Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2010, 20:04   #1
kufel212
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2007
Postów: 16
Domyślnie Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

Spędziłem dzis kilka godzin żeby nie zrobić takiego samego posta, ale nie znalazłem identycznych objawów (może żle szukałem), jeśli już temet był wałkowany to przepraszam, ale potrzebuje szybkiej rady.
Dziś w trakcie jazdy po przekroczeniu 1800 obrotów czyli jak turbo się załącza samochód przeszedł w tryb awaryjny i zaczeła świecić sprężynka - myśle sobie lipa wtryski padły. odpalam silnki ponownie jest ok. znowu mocniej dociskam i powyżej 1800 szrpie tak jakby się turbo włączało, odłączało i znowu sprężynka i tryb awaryjny - myśle sobie turbo. Po ponownym odpaleniu silnika do obrotów około 1800 ok, późnij się powtarza sytuacja. Jade dalej do domu z myślą że turbo albo cos z tym wspólnego, spokojnie żeby nie przekraczać 1800 obrotów. kilka kilometrów ok, później następny objaw: bez względu na obroty po mocniejszym dociśnięciu gazu pojawia się spreżynka silnik gaśnie. Odpalam jest ok. dodaje mocniej gazu gaśnie i sprężynka. ledwo do domu dojechalem. co to może być?? Z wtryskami miałem nie miłą przyjemność mieć problemy i wiem że jak się sprężynka zaświeci to już będzie migać nawet po ponownym odpaleniu, turbo chyba też nie po nawe przy 1100 obrotów silnik się odstawia, może paliwo zamarzlo?? po ponownym odpaleniu działa bez uwag, na obciążeniu po mocniejszym dodaniu gazu albo tryb awaryjny i sprężynka, albo się odstawia?? Pomóżcie, piszcie jeśli coś wam do głowy wpadnie, z góry dziękuje. Dodam może że już w cześniej miałem dziwne objawy że czasami wydawało mi się że tubro się nie załącza jak mocno gazu depne, ale po lekkim popuszczeniu gazu i ponownie dodanie gazu było ok. Mondeo MKIII 2.0 tdci 130 km
Dzięki za pomoc

kufel212 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 20:16   #2
raptowny1
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Model: mondeo MK4 lift
Silnik: 20 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 127
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

witaj, musisz jechać na komputer, prawdopodobnie jest to błąd typu miękkiego, osobiście niedawno miałem podobne objawy, jak ty napisałeś na początku, 1600 - 1800, szarpanie, i sprężynka, zgaszenie i odpalenia i jazda dalej, w moim wypadku diagnostyka twierdziła czujnik położenia pedału gazu, tydzień temu wymieniłem zrobiłem 300km i jest na razie dobrze, podstawa musisz jechać na kompa
pozdr
raptowny1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 20:50   #3
kufel212
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

nie wiem czy może to być czujnik pedału gazu, bo gaśnie mi silnik, a przy tym chyba nie gaśnie
kufel212 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 20:50   #4
Karol2
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 12-09-2008
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.6 EcoBoost 160KM
Rocznik: 2013
Postów: 67
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

Mam to samo. No może z drobną różnicą. Dzisiaj jak wracałem do domu, po tym jak się trochę rozgrzał zaczął odstawiać numery: najpierw zaczęła migać sprężynka, zaraz potem szarpnął i zgasł. Po odpaleniu ok do 2000obr/min. Potem sytuacja się powtórzyła. I tak trzy razy. Po trzecim zgasł i zapaliła się kontrolka silnika... Kontrolka się pali pomimo wyłączania i włączania(co pozwala zgasić kontrolkę świec)silnika. Jestem załąmany bo kupiłem ten samochód niecałe pół roku temu i non stop mam problemy(wczoraj zmieniłem prawe przednie łożysko, a mam do roboty sprzęgło). Czy można jeździć z palącą się kontrolką silnika? jeśli tak to jak długo? Czy takie badanie na kompie dużo kosztuje?
Mechanik powiedział, że to przez mróz, ale jak się zrobi kilkadziesiąt km to silnik już nie jest chyba zimny i paliwo nie powinno zamarzać?
Karol2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 20:56   #5
raptowny1
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Model: mondeo MK4 lift
Silnik: 20 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 127
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

Cytat:
Napisał kufel212 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem czy może to być czujnik pedału gazu, bo gaśnie mi silnik, a przy tym chyba nie gaśnie
ja ci napisałem , jak było u mnie, masz racje silnik nie gaśnie, chcesz mieć pewność jedz na kompa, bo przypadków jej wiele
pozdr
raptowny1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 21:00   #6
kufel212
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

problem w tym ze paliwo zamarza w przewodach, filtrze lub w baku silnik sie nagrzeje ale nie ogrzeje przewodów ani filtra paliwa a wytracona parafina zatyka i lipa, trzeba czakac na wyzsza temperature, grzenie silnikiem nie pomoze, ale róznie bywa
kufel212 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 21:18   #7
MrShadow
ford::beginner
 
Avatar MrShadow
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 18-03-2008
Skąd: Płock
Model: Ford Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

Ja miałem bardzo podobne objawy oraz "proces psucia" ostatecznie okazało się że wina leżała w elektronicznym module sterowania turbiną. Jeśli takowy posiadasz to może być właśnie to. Z kompa odczyt błędu to P132a lub P132b jeśli będziesz miał taki numer to szukaj modułu używanego bo nowy występuje tylko w komplecie z turbiną. Możesz ewentualnie próbować go naprawić opis tego o ile pamiętam jest w dziale z fotorelacjami.
O sterowniku możesz poczytać tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez MrShadow ; 22-01-2010 o 21:25
MrShadow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 11:14   #8
kufel212
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

Byłem na komputerze dzisiaj, okazało się ze błąd pompy paliwa. po odpaleniu parametry ok, po dodaniu gazu po chwili za male cisnienie i sie odstawia, po resecie wszystko gra zero kontrolek, pedał gazu i od nowa. tak jakby zatkane przewody czy cos, nie dochodzi paliwo bynajmniej. Werdykt: zamarznięte paliwo - mam nadzieje(jak by pompa padla to po resecie nie dzialala by dobrze do pewnego czasu, reset = ponowne odpalenie silnika). Koncowa konkluzja : BP Ultimate + temperatura -15 = parafina.
kufel212 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 18:36   #9
kufel212
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

Słuchajcie 8 godzin w garażu i próba. przejchalem około 10 km bez problemu wysokie obroty i takie tam, poźniej znowu zaczeło się, czy do konca nie odmarzł , czy trzeba po wydzieleniu sie parafiny wymienić filtr paliwa? Miał ktoś przygody ze złym paliwem??
kufel212 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 18:49   #10
Pawcio25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Sarbia
Model: Ford focus
Silnik: 1.8 TDci
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

Witajcie mam to samo co kolega juz krew mnie zalewa ja mu na gaz a on mnie olewa....Tankowałem na Orlenie 2 dni temu i nie mam pojęcia czy sie obejdzie bez podłączenia do kompa??? pomóżcie
Pawcio25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.