 2.5D? Jakie są ewentualne koszty i czy wgl warto się za to brac?

Laweciarz96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2021, 20:28   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Brak stabilizatora mostu napędowego i jak uturbic 2.5D

Tylko niektóre wersje fabrycznie miały montowany tylny stabilizator, najczęściej na zamówienie w wersjach z gołą ramą, odbieranych przez specjalistyczne firmy pod różne zabudowy (najczęściej wywrot). Można też było zamówić sam tylny stabilizator wraz z jego mocowaniami. Ale teraz pozostaje tylko szukanie używki w specjalistycznych firmach zajmujących się rozbieraniem złomowanych Transitów.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dołożenie turbo bez dalszych zaawansowanych przeróbek pompy rotacyjnej raczej nic nie da - najlepiej świadczą o tym przeróbki turbodoładowanych Transitów 2,5TD z układem Lucas EPIC. Pozostawia się wtedy turbinę, wstawia się pompę Bosch VE, ale niestety ma ona za małe wartości wtrysku. Bez względu czy EPIC miał 85, 100 czy nawet 115 KM, moc z Boschem VE oscyluje między 70 i 80 KM - tak jak w wersjach wolnossących. Co prawda nie znam nikogo, kto by sprawdzał taki silnik po przeróbce na hamowni, ale ich osiągi jednoznacznie świadczą, że moc jest zbliżona do wersji wolnossącej.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-01-2021 o 20:35
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2021, 03:43   #3
Laweciarz96
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 09-01-2021
Skąd: Koprzywnica
Model: Transit
Silnik: 2.5 D
Rocznik: 1993
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak stabilizatora mostu napędowego i jak uturbic 2.5D

Hmm tym bardziej dziwne ze nie mam, bo właśnie mój wyjechał jako golas pod zabudowę. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, wszystko już wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Laweciarz96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.