Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2013, 12:19   #101
Piotr44
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2004
Skąd: Komorów
Model: S-Max
Silnik: TDCi 163 Powershift
Rocznik: 2011
Postów: 40
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

Mam problem z odtwarzaniem plików MP3 z pamięci USB przez aparaturę Sony. Jeśli najpierw włączę odtwarzanie a potem uruchamiam silnik, to odtwarzanie jest automatycznie wstrzymywane, ale po starcie silnika nie jest już wznawiane. Jeśli potem przełączę źródła dźwieku USB->CD->Aux->USB, naciskając kolejno klawisz na radiu to dźwięk się pojawia.
Wygląda to więc na błąd w oprogramowaniu. Mam najnowsze oprogramowanie audio (z listopada 2012) i ostatnio aktualizowałem całą resztę - Convers, PCM itd. Czy możecie sprawdzić jak to działa u Was?

__________________
Piotr
Piotr44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 09:26   #102
mond007
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 04-08-2010
Model: S-Max'10FL / Focus'14FL / Mondeo'19FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6Ti-VCT / 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2010 / 2014 / 2019
Postów: 159
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

Cytat:
Napisał Piotr44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam problem z odtwarzaniem plików MP3 z pamięci USB przez aparaturę Sony. Jeśli najpierw włączę odtwarzanie a potem uruchamiam silnik, to odtwarzanie jest automatycznie wstrzymywane, ale po starcie silnika nie jest już wznawiane. Jeśli potem przełączę źródła dźwieku USB->CD->Aux->USB, naciskając kolejno klawisz na radiu to dźwięk się pojawia.
Wygląda to więc na błąd w oprogramowaniu. Mam najnowsze oprogramowanie audio (z listopada 2012) i ostatnio aktualizowałem całą resztę - Convers, PCM itd. Czy możecie sprawdzić jak to działa u Was?
Mam to samo, pomaga zmiana utworu strzałką w bok, ja przełączam na następny i potem wracam na poprzedni, nie trzeba zmieniać źródła dźwięku. Też mam wgrany najnowszy soft do BT/VC
mond007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 09:46   #103
Piotr44
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2004
Skąd: Komorów
Model: S-Max
Silnik: TDCi 163 Powershift
Rocznik: 2011
Postów: 40
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

W takim razie wszystko wskazuje na błąd w najnowszym sofcie do BT/VC. W poprzedniej wersji ten problem chyba nie występował. Trzeba zatem czekać na kolejną, dobrze, że można sobie wgrać samemu nie tracąc czasu w serwisie.
__________________
Piotr
Piotr44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 14:12   #104
domadm
ford::advanced
 
Avatar domadm
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: ze Śląska
Model: Mondeo MK5 Titek Kombi PS
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 282
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

A jak można sobie wgrać samemu nie czekając na serwis??
W telefonach soft zmieniam, ale w aucie jeszcze sam tego nie robiłem...

Przy okazji, nie wiedziałem że temperatura otoczenia może być pokazywana również wyżej, jak na fotce złapanej kilka dni temu:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
== S-Max MK1 FL odbył, Mondeusz MK5 przybył, jest radocha, jest git
domadm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 17:39   #105
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

Cytat:
Napisał domadm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak można sobie wgrać samemu nie czekając na serwis??
Tu masz link do opisu jak oraz samego softu. Na obrazkach jest navi FX, ale to nie ma znaczenia - tak samo robi się za pomocą NXa czy tez radia... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Oczywiście jest to jedynie update modułu BT/VC i niczego więcej (nie jest to update do navi czy conversa...).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 09:09   #106
kapode
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Model: Mustang GT
Silnik: 5.0
Rocznik: 2015
Postów: 180
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

u mnie już nowy soft od GEMa i Conversa.
Zmienił się wygląd ekraniu, jak wiadomo, ale też zaobserwowałem inne działanie zamykania z ryglowaniem i lekko inną pracę skrzyni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo 2.0 EB
Mustang GT 2015
kapode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 09:31   #107
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

Cytat:
Napisał kapode Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie już nowy soft od GEMa i Conversa.
Zmienił się wygląd ekraniu, jak wiadomo, ale też zaobserwowałem inne działanie zamykania z ryglowaniem i lekko inną pracę skrzyni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpowiedz co sie zmienilo w ryglowaniu. U mnie po aktualizacji nie mam podwojnego ryglowania....Faktem jest że skrzynia pracuje o wiele lepiej. pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 12:19   #108
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

Cytat:
Napisał Palek_PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Faktem jest że skrzynia pracuje o wiele lepiej...
Ale to akurat na pewno nie od aktualizacji Conversa albo BCM (GEMa)!
Musieli aktualizować też TCM - czyli sterownik skrzyni. Bez tego na pewno nie byłoby różnicy. Przy aktualizacji TCMa zwykle na aktualizację załapuje się także PCM (sterownik silnika).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 12:55   #109
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale to akurat na pewno nie od aktualizacji Conversa albo BCM (GEMa)!
Musieli aktualizować też TCM - czyli sterownik skrzyni. Bez tego na pewno nie byłoby różnicy. Przy aktualizacji TCMa zwykle na aktualizację załapuje się także PCM (sterownik silnika).
Fakt. Miałem pełna aktualizacje. pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 09:21   #110
kapode
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Model: Mustang GT
Silnik: 5.0
Rocznik: 2015
Postów: 180
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

Rygluje szybciej. Mechanizm od zamykania lusterek pracuje nieprzerwanie podczas ich składania, nie ma charakterystycznego zatrzymania się lusterek w połowie podczas podwójnego ryglowania, więc pewnie wpływa to na jego żytowność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Na plus.

Lampki pod lusterkami palą się ok 10 sekund dłużej po zamknięciu auta. Na plus.

Radio nie wyłącza się po zgaszeniu silnika tylko po otwarciu drzwi. Na plus.

Doświetlanie zakrętów uruchamia się już przy mniejszym skręcie kierownicy i gaśnie później. Na plus.

TCM też mi aktualizowali bo wyskakiwał mi komunikat jak wcześniej o skrzyni.
Mam wrażenie że troche bardziej ociężale zmienia biegi, ale to jeszcze muszę po testować bo mało jeździłem od tego momentu. Raz na ułamek sekundy zauważyłem komunikat "skrzynia biegów przegrzana", którego nigdy wczesniej nie miałem. Ale wystąpił na jakieś 3 sekundy. Co ciekawe na zimnym silniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo 2.0 EB
Mustang GT 2015
kapode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.