Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2015, 12:36   #41
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Proszę bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

WHT001976 to jest nr podkładki, ja wziąłem 2szt + jakieś zabezpieczenie ich + klapka, całość 45zł w ASO Seata.

__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2015, 18:34   #42
RobAlx
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-06-2014
Skąd: Leszno
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Witam wreszcie uporałem się z tematem , klapkę zakupiłem w VW za 25 zł co do podkładki kupiłem w fordzie za 20 zł ale oddałem bo to była podkładka pod łożysko na wałku a ja chciałem podkładkę pod zabezpieczenie ( ten duży pierścień segera ) nie osiągalne w fordzie ani WV powiedziano mi że jak zabezpieczenie wytarło luz w obudowie to mam obudowę skrzyni do wymiany .
Pojechałem do tokarza podałem wymiary i po ok 2h odebrałem podkładkę :
wym zewnętrzny 75mm , wewnętrzny 72,2 mm i grubości mojego luzu 1,40mm .
Okazało się że wytarcie jest pod kontem i musiałem zeszlifować podkładkę 0,20 mm i tyle samo segera bo nie mogłem założyć zabezpieczenia - po 3h szlifowania na papierze ściernym poskładałem wszystko i teraz mam przyjemność z jazdy bez szukania biegu wstecznego i pierwszego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy ta oryginalna podkładka pod łożysko by też załatwiła sprawę , miałem obawy że jak wyjmę to małe zabezpieczenie na wałku i założę pod łożysko podkładkę to go nie dam rady z powrotem założyć a i może jeszcze wałek wcisnę do środka a tego bym nie chciał więc wybrałem opcję z dorobieniem podkładki .
Pozdrawiam i życzę jak najmniej awarii.
RobAlx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2018, 22:58   #43
Cino1995
ford::amateur
 
Imię: Marci
Zarejestrowany: 22-05-2018
Skąd: Zagórze
Model: Galaxy mk2
Silnik: 1.9 115km
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Witam serdecznie. Mam podobny problem co kolega RobAlex wymienione zostało kapletne sprzęgło wraz z wysprzeglikiem i pompa sprzęgła i nadal sprzęgło nie wysprzegla. Po podpompowaniu sprzęgło się pojawia ale tylko na chwilę wygląda to jakby gdzieś uciekalo ciśnienie lecz nigdzie nie ma wycieku płynu.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję
Cino1995 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.