Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2020, 11:16   #901
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Czyli nie masz luster z pamięcią ustawień.

Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2020, 17:36   #902
Matique
ford::average
 
Avatar Matique
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-04-2011
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mondeo Titanium X MK4 , Ford KA MK2
Silnik: 2.5T i5 , 1,2
Rocznik: 2008 , 2009
Postów: 112
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Dziekuje za odpowiedz, zatem zabieram sie za polowanie na jakies rozbite lusterka z pamiecia, zeby tylko bebechy podlozyc, lub silniki z enkoderami.
__________________
___________________
Mondeo 2.5T seria 210ps/338Nm --> Heko 263ps/404Nm --> Heko 285ps/445Nm --> VTR 350ps/520Nm
Matique jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 06:37   #903
Jaroslaw wielki
ford::amateur
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 18-03-2020
Skąd: Pruszcz gdański
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam pytanie ale odnosnie mondeo mk4 bo podobno jest instalacja lusterek identycznaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy jest jakaś mądra osoba która mógłby powiedzieć mi co muszę zrobic aby mieć składane lusterka i podświetlane w mondeo mk4 polift. podpowiem iz wtyki w drzwiach sa 6 pinowe a lusterka maja po 8 pinów. przełącznik lusterek ten z szybami tez posiadam.
jeżeli któryś z kolegów mógłby opisać lub wysłać fotki byłbym wdzięczny.
Jaroslaw wielki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 14:11   #904
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Wszystko jest opisane w temacie. Musisz poczytac. Ale generalnie kupujesz lusterka z funkcja skladania i podświetlania zakladasz aktywujesz w elmconfigu i chyba wszystko. A nie miales lusterek z podswietleniem?
Musisz sprwdzic jeszcze moduly ktore masz w drzwiach czy obsluguja skladanie . Jesli nie to do wymiany lub wgranie nowego softu. I jeszcze rzecz jedna musisz wymienic panel sterowania szybami na taki z guzikiem skladania lusterek.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 14:18   #905
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

W poliftach każdy moduł drzwiowy obsługuje składanie luster.

P.S. szkoda zużywać klawiatury na odpisywanie na takie posty, tyle razy już było o tym pisane. I w dziale S-Max i w dziale Mondeo.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2020, 12:35   #906
Selak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Cześć,
biorę się za modernizację lusterek. Chcę dołożyć składanie z pilota (lub mniej chętnie bez opcji z pilota) i kierunkowskaz. Potrzebuję kilku potwierdzeń po przejrzeniu tematu:
Mam przedlifotowe biedne lusterka i moduły ptrzedliftowe (11 pinów).

1. Żeby składanie działały z pilota potrzebuję poliftowych modułów (zaczynających się na 9...)
2. czy lakierowana obudowa jest do przełożenia na lusterka z kierunkowskazem?
3. do lusterka z modułu idzie 5 przewodów - będę musiał dorobić dodatkowe.
4. jakiego modułu szukać (rozumiem, że ilość pinów jest decydująca) żebym miał standard plus składanie plus kierunkowskaz? 11? jak liczę na schemacie to wychodzi mi 10
5.czy lusterka sprzed i po lifcie są wymienne?
6. jak rozpoznać moduł pasażera o moduły kierowcy?
7. z tym modułem, który mam teraz wystarczy zmiana lusterek, dołożenie sterowania z przyciskiem i dorobienie przewodów, żeby działało bez pilota.
8. jak rozpoznać lusterka, które się składają? ile muszą mieć pinów (nie chcę pamięci, ale podświetlenie chętnie chociaż niekoniecznie)?

Dzięki

Ostatnio edytowane przez Selak ; 16-04-2020 o 13:16
Selak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2020, 21:03   #907
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

1. Niekoniecznie. Mogą być przedliftowe. Tu masz mój post z rodzajami modułów przedliftowych [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

4. jw

6. jw

7. Sprawdź jaki masz moduł i porównaj z rozpiską z postu powyżej. Żeby działało należy zmienić to w konfiguracji samochodu.

8. Lusterka przedliftowe - bez kierunkowskazów [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2020, 09:36   #908
Selak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Super pomocne rozpiski. Dzięki za linki i przygotowanie

Rezygnuję z kierunkowskazów. Zostaję przy składaniu. Zakupiłem odpowiednie moduły przednie. EF i KF. Mam w tej chwili AE. Żebym nie mia błędów to muszę wrzucić na tył jakiekolwiek z końcówką F o ile dobrze rozumiem.

Zastanawiam się jeszcze po co zrobili moduły z pinami do kierunkowskazów, skoro do przedliftowych nie było lusterek z kierunkowskazami. Chodzi mi po głowie pytanie czy moduły przedliftowe obsłużą lusterka poliftowe oczywiście pod warunkiem podpięcia kabelków pod odpowiednie piny.

No i jeszcze pytanie czy przedliftowe składane z lampką od spodu też mają 8 kabli ?

Ostatnio edytowane przez Selak ; 17-04-2020 o 10:25
Selak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2020, 11:11   #909
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Cytat:
Napisał Selak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się jeszcze po co zrobili moduły z pinami do kierunkowskazów, skoro do przedliftowych nie było lusterek z kierunkowskazami
Moduły są wspólne dla S-max mk1, Galaxy mk3 i Mondeo mk4. W S-Max mk1 i Galaxy mk3 kierunkowskazy w lusterkach są od "zawsze".
Cytat:
Napisał Selak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi mi po głowie pytanie czy moduły przedliftowe obsłużą lusterka poliftowe oczywiście pod warunkiem podpięcia kabelków pod odpowiednie piny.
Obsłużą.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2020, 21:10   #910
Selak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Chłopaki mam poważny kłopot. Zmieniłem moduł tylko u kierowcy. Opuściłem szyby i nie mogę jej podnieść u kierowcy. Sterowanie szybami na drzwiach kierowcy nie działa. Włożyłem mój moduł na miejsce, ale nadal brak reakcji. Jak podnieść szybę. Będę wdzięczny za szybką pomoc bo noc się zbliża. Mam interfrejs i ELMconfig, ale gdyby to miało pomóc to proszę o proste instrukcje, bo jeszcze się sam nie podłączałem

Ostatnio edytowane przez Selak ; 21-04-2020 o 21:14
Selak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.