Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2015, 19:29   #191
GonZoo
ford::average
 
Avatar GonZoo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-06-2007
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Duratec Pb
Rocznik: 2001
Postów: 150
Domyślnie Odp: Bagażnik nie otwiera się od zewnątrz

Ja u siebie odłączyłem go pod osłoną bo ciągle po deszczu otwierała się sama klapa.
U ciebie może ktoś też tak zrobił.

GonZoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2015, 21:45   #192
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Bagażnik nie otwiera się od zewnątrz

Cytat:
Napisał Larrond Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mikrowłącznik lubi się moczyć po deszczach śniegach i on najszybciej fiksuje. Ja niestety też nie mam ani otwierania z zewnątrz ani z konsoli tylko z przycisku na pilocie.
Dlatego sobie takie LOGO zrobiłem w podpisie. Bo w tych wyrobach jest takich dupiatych rozwiązań na pęczki ;-).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2015, 05:09   #193
Larrond
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 21-04-2012
Skąd: Oborniki Śląskie
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: Bagażnik nie otwiera się od zewnątrz

Hehehehe nooo i trafnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zobaczymy kupiłem mikrowłącznik we Wrocku w elektronicznym właśnie z fotorelacji ale nie wiedziałem jak "duży" ma być ten włącznik i wziąłem na czuja. mam nadzieję, że trafiłem z rozmiarem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Larrond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2015, 17:47   #194
art2
ford::beginner
 
Avatar art2
 
Imię: artur
Zarejestrowany: 19-11-2012
Skąd: zielona góra
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

Witam. Ja mam taki klops u kolegi. Nie mozemy otworzyc tylnej klapy z wewnatrz ani z zewnatrz. Dodatkowo kolega nie posiada kluczyka z pilotem. Pomocy. Jak otworzyc klape w takiej sytuacji. Moze jakis bezpiecznik?
art2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2015, 00:52   #195
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

Odłączyć trzeba micro włącznik w klapie od środka tzn w bagażniku.
__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2015, 10:32   #196
Pseudolistonosz
ford::beginner
 
Imię: Domino
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: tyle cyganów?
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

Witam, mam pytanko. Mam ponownie problem z centralnym od kierowcy, nie działał guzik od otwierania klapy, drzwi sie nie ryglowały po wcisnieciu guzika w drzwiach od kierowcy i denerwowało mnie to strasznie. Kiedyś się wkurzyłem i zalałem to wszystko WD40. po 5 min zaczeło działać, więc znalazłem winowajce. Wiedziałem że to jest krótko terminowa naprawa, więc 4 dni temu postanowiłem wziąć się do tego na "grubo" pogoda była ładna, więc rozebrałem wszystko ładnie,co się dało to na części pierwsze, wyuszyłem suszarką, nawaliłem smaru w każde możliwe miejsce, skręciłem..DZIAŁA! Zadowolony przez 4 dni, że wszystko działało przyszedł deszcz. I tutaj niestety problem powrócił... Miałem obłożyć silikonem po zewnątrz cały centralny, lecz wziałem smaru ponownie i nawaliłem też gdzie się tylko dało, czy to był mój błąd? smar zapewne nie uszczelnił tak jak to powinien silikon? Czy może trzeba wymienić centralke całą i nie bawić się już z moją starą ? Teraz to poczyścić ze smaru to zajmie trochę i zastanawiam się czy to ma sens Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Doradzicie coś ?
Pseudolistonosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2015, 19:10   #197
baton87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2010
Skąd: Zawadzkie
Model: Mondeo(MKIII)
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: klapa tylna się nie otwiera - pomocy

Witam Koledzy , nabyłem na dniach kombika z 2005 w którym nie ma wejścia na kluczyk między oświetleniem tablicy rej (jest tylko standardowe otwieranie na klapie, na panelu nie mam tego dodatkowego przycisku), tu chcę wam zadać Wam pytanie czy jest jakiś sposób żeby zabezpieczyć się przed niespodzianką w przyszłości . Sory za odkop I pozdrawiam.
baton87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2015, 15:33   #198
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: klapa tylna się nie otwiera - pomocy

Ja u siebie zamontowałem przycisk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli padnie zamek to nic nie pomoże. Na padnięty mikrostyk w klapie dodatkowy przycisk na desce jest lekarstwem.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2016, 15:45   #199
tracer88
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2013
Model: Mondeo MK3 Fiesta mk6 GSXR 600 K6
Silnik: 2.0 16V 145KM 1.4 80KM
Rocznik: 2002 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika nie otwiera sie

Dopadło i mnie po myjni. Otwieranie bagażnika nie działa ani z pilota, konsoli, przycisku na blendzie. Jedynie mechanicznie kluczem. Zamek w drzwiach kierowcy wykluczony.
Kiedy naciskam przycisk na konsoli lub otwieram pilotem to słychać przekaźnik ale zamek nie reaguje.
Czy ktoś miał taki przypadek? Czy uszkodzony mikrostyk przycisku w klapie powoduje że klapy nie da się otworzyć w ogóle w sposób elektryczny?

Do zamka klapy dochodzą 4 przewody. W dwóch było + i - 12V. Pozostałe dwa to pewnie sygnał?

Ostatnio edytowane przez tracer88 ; 16-03-2016 o 15:48
tracer88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2016, 15:59   #200
kostek144
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Model: FORD
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie zamek tylnej klapy

Witam
Posiadam forda mondeo mk3 kombi i mam następujący problem z otwieraniem bagażnika. Problem polega na tym gdzie auto stoi na dworzu i przygrzeje słońce
w tylna klapę bagażnika nie chce się otworzyć tylko słychać jak siłownik pstryka,ale nie może odryglować.Dodam że jakiś czas jest wszystko ok a jak już tylko go przygrzeje to nie mogę go otworzyć z pilota ani z przycisku w kabinie.Może ktoś ma jakieś pomysły lub miał taką sytuację i jest w stanie mi pomóc???.
kostek144 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klapa bagażnika , zamek bagażnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.