Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2018, 09:59   #1
kmop
ford::average
 
Avatar kmop
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: Mondeo MK5 ST-line
Silnik: diesel/180KM
Rocznik: 2017
Postów: 107
Domyślnie NAVI sync3 zmienia trase

Witam, Navi w moim Mondeo podczas jazdy na wybranej trasie czasami zmiena mi trase "ze względu na natężenie ruch drogowego". To jest bardzo irytujące bo czsami robi mi dziwne objazdy. Z czego to wynika i czy można to jakoś wyłączyć. Latem jade do Chorwacji i jak navi zacznie mi zmieniać trase to będę 3 dni jechał.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kmop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2018, 19:26   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: NAVI sync3 zmienia trase

Cytat:
Napisał kmop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy można to jakoś wyłączyć. ...
Ludziom to na prawdę trudno czasem dogodzić...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Większość nie mających gorąco pragnie to mieć a Kolega chce wyłączać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sync3 poprzez komunikaty TMC (informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym wysyłane na falach radiowych jako jeden z serwisów RDS) otrzymuje info o korkach/wypadkach i zmienia trasę aby je ominąć, a kolega koniecznie chce się "pchać" w korek... Można i tak...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2018, 07:53   #3
kmop
ford::average
 
Avatar kmop
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: Mondeo MK5 ST-line
Silnik: diesel/180KM
Rocznik: 2017
Postów: 107
Domyślnie Odp: NAVI sync3 zmienia trase

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ludziom to na prawdę trudno czasem dogodzić...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może i jest to przydatne, ale jesli po raz kolejny zmienia mi trase kiedy tam nie ma korka, ani innych dziwnych sytuacji to czemu zmienia trase automatycznie. Uwazam że powinno być pytanie np. "czy chcesz zmienić trase". A tu zmienia z automatu i to mnie najbardziej denerwuje, bo sam system jest dobrym pomysłem. Miałem to w poprzednim aucie (BMW ) i tam właśnie najpierw była informacja o korku i pytanie czy chcesz zmienić trase, w VW tez najpierw info i zapytanie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kmop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2018, 08:14   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: NAVI sync3 zmienia trase

Cytat:
Napisał kmop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...po raz kolejny zmienia mi trase kiedy tam nie ma korka, ani innych dziwnych sytuacji to czemu zmienia trase automatycznie. ...
Ponieważ to nie Tesla na autopilocie i nie "wyrywa Ci kierownicy"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nadal możesz sobie jechać jak chcesz... Zmieniona trasa "nie jest obowiązkowa"!
Jak wiesz lepiej, że nie ma tam korka, to po co w ogóle włączasz prowadzenie??? Można jechać sobie z widokiem mapy bez włączania trasy.
Nikt Ci nie będzie wtedy niczego nakazywał...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2018, 13:56   #5
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: NAVI sync3 zmienia trase

Cytat:
Napisał kmop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może i jest to przydatne, ale jesli po raz kolejny zmienia mi trase kiedy tam nie ma korka
wyłącz TMC
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2018, 21:10   #6
kmop
ford::average
 
Avatar kmop
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: Mondeo MK5 ST-line
Silnik: diesel/180KM
Rocznik: 2017
Postów: 107
Domyślnie Odp: NAVI sync3 zmienia trase

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponieważ to nie Tesla na autopilocie i nie "wyrywa Ci kierownicy"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nadal możesz sobie jechać jak chcesz... Zmieniona trasa "nie jest obowiązkowa"!
Jak wiesz lepiej, że nie ma tam korka, to po co w ogóle włączasz prowadzenie??? Można jechać sobie z widokiem mapy bez włączania trasy.
Nikt Ci nie będzie wtedy niczego nakazywał...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k, jeśli znam trase to nie potrzebuje navi, ale jeśli nie to dobrze z niej korzystać. Dzisiaj wracałem do domu ponad 900km i dwa razy mi trase zmieniło. Raz był korek bo zobaczyłem go w ostatniej chwili przed zjazdem i zjechałem. Drugi raz korka jednak nie było. Uważam że jest to fajny bajer, ale powinno być pytanie czy chce zmienić trase, bo nie zawsze wiem gdzie na dlugim odcinku trasy zostało coś zmienione.
kmop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2018, 21:16   #7
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: NAVI sync3 zmienia trase

Mam nadzieję, że nie dożyję czasu kiedy homo sapiens nie trafi do kibla bez nawigacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 22:48   #8
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: NAVI sync3 zmienia trase

Cytat:
Napisał kmop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k, jeśli znam trase to nie potrzebuje navi, ale jeśli nie to dobrze z niej korzystać. Dzisiaj wracałem do domu ponad 900km i dwa razy mi trase zmieniło. Raz był korek bo zobaczyłem go w ostatniej chwili przed zjazdem i zjechałem. Drugi raz korka jednak nie było. Uważam że jest to fajny bajer, ale powinno być pytanie czy chce zmienić trase, bo nie zawsze wiem gdzie na dlugim odcinku trasy zostało coś zmienione.
Nie wiem jak w nawigacji wbudowanej ale w nawigacjach przenośnych są 3 opcje do wyboru
- uwzględniaj utrudnienia drogowe - możliwość aktywacji bądź deaktywacji tej funkcji
i potem
- omijaj utrudnienia automatycznie
- pytaj czy omijać utrudnienia = ręcznie akceptujemy podpowiedzi

Jeśli nie odpowiadają koledze opcje w nawigacji wbudowanej,
to polecam nawigacje przenośne (które mają o niebo lepszą funkcjonalność)


Kolejna kwestia - to nie wina nawigacji, że dostaje błędne informacje o korkach z systemu TMC, bo tym nie zarządza Ford

Dodam jeszcze, że rozwiązaniem wielu problemów jest lektura instrukcji obsługi i zmiana ustawień urządzenia zgodnie w własnymi potrzebami, a nie używanie wartości domyślnych

Jeśli zignorujesz propozycję nawigacji to ponownie przeliczy trasę i tyle

Czy kolega po raz pierwszy w życiu używa nawigacji?? - bo takie odnoszę wrażenie


A na marginesie dodam, że jako pasażer jechałem ze znajomym, znaną nam trasą
Włączyłem swoją nawigację i była propozycja zmiany trasy ze względu na korek
Znajomy zignorował to ostrzeżenie i straciliśmy kilkadziesiąt minut => teraz już nie ignoruje ostrzeżeń nawigacji

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 29-05-2018 o 22:50
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2018, 14:48   #9
kmop
ford::average
 
Avatar kmop
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: Mondeo MK5 ST-line
Silnik: diesel/180KM
Rocznik: 2017
Postów: 107
Domyślnie Odp: NAVI sync3 zmienia trase

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy kolega po raz pierwszy w życiu używa nawigacji?? - bo takie odnoszę wrażenie
Zadałem proste pytanie i wystarczy prosta odpowiedz bez uszczypliwości, jeśli tobie to przeszkadza nie odpisuj.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kmop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.