Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2020, 14:17   #11
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: skrzypi pedal sprzegla

Pisk wydobywa się z pompki to znaczy z jej uszczelnień , przepompuj stary płyn który jest w pompce i wysprzęgliku, nowy płyn rozwiąże problem

Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2020, 15:00   #12
Errorbrra
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2020
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 149
Domyślnie Odp: skrzypi pedal sprzegla

Podpowiesz mi jak to zrobic?
Errorbrra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2020, 15:27   #13
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: skrzypi pedal sprzegla

Cytat:
Napisał bartecki92 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też się z tym problemem borykałem. Najpierw się położyłem i popsikałem cały pedał sprzęgła WD-40 a 2 dni później wysmarowałem go wazeliną techniczną, ręką naduszałem pedał i smarowałem na tyle grubo, żeby powchodziło wszędzie (sprężyna na dole i na górze, całą śrubę mocująca pedał, biała tulejka po sprężyną).
Następnego dnia jak jechałem to może pół godziny popiszczał, wszystko się rozprowadziło i cisza już od paru miesięcy.

Coś takiego kupiłem przy okazji zamawiania czegoś innego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Miałem w MK4 podobnie, i zrobiłem pdobonie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja nawet tą spręzynę wymieniłem większą, ale nic to nie dało, tak samo rozbieranie trzpienia na którym się opiera i smarowanie, dopiero tam od góry gdzie własnie wchodzi w komore silnik trzpień, to tam głównie.

Co do tego kawałka materiału, to on tam powinien być, bo bez niego również lubi piszczeć, sprawdź czy sie nie przesunął, możesz kupić nawet filc i go wkleić tam w to miejsce, bo jak popsikasz fest, to stary może odpaść i trzeba wyczyścić, odtłuścić i wkleić.
To piszczenie to mankament w mk4, ostatecznie problem rozwiązałem przesiadając się do mk5 z automatem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2020, 16:10   #14
Errorbrra
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2020
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 149
Domyślnie Odp: skrzypi pedal sprzegla

Jak juz pisalem sprezyna byla rozebrana,wyczyszczon i smarowana, material od czujnika poprawiony.idealnie na swoim miejscu. A ten trzpien zlany dokladnie do srodka. Nie ma prawa cokolwiek trzeszczec a jednak to dzieje sie. Dopiero co go kupilem i do mk5 jeszcze mi dalekoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: A na samej gorze pedalu w okolicy mocowania trzpienia od pompki jest jeszcze druga sprezyna? Bo nie widac bylo jak szukalem albo tak zabudowana jest ze nie widac..
Errorbrra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2020, 16:33   #15
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: skrzypi pedal sprzegla

Na skrzyni biegów znajdź odpowietrznik wysprzeglika poluzuj go założ wężyk i poczekaj aż zleci 100 150 ml , w międzyczasie dolewaj płynu hamulcowego do zbiorniczka i tyle
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2020, 17:00   #16
Errorbrra
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2020
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 149
Domyślnie Odp: skrzypi pedal sprzegla

Jutro zrobie i podziele sie informacja.

Bump: Dojde do niego od gory jak zdejme pokrywe silnika czy tylko od dolu? Auto mam dwa tyg i jeszcze nie rozpoznalem go...ostatnie 3lata jezdzilem bmw... Tam wszystko bylo inne...

Bump: I jeszcze jedno pytanie.jak odkrece odpowietrznik plyn bedzie lecial sam caly czas.czy trzeba tak zrobic jak z hamulcami? Tzn. pompuje,wciskam pedal- upuszczam plyn,zakrecam odpoiwtrznik i znowu pompuje itd itd
Errorbrra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2020, 17:12   #17
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: skrzypi pedal sprzegla

Najlepszy sposób to taki jak z hamulcami, pompujesz trzymasz odkrecasz.dostep od góry
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2020, 17:20   #18
Errorbrra
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2020
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 149
Domyślnie Odp: skrzypi pedal sprzegla

Przyjedz do Radzynia to zrobimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Errorbrra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2020, 17:37   #19
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: skrzypi pedal sprzegla

dasz radę
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2020, 17:59   #20
Errorbrra
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2020
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 149
Domyślnie Odp: skrzypi pedal sprzegla

Dam tylko musze wjechac u rodzicow na kanal. Nie iestem laikiem w mechanice. Robilem rozne remonty.wymiany panewek itd... ale forda jak pisalem mam dwa tyg. Mam tez dwojke malych dzieci i nie mam jak i kiedy zajzec do auta zeby obczaic co i jak wyglada i w jaki sposob dziala.poza tym dzien krotki i od rana do nocy w pracy i o to skutki. Dziwi mnie co moze skrzypiec w pomce sprzegla. Z jednej strony plyn jest a z drugiej nalalem wd40 ze smarem ... Zagadka niesamowita.
Errorbrra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.