Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2008, 09:31   #1
midwor
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Skąd: LDZ
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie 1.8 TDCi - falujące obroty

Witam

Problem plywajacych obrotów (w ciagu 3 mies mialem 3 takie przypadki) wystepuje pare minut po odpaleniu (niezaleznie od temp na zewnatrz) w sytuacji gdy auto toczy sie na luzie. Obroty wahaja sie wtedy pomiedzy 850-1100. Drobne dodanie gazu lub wcisniecie sprzegla rozwiazuje problem. Auto ma 205tys a wtryski jakies 60tys silnik 1.8 TDCi 100KM. Zjawisko az tak bardzo mi nie przeszkadza (auto jezdzi raczej OK) ale jest niepokojace a obecnie szykuje sie do wymiany kompletnego sprzegla wiec moze przy okazji warto wymienic jakis czujnik?

Wasze sugestie i pomysly mile widziane.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Speedo ; 28-08-2022 o 10:07
midwor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2008, 19:18   #2
lowrey
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2008
Postów: 8
Domyślnie Re: FF1 1.8 TDCi - falujące obroty

Mam ten sam problem i po dzisiejszej wizycie u mechanika, raczej nie mam dobrych wiadomości. Znalazł u mnie opiłki w paliwie, twierdzi, że albo pompa do naprawy lub wymiany albo wtryski albo i jedno i drugie. Jeszcze sprawdzę u innego mechanika. Jeśli ktoś zna dobrego "pompiarza" to proszę o infoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Lowrey
lowrey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2008, 10:39   #3
midwor
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Skąd: LDZ
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Re: FF1 1.8 TDCi - falujące obroty

Witam

Natchnales minie z tymi wtryskami. Sprawdzilem zlecenie naprawy przy poprzedniej wymianie wtryskow (inny wlasciciel auta) i opis zgloszenia jest taki:
"Falujace obroty, silnik gasnie - tylko jak jest zimny".
Koszt 5200 w ASO.

Jesli to beda wtryski to nie wytrzymaly one u mnie za dlugo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

W kwestii pompy to zdaje sie ze akurat w silniku TDCi to raczej nie bylo z nimi problemu.

Pozdrawiam
midwor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2008, 07:13   #4
lowrey
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2008
Postów: 8
Domyślnie Re: FF1 1.8 TDCi - falujące obroty

Pojadę do "speców od diesla" po diagnozę, jak już mi powiedzą co i jak to napiszę :fcp1
lowrey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2008, 07:20   #5
lowrey
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2008
Postów: 8
Domyślnie Re: FF1 1.8 TDCi - falujące obroty

AAA, i jeszcze jedno, jeśli wymienione wtryski u Ciebie już padły, to chyba jednak pompa, bo mój mechanik mówił, że jak wymienię tylko wtryski, a pompa będzie wadliwa, to wtryski i tak szlak trafi :fcp8

Pozdrawiam
lowrey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2008, 09:09   #6
midwor
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Skąd: LDZ
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Re: FF1 1.8 TDCi - falujące obroty

Witam

"lowrey" mam pytanie, czy u Ciebie falowanie obrotow wystepuje takze w sytuacji gdy, auto stoi w miejscu?

Pozdrawiam
midwor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2008, 10:00   #7
lowrey
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2008
Postów: 8
Domyślnie Re: FF1 1.8 TDCi - falujące obroty

Witam,
Przede wszystkim jak stoi w miejscu lub kula się na jałowymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak mu wciskam gaz to jest ok.

W czwartek jadę "na komputer", zobaczę jaka tym razem będzie diagnoza.
Sprawdzałem też koszty w serwisie: wtryski 1160x4, przewody zasilajace 178x4, uszczelki 4x4, przewód przelewowy 80, zaślepki 113 kpl, pompa 3207, uszczelka pod pompe 14.
Razem: 5561 plus pompa 3221 = 8782pln

Mam nadzieję, że nie będe musiał tego wszystkiego wymieniać bo jeszcze robocizna dojdzie i dyszka pęknie jak nic :fcp11

Pozdrawiam
lowrey
lowrey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2008, 08:53   #8
lowrey
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2008
Postów: 8
Domyślnie Re: FF1 1.8 TDCi - falujące obroty

Wczoraj odebrałem auto ze serwisu. Musiałem wymienić wszystkie wstryski :fcp11 Koszt 5000pln.
lowrey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2008, 20:45   #9
Pij
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: KALISZ
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Re: FF1 1.8 TDCi - falujące obroty

Cytat:
Napisał lowrey
Wczoraj odebrałem auto ze serwisu. Musiałem wymienić wszystkie wstryski :fcp11 Koszt 5000pln.
Regeneracja nie wyszłaby taniej??

U mnie 450 zł sztuka, no chyba że diagnoza była taka że regeneracja nic by nie dała...
Pij jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 23:14   #10
venom069
ford::beginner
 
Avatar venom069
 
Imię: ToMasz
Zarejestrowany: 31-05-2015
Skąd: Legnica
Model: Fokus mk1 FL
Silnik: 1.8 tdci 115koni
Rocznik: 2003 kombi
Postów: 24
Domyślnie Odp: FF1 1.8 TDCi - falujące obroty

Witam.
Sluchajcie tez mam problem z falujacymi obrotami w fokusie i co zauwazylem podczas pracy silnika na wolnych obrotach na luzie podczas postoju dostaje silnik wariacji nie jest to juz pierwszy raz. Dodajac gazu poczatkowo auto ruszalo ale bardzo mozolnie jak by brakowalo mocy albo zla mieszsnka paliwa z powietrzem i silnik sie dusila dlawil az zgasl i sie nie odpalal. Wczoraj tarfilo mi sie kolejny raz takie zdarzenia musialem holowac co ciekawe pod domem po holowaniu gdy silnik przestygnol normalnie odpalil na 2-3 minuty i sie zgasil. Czy jest mozliwosc ze EGR piepszy robote i wszystkie inne czujniki w ukladzie powietrza do turbiny z turbiny do intercoolera dalej do egr i do silnika. Czy jesli turbina pluje olejem i w ten sposob zakluca prace oraz odczyty czujnikow na tym ukladzie???
__________________
"Jak sprawdzić przekaźniki w aucie "
venom069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.