Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2020, 07:49   #31
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Czujnik temperatury nie powoduje dłuższego czasu nagrzewania świec, tylko daje sygnał do PCM aby on wysterował odpowiednia dawke paliwa.

Tyle było już pisane o czasie, długości nagrzewania świec żarowych, wystarczy tylko poczytac.

Świece w każdym dieslu grzeją tak długo, jak długo trzymasz kluczyk w pozycji grzania, ale nie dłużej aż wyłączy to przekażnik, trwa to około 15 sekund.

Nie ważne, czy kontrolka sie świeci ,czy nie.

Dla niedowiarków, proponuje podłączyć żarówke na kabel od doprowadzenia prądu do górnej części świecy, aby sie przekonac.

Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2020, 08:00   #32
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Nie dokładnie tak jest jak kolega napisał,dzisiejszy diesel ma układ podgrzewania wstępnego i świece mogą pracować nawet kilka minut w celu optymalizacji procesu spalania.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2020, 15:46   #33
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Kilka minut, to lekka przesada, mam takie grzanie w innym pojeżdzie, i dogrzewanie świecami po uruchomieniu silnika, trwa nie więcej jak 5 , 6 sekund.
Mam założoną na stałe kontrolkę w kabinie, połączoną z kablem plus świecy żarowej i mam pełną wiedzę, o czym napisałem.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2021, 09:14   #34
rafal.master
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-03-2016
Model: MKV
Silnik: 2.0 TDCI 150
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Była nadzieja - diagnostyka wskazała awarię przekaźnika świec żarowych i podobno prąd nie docierał do świec. Po wymianie niestety bez zmian w kwestii odpalania. Odpala za każdym razem. czasami lepiej, a czasami brzmi to fatalnie, ale odpala. I już sam nie wiem - czy TTTM czy szukać dalej, bo szukanie w ciemno niestety też sporo kosztuje...(samochód zastępczy, diagnostyka itp.).
Mam też zapocenie pompy paliwa, która będzie wymagała uszczelnienia, ale mam jeszcze jeździć do kolejnego przeglądu. Podobno to standard w tym modelu i nie ma wpływu na występujące u mnie objawy.
rafal.master jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2021, 13:12   #35
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 292
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Moim tez trzesie przy odpalaniu po dluzszym postoju ale obroty sa stabilne. Temperatura raczej nie ma znaczenia bo normalnie parkuje w podziemnym garazu gdzie jest w okolo 10C, a od czasu do czasu na polu gdzie jest 0C i raz trzesie mocniej w pierwszym przypadku a raz w drugim. Paliwo tez raczej nie ucieka bo trzesie niezaleznie od tego czy auto stoi pod gore czy gorki (dawno temu mialem Forda Sierra 2.3D i tam po kazdym parkowaniu pod gorke trzeba bylo pompowac paliwo pompka !!). Wlaczenie samego zaplonu na pare sekund tez nic nie pomaga. Jesli chodzi o swiece zarowe to mechanik mi powiedzial , ze podobno w tych silnikach do -6C swiece zarowe nie grzeja w ogole - sam nidy nie widzialem, zeby dioda od swiec swiecila. Pompa paliwa sie nie poci, auto nie dymi i moc normalna ma wiec chyba wtryski tez sa w miare OK. Inna rzecz jaka slyszalem to, ze wstrzasy moga byc wyczuwalne bo pod silnikiem sa poduszki olejowe i olej pod wplywem zimna robi sie gesciejszy i gorzej tlumi drgania. Wiecej pomyslow brak ale chetnie bym wyeliminowal te "padaczke" w swoim aucie !
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2021, 13:42   #36
Zaw239
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 09-02-2021
Skąd: Southampton
Model: Ford mondeo mk5
Silnik: 2.0tdci 150km
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Witam, mam ten sam problem i w dodatku po odpaleniu silnik jest głośny także niewiem czy to normalne bo nikt nie może tego stwierdzić.
Zaw239 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2021, 18:05   #37
rafal.master
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-03-2016
Model: MKV
Silnik: 2.0 TDCI 150
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Podobno kultura pracy tego silnika jest słaba w zestawieniu z wcześniejszymi wersjami i ma swoje „wady”, ale u mnie czasami odpala jak stary traktor - mechanik słuchając nagrań jakie wykonałem, to na słuch ocenił że to tak jakby nie załapywał na wszystkich cylindrach. Stąd pomysł na testowanie wtrysków. Ale samo sprawdzenie to kilka stówek i może nie dać odpowiedzi. Tylko zastanawia mnie to, dlaczego objaw występuje tylko przy niższych temperaturach (od jesieni) i tylko po dłuższym postoju? W czasie jazdy i po odpaleniu,nie zaobserwowałem już żadnych innych objawów, które mogłyby wskazywać na usterki (jeździ idealnie).
rafal.master jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2021, 15:57   #38
ifaithless
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 20-03-2020
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 180
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Tyle osób ma ten problem i nikomu nie udało się nic zaradzic nic ? Oczywiście moj też odpala jakby miał dostać ataku padaczki a ma dopiero 100k najechane. Niezależnie czy na dworze jest 20 czy -20.

Przymierzam się do walki z tym problemem, w co najpierw uderzyć? Szczelność układu paliwowego da się sprawdzić u zwykłego Heńka garażowca czy musi być jakiś specjalistyczny sprzęt do tego
ifaithless jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2021, 18:18   #39
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 292
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Ja zauwazylem, ze po zmianie oleju na Motul dalej trzesie przy odpalaniu ale jakby o polowe mniej ! Zmierzylem tez napiecie spoczynkowe w akumulatorze i pokazuje 11.3V... bida z nedza... akumulator ma 3.5 roku ale podprzedni wlasciciel meczyl auto Start/Stopem wiec chyba trzeba wymienic i zobaczyc czy nie pomoze.... moze na starcie jest podany za maly prad i silnikiem rzuca ?
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2021, 19:10   #40
Patryk85
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-12-2012
Skąd: Biały Młyn
Model: Mondeo mk III Focus mk1
Silnik: 2.0 tddi 1.8 tddi
Rocznik: 2001 1999
Postów: 51
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Ktoś na FB napisał że powymianie czujnika ciśnienia paliwa na szynie problem ze złym odpalaniem znikną
Patryk85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.