Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2010, 16:59   #21
ucho
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2010
Model: c-max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: Zamek maski C-max

Również mam taki problem ale w roczniku 2004. Czy ten element [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] podejdzie do mojego modelu?

dzięki za pomoc

ucho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2012, 18:40   #22
kapro27
ford::average
 
Imię: roman
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: malbork
Model: c-max ghia
Silnik: 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 53
Domyślnie Odp: Zamek maski C-max

Mam ten sam problem przy przekręceniu kluczykiem w lewo za którymś razem przy jednoczesnym dociskaniu maski odskoczy ,w prawo nic.Widzę ,że temat ma już dwa lata to i może ktoś coś wymyślił ,żeby otworzyć maskę. Może jakieś fotki?
kapro27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2012, 19:48   #23
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Zamek maski C-max

Sprawa wyjaśniona jest na fotkach zamka.
Przekręcenie kluczyka w lewo zwalnia dolną zapadkę zamka i opuszcza pokrywę silnika do pozycji półotwartej. Jeśli ta zapadka się uszkodzi to jest bardzo duży problem - praktycznie trzeba zniszczyć maskę aby ją otworzyć. Odkręcenie z kanału dwóch śrub mocujących zamek dostępnych od strony komory silnika uważam za praktycznie nie wykonalne... No ale może ktoś jest cudotwórcą....
Na szczęście w lewo da się klapę odpuścić - wtedy zamek ustawia się jak na foto 2.
Przekręcenie kluczyka w prawo powoduje schowanie górnej zapadki zamka i pozwala podnieść pokrywę. Jeśli ta zapadka jest uszkodzona - tak jak w tym przypadku, to sytuacja jest bardzo trudna, ale nie jest beznadziejna.
Trzeba nacisnąć z góry na tę górną zapadkę bolcem o średnicy 6-7mm i wówczas zapadka się schowa i pozwoli otworzyć maskę.
Problem polega na tym, że dostęp do zamka blokuje metalowy uchwyt maski (takie metalowe ucho, które wchodzi w zamek).
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zamek1.jpg (71.3 KB, 761 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zamek2.jpg (77.3 KB, 751 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 14:25   #24
kapro27
ford::average
 
Imię: roman
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: malbork
Model: c-max ghia
Silnik: 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 53
Domyślnie Odp: Zamek maski C-max

No tak tylko przez tą szparę nic nie widać ,mechanik boi się to ruszać .Czy wiecie czy w pobliżu Malborka ktoś się tego podejmie ,czy tylko ASO.
kapro27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 15:57   #25
jaqbwp
ford::beginner
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zamek maski C-max

Na początku pomaga otwieranie Z dociskiem klapy.
Ja wymieniłem zamek i problem powrócił.
Namierzałem część Z linką

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

w Bydgoszczy z tą częścią jedziemy do [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
na ulicy 3-go maja 10.
za regulacje da kluczyka chcą 60PLN
za montaż 30 PLN
za otwarcie zablokowanej maski 100 PLN

zamek z linką około 200 PLN z dostawą.

Właśnie czekam na część.

Od siebie mogę doradzić przy wymianie samego ryglowania, sprawdzić czy wasz zamek ze zdjęć tedi-k, ma piny na kostkę instalacji alarmu. Bo kable są instalowane i podłączane zawsze, a niekumaty mechanik kupi wam O 150 PLN droższy zamek.
jaqbwp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 17:03   #26
kapro27
ford::average
 
Imię: roman
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: malbork
Model: c-max ghia
Silnik: 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 53
Domyślnie Odp: Zamek maski C-max

Po telefonicznym ustaleniu problemu z ASO w Elblągu .Za otwarcie maski 0 zł.,trwało to 5 minut,zamek 185 zł.robocizna chyba 70 ,ale nie pamiętam dokładnie.Spytałem się mechanika jak to zrobił,bo samochód stał u dwóch mechaników i nikt sobie nie poradził,powiedział "nie powiem jest jeden punkt".Chyba nie warto się męczyć tylko od razu jechać do ASO.
kapro27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 17:14   #27
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Zamek maski C-max

Cytat:
Napisał kapro27 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po telefonicznym ustaleniu problemu z ASO w Elblągu .Za otwarcie maski 0 zł.,trwało to 5 minut,....
Budowa zamka jest równie prosta jak budowa cepa - cudów nie ma i nie miałeś uszkodzonych zapadek tylko uszkodzone cięgno. W takim przypadku trzeba mieć tylko wprawę w trafieniu śrubokrętem lub podobnym przyrządem w ten krzyżak jak na moich powyższych fotkach... Wtedy otwiera się bez problemu tak jak to widać na tym wyjętym zamku. Tak że ASOwy mechanik dorobił trochę magii do roboty za 0złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 18:31   #28
kapro27
ford::average
 
Imię: roman
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: malbork
Model: c-max ghia
Silnik: 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 53
Domyślnie Odp: Zamek maski C-max

Nie mam wprawy, nie mam kanału i ochoty od tego są fachowcy w Malborku dwóch nie dało rady!
kapro27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 10:02   #29
jaqbwp
ford::beginner
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zamek maski C-max

Cytat:
Napisał kapro27 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po telefonicznym ustaleniu problemu z ASO w Elblągu .Za otwarcie maski 0 zł.,trwało to 5 minut,zamek 185 zł.robocizna chyba 70 ,ale nie pamiętam dokładnie.Spytałem się mechanika jak to zrobił,bo samochód stał u dwóch mechaników i nikt sobie nie poradził,powiedział "nie powiem jest jeden punkt".Chyba nie warto się męczyć tylko od razu jechać do ASO.
ode mnie w ASO inowrocławska w Bydgoszczy za zamek chcieli 250PLN nie pytałem o robociznę bo mechanicy byli czyści i wyglądali bardziej jak fryzjerzy.
Za tą cenę mam z montażem.

Zamek trzeba ustawić na posiadany kluczyk co kosztuje - nie mylcie z ryglowaniem które można kupić za 100.

W c-max mk1 linka jest nierozłączna z bębenkiem zamka trzeba kupić komplet.
w kuga, c-max od mk2 już jest sztywne połączenie na przegubach -link.
Niestety w moim c-max mk1 jest to nędzne rozwiązanie z linką.

http://www.ford-esklep.pl/userdata/g...adda247a73.jpg
jaqbwp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 14:53   #30
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Zamek maski C-max

Pytanie precyzujące, bo wydaje mi się, że przeczytałem, że się da, ale chcę mieć pewność.
Czy da radę podmienić rozwiązanie zamka Mk1 z linką na Mk2 z plastikowym sztywnym wałkiem?
Na co dokładnie musiałbym polować? ASO raczej odpada z ich bandyckimi cenami, także pozostaje rynek wtórny.
Na razie zamek mi niby jeszcze otwiera, ale był naprawiany już i ostatnio miałem 2 razy pietra, że sobie płynu do psikaczy szybko nie naleję.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.