Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2014, 21:20   #11
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie Odp: Denso - rozbudowa - krok po kroku

czyli rozumiem że resztę (niepotrzebnych kabli) na przejsciówce poprostu oidcinamy i izolujemy tak?
A te 2 wtyczki małe (brązowa i czarna) wpinamy w tą dużą?

weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2014, 21:53   #12
Czarny71
ford::average
 
Avatar Czarny71
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 13-12-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo mk3 Ghia automat (kombi) DENSO
Silnik: 2.0 TDCi 130PS
Rocznik: 2005
Postów: 50
Domyślnie Odp: Denso - rozbudowa - krok po kroku

Cytat:
Napisał weksla31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli rozumiem że resztę (niepotrzebnych kabli) na przejsciówce poprostu oidcinamy i izolujemy tak?
Wpinamy się tylko w R, G, B, SYNC i VG, resztę pozostawiamy bez zmian (a jeszcze żeby uściślić R, G, B i SYNC rozcinamy w "przejściówce", a w VG trzeba się tylko się "wlutować")

Cytat:
Napisał weksla31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A te 2 wtyczki małe (brązowa i czarna) wpinamy w tą dużą?
tak (na marginesie to jest ISO, więc można wpiąć się jeszcze z Parrot'em np.)

Ostatnio edytowane przez Czarny71 ; 30-04-2014 o 14:46
Czarny71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2014, 22:39   #13
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie Odp: Denso - rozbudowa - krok po kroku

Na szczęści mam fabryczny bluetooth komunikaujący się z DENSO, więc Parrot odpada. Moje auto to przedliftowe mondeo z 2003r, mam nadzieje że to w żaden sposób nie wpłynie na montaż zestawu, no bo tam jest trochę kombinacji, no ale działa wszystko jak w fabryceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...i nawet wyglądaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2014, 22:42   #14
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie Odp: Denso - rozbudowa - krok po kroku

Czarny oprócz tego co opisałeś w/w dużo jeszcze zostaje?

powiedzmy ze w piatek tj. 2 maja będe miał już wszystko co potrzeba. Teoretycznie zostanei mi 2 dni aby to połączyc. Mam nadziejeę że sie uda.

Czarny, mam nadzieję że dasz radę wrzucić tutorial do końca. Byłoby wspaniale ujżec obraz z kamery cofania na wyswietlaczu DENSO

Ostatnio edytowane przez weksla31 ; 01-05-2014 o 20:27
weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2014, 12:43   #15
Czarny71
ford::average
 
Avatar Czarny71
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 13-12-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo mk3 Ghia automat (kombi) DENSO
Silnik: 2.0 TDCi 130PS
Rocznik: 2005
Postów: 50
Domyślnie Odp: Denso - rozbudowa - krok po kroku

Cytat:
Napisał weksla31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czarny oprócz tego co opisałeś w/w dużo jeszcze zostaje?
na podstawie tego co jest już w tej chwili, możesz zmontować całość bez problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Dojdą tylko filtry zasilania, ale je możesz dołożyć później w każdej chwili.
Czarny71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2014, 12:56   #16
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie Odp: Denso - rozbudowa - krok po kroku

ok w takim razie zmajstruje to bez tych filtrów, jeśli jednak dałbyś radę wrzucić jeszcze opis tych filterków bede wdzięczny, aha i wysyłam 0,7 jak podepnęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2014, 13:51   #17
Czarny71
ford::average
 
Avatar Czarny71
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 13-12-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo mk3 Ghia automat (kombi) DENSO
Silnik: 2.0 TDCi 130PS
Rocznik: 2005
Postów: 50
Domyślnie Odp: Denso - rozbudowa - krok po kroku

Cytat:
Napisał weksla31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli jednak dałbyś radę wrzucić jeszcze opis tych filterków bede wdzięczny
Voilà...fot. 15

Reszta już po weekendzie.
Czarny71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 15:21   #18
discus9
ford::amateur
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 14-02-2013
Skąd: Wejherowo
Model: Jaguar x-type
Silnik: 3.0l
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Denso - rozbudowa - krok po kroku

Czarny71

gratulacje,dawno nie czytałem tak prfesionalnie napisanej istrukcji montażu.Odwaliłeś kawał dobrej roboty,jesteś pierwszy w necie,który bezinteresownie zamieścił tak dokładny opis,choć kilku przed Tobą miało możliwość pomocy innym w ten właśnie sposób.

pozdrawiam
discus9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2014, 20:39   #19
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie Odp: Denso - rozbudowa - krok po kroku

Cóż w weekend majowy niestety nie zdążyłem wszystkiego zrobic, wbrew pozorom jest z tym sporo roboty. W szczególności żeby te kable dobrze polutować i pochować jakoś estetycznie w aucie. Co do czujki IR od modułu MARI, Czarny gdzie ją umieściłeś?
Ja dałem ją póki co w prawym przednim słupku w górnej części, tz tam gdzie zazwyczaj dają czujki od alarmu. Uciążliwe jest to że i tak muszę przedłużać kabelki. Aha dużo czasu zeszło mi równiez z przeciągnieciem kabli od kamery cofania przez "słoniki" między karoserią a klapą tylnią. Ten żółty to ledwo przeszedł. Aha no i niestety nie zaekranowałem kabli RGB, czy jest konieczność tego zrobienia?
Odnośnie ekranowania, czy czarny kabel (GND) musi być "oskubany" z izolacji?
weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2014, 20:48   #20
Czarny71
ford::average
 
Avatar Czarny71
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 13-12-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo mk3 Ghia automat (kombi) DENSO
Silnik: 2.0 TDCi 130PS
Rocznik: 2005
Postów: 50
Domyślnie Odp: Denso - rozbudowa - krok po kroku

Cytat:
Napisał weksla31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wbrew pozorom jest z tym sporo roboty. W szczególności żeby te kable dobrze polutować i pochować jakoś estetycznie w aucie.Aha dużo czasu zeszło mi równiez z przeciągnieciem kabli od kamery cofania przez "słoniki" między karoserią a klapą tylnią. Ten żółty to ledwo przeszedł.
1. Najwięcej "roboty" jest faktycznie z przeciąganiem kabli od kamery (ale zółty (znaczy video) można przeciąć i polutować po przeciągnięciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
2. 4 do max. 6 godzin na całość instalacji - czy to dużo czasu? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...no chyba że w garażu masz skrzynkę TYSKIEGO - faktycznie weekend może okazać się za krótki na "ogarnięcie" tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał weksla31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie ekranowania, czy czarny kabel (GND) musi być "oskubany" z izolacji?
Kable RGBs powinno się ekranować. W sposobie DIY folia aluminiowa musi być połączona z GND więc odpowiedź brzmi - TAK (oczywiście nie cała izolacja).

Cytat:
Napisał weksla31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do czujki IR od modułu MARI, Czarny gdzie ją umieściłeś?
Tak jak pisałem, "czujkę" umieszczasz tam gdzie ci pasuje (chodzi tylko o to że to IR, a nie np. RF i trzeba w miarę dokładnie "celować" w nią pilotem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Ostatnio edytowane przez Czarny71 ; 04-05-2014 o 23:10
Czarny71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.